Pilarka McCulloch Xtreme 3.2 - Łańcuch się nie zatrzymuje

G
jkab 2009-10-24 00:00

Pilarka McCulloch Xtreme 3.2 - Łańcuch się nie zatrzymuje

Witam
Pilarka spalinowa jak w temacie. Problem polega na tym, że łańcuch cały czas się obraca. Ma na zewnątrz 1 śrubę finalnej regulacji gaźnika. Niestety aby łańcuch się zatrzymał obroty należy ustawić tak wolno, że zaczyna na biegu jałowym szarpać pilarką i czasami nawet gaśnie silnik. Jak ustawie ładne równe obroty (o tyle o ile, bo to w końcu dwusów)
Co może być tego powodem?
Dziękuję za pomoc.

G
Sławomir Kalinowski 2009-10-26 00:00

Re:Pilarka McCulloch Xtreme 3.2 - Łańcuch się nie zatrzymuje

1. Jeżeli masz blisko serwis HQ to zajdź do nich z narzedziem. Oni wyregulują Ci piłę najprawdopodobnie od ręki. Pamiętaj,że serwis ma obrotomierz i maxymalne obroty oraz obroty biegu jalowego ustawia wg. niego a nie na wyczucie i to jest ten problem samodzielnego ustawiania gaźnika w pile.
2.. Jeżeli kupileś piłę nową i masz do niej instrukcję obsługi to musisz postąpi tak jak uczy HQ w punkcie : regulacja gaźnika.
3. Jeżeli wolisz regulowa wg mojego instruktażu to:
- wkręc srubę H i L do oporu (ale ostrożnie abyś ich nie uszkodził!0 i je wykręc o jeden pełny obrót ( ja mam śrubokręt z cechą)
- uruchom piłę i śrubą S wyreguluj bieg jalowy: wkręcasz to obroty rosną, wykręcasz=obroty maleją- tak zrób ,żeby łancuch się zatrzymał.
- teraz wyreguluj obroty maksymalne śrub H. Wkręcasz śrubę H- obroty rosną, wykręcasz obroty maleją.
- teraz przyspieszenie: jeżeli pila wchodzi na obroty mułowato, zbyt wolno, bezwładnie to wykręcaj śrubę L ( maksymalnie o 1/4 obrotu!) aż będzie przyspieszac z szarpnięciem.
- teraz znowu sprawdź bieg jalowy....
wszystkie czynności mozesz powtarzac kilkakrotnie aż będzie wszystko OK.
Proszę się nie bac regulacji jest to banalnie proste...
pozdrawiam Slawek

G
t-72 2012-11-27 17:40

Re: Pilarka McCulloch Xtreme 3.2 - Łańcuch się nie zatrzymuje

warto sprawdzić też kosz sprzęgła czy obraca się luźno, mi w tym samym modelu pękła jedna ze sprężyn od sprzęgła i łańcuch się nie zatrzymywał..tzn różnie czasem się zatrzymał czasem nie..

1