Pilarka do drewna

G
ksieciu1982 2007-10-04 00:00

Pilarka do drewna

Witam
mam zamiar zakupic pilarke stołową do drewna w cenie do 450 zł do uzytku domowego.jaką wybrać?które są w miare dobre? sam byłbym skłonny zakupic dedre
Moc nominalna 1,5 k W
Średnica tarczy ø 250 mm
Max grubość cięcia 80 mm
Max grubość cięcia 45° 55 mm
Wymiary 680x430 mm
Waga 21,5 kg
co o tym sądzice?

G
Marcin 2007-10-04 00:00

Re:Pilarka do drewna

narzędzie co prawda amatorskie ale przez wzgląd na markę baaaardzo tandetne...

G
ksieciu1982 2007-10-05 00:00

Re:Pilarka do drewna

to co innego Pan proponuje?

G
Marcin 2007-10-05 00:00

Re:Pilarka do drewna

obawiam, się że moja wiedza dotyczy tylko narzędzi wysoko specjalistycznych lub profesjonalnych, a tam ceny zaczynają się od 1415 zł za THKS 315 C/M firmy Metabo i dochodzą do kilku/kilkunastu tysięcy za pilarkę tarczową...
Może kolega Michał będzie miał na oku coś w podobnej cenie ale o lepszych parametrach...
jeśli mogę jeszcze coś zasugerować, proszę zwrócić uwagę na średnicę wału do mocowania pił w pilarce.
standardowo powinno to być 30 (20 i 16 mm w mniejszych urządzeniach) mm, bo producenci narzędzi amatorskich często uciekając przed opłatami patentowymi stosują różne nietypowe średnice otworów mocujących pił i przez to może w przyszłości być problem z ich nabyciem gdy oryginalna tarcza się zniszczy lub zużyje.
pozdrawiam

G
Rafał 2008-05-09 00:00

Re:Pilarka do drewna

Przepraszam za odgrzewanie tematu ale może komuś się przyda.
Więc tak, jeśli chodzi o ten typ sprzętu sam nabyłem na allegro w cenie 419 zł taką pilarkę Matrixa. No i to był mój błąd.
W sumie nie była ona jakoś specjalnie obciążana. Ciąłem deski o grubości 2 cm tylko - na listwy i takie tam wykończenia.
Pierwsza piła padła po około 30 minutach pracy jak dobrze pamiętam. Błysło , chukło chwyciło coś piłę i tyle.
Oględziny wykazały pękniętą obudowę silnika. Serwis na mój koszt wysyłka, naprawa i dostałem nowy silnik.
Podziałał godzinę i sie spalił. Cały czas przy cięciu desek 20 mm. Więc znowu, pakowanie, wysyłka do serwisu - po dwóch tygodniach dostałem nową piłę.
Cała nowa. Z pewnym niepokojem zacząłem ją używać. Śmierdziała okrutnie i padła po 15 minutach. Znowu serwis i naprawa silnika.
Podziałała całą godzinę.
No i mam znowu w domu pilarkę, teoretycznie o mocy 1,5 kw, spalony silnik i się tak zastanawiam czy wysyłać z powrotem do serwisu, czy we własnym zakresie przezwoić.
Tutaj pytanie do szacownych forumowiczów co z tym fantem zrobić??
Przewijać? Czy może spróbować we własnym zakresie cusik założyć z jakiejś ręcznej pilarki?? Może się uda?? Ktoś coś wie na ten temat?
Niemniej po moich doświadczeniach, dołożeniu do piły 150 zł (serwis), nie polecam tego zakupu na allego. W Castoramie prędzej, bo zawsze na własny koszt do niej można dowieź i będzie trochę taniej, ale nie spodziewałbym się cudów po tym urządzeniu. Albo ja mam wyjątkowego pecha, albo matrix dał ciała przy tym urządzeniu albo po prostu to zabawka dla modelarzy - do cięcia listeweczek.
Pozdrawiam.

G
boschfan 2008-05-09 00:00

Re:Pilarka do drewna

A myslem ze moja pilarka boscha jest tandetnA (wykonczona plastikiem) a tutaj widac ze moze byc o wiele gorzej.

G
Romano 2008-05-11 00:00

Re:Pilarka do drewna

Jeżeli mogę COś zasugerować to proponuję PIlarkę Celmy typ DBRCc - proszę mi wierzyć że każdy Bosch czy jakieś g...z allegro sie chowa przed tym....
pzdr.

G
goły 2008-05-14 00:00

Re:Pilarka do drewna

No i mam znowu w domu pilarkę, teoretycznie o mocy 1,5 kw, spalony silnik i się tak zastanawiam czy wysyłać z powrotem do serwisu, czy we własnym zakresie przezwoić.
Tutaj pytanie do szacownych forumowiczów co z tym fantem zrobić??
Przewijać? Czy może spróbować we własnym zakresie cusik założyć z jakiejś ręcznej pilarki??
Nie wyobrażam sobie zeby pilarka 1500W spaliła się na desce 20m... o przepraszam mogę to sobie wyobrazic pod warunkiem, że ta pilarka miała założoną tarczę typu "dedra" - kiedyś taka kupiłem i po załozeniu i wypróbowaniu od razu wywaliłem na złom - kup porządną firmową tarczę do cięcia drewna poprzeczno-wzdłużnie i pilarka 400W będzie mogła ciąć aż się szczotki skończą ;)

G
AndrzejK 2008-06-15 00:00

Re:Pilarka do drewna

Ja posiadam pilarke Derda.... 184 zł, i jak mi sie szczotki spaliły to poprostu kupiłem nową identyczną.
Pozdrawiam wszystkich.

G
Przemo 2008-10-25 00:00

Re:Pilarka do drewna

Obawiam się kolego, że w twoim przypadku zastosowanie ma reguła mówiąca "trwałość narzedzia jest uzależniona od poziomu wiedzy osoby, która go używa". Bez obrazy, jedna piła uszkodzona; rozumiem. Ale druga. Wydaje mi się że po prostu narzędzia są zarzynane. Jak się rzuci kilka razy HILTI w piasek i bez czyszczenia włączy np silnik to trudno żeby się coś nie popsuło. Do futerka SDS albo SDS MAX też można nasypać piasku. Wiem co piszę, bo znam gościa który spalił silnik w wiertarce hilti w pierwszy dzień użytkowania. Ja mam taką samą od 7 lat. Mam też kilka narzedzi made in china i jakoś działają. Jest na to sposób. Myśleć jak się używa, dbac , czyścić, smarować i czytać instrukcję obsługi.

G
marttom 83 2010-05-03 13:58

Re: Pilarka do drewna

witam wszystkich przepraszam ze sie wtrace mi padł kondesator w pilarce matrixa 1500w i ma ktos moze schemat podłaczenia wyłacznika i tego kondesatora wyłacznik jest w takiej zółtej osłonie prosił bym o przesłanie mi koloru kabki gdzie ida bo u mnie ktos namieszał wystarczy tylko odkrecic dwie srubki z wyłacznika bym był bardzo wdzieczny moj numer gg 13462959 pozdrawiam

1