Piła tarczowa Bosch Multimaterial

G
karbex 2007-11-28 00:00

Piła tarczowa Bosch Multimaterial

Witam, czy piłą Bosch Multimaterial da sie ciac płyty meblowe (laminowane) bez wyrw, przy pomocy pilarki tarczowej?? Ma ona stosunkową niezłą cenę, tylko pytanie czy sie da i jak długo popracuje??
Pozdrowionka

G
Marcin 2007-11-28 00:00

Re:Piła tarczowa Bosch Multimaterial

absolutnie nie!!!
ta piła jak sama nazwa wskazuje (multimaterial) tnie np drewno szalunkowe z resztkami betonu, drewno z gwoździami, drewno z metalem, itp. służy do zgrubnych szybkich cięć w materiałach mieszanych ze sobą ki jej to nie szkodzi. w normalnej tarczy widiowej poleciałby ząb.
do cięcia płyt laminowanych tarcza musi mieć bardzo dużo zębów najlepiej o geometrii prosty-trapez naprzemiennie, a w przypadku elektronarzędzi również ujemny kąt natarcia, jak do cięcia aluminium
przy tej średnicy tarczy to około 54-70 zębów. taką tarczę do płyty ma w ofercie kilku wytwórców poza boschem, między innymi dostępny w dużych halach irwin. Ale uprzedzam że takie tarcze nie są tanie. musisz się przygotować na wydatek rzędu 120-160 zł
pozdro

G
Marcin 2007-11-28 00:00

Re:Piła tarczowa Bosch Multimaterial

sorki, babola strzeliłem. chodziło mi na wstępie o tarcze multikonstruction. Sorki mój błąd, nie skojarzyłem w pierwszej chwili. tarcze multimaterial jak najbardziej będą ciąć płyty laminowane ;) są do tego dedykowane
pozdro i sory raz jeszcze za zamieszanie

G
Piotr Karbownik 2007-11-29 00:00

Re:Piła tarczowa Bosch Multimaterial

Nie ma sprawy :)Dzięki wielkie
Pozdrowienia

1