piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

G
Paw-Therm 2012-05-26 19:31

piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

Prowadzę firmę instalatorską CO Wod kan itd. Mam troszkę kasy na nowe zabawki chciałbym kupić piłę szablastą a że pracuje na metabo więc zainteresowałem się modelem PSE 1200. Teraz nie wiem czy to sprzęt godny uwagi, będzie służył do wycinania starych stalowych instalacji w domach, więc woda kurz szlam z rur. W porównaniu do konkurencji piła wygląda ubogo, nie piszą tez o sprzęgle. Doradźcie coś. Może ktos pracuje tym narzędziem

G
JK. 2012-05-28 00:13

Re: piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

Będe stronniczy, ale jesli chodzi o piły szablaste to Tylko MIlwaukee(AEG).

G
Paw-Therm 2012-05-29 13:05

Re: piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

ponoć oni takie cos wymyślili dla metabo robią młotki i kombimłotki i uważam ze np są troszke gorsze od dewalta

G
JK. 2012-05-29 22:28

Re: piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

Nie ponoć tylko na pewno. AEG/Milwaukee robią młoty sds max dla metabo, szlifierki taśmowe i własnie te piły szablaste. Ale w cenie metabo można mieć mocniejszą i solidniejszą piłę z Milwaukee.
To czy gorsze młoty od dewalta tu bym się spierał. Młoty dewalta mają rok gwarancji, młoty Metabo(milwaukee/aeg) mają 3 lata gwarancji. Jesli byłyby gorsze metabo nie zmieniałoby dostawcy z dewalta na AEG;] bo się nie nie opłacało im sprzedawać gorszego produktu jakościowego z wydłużoną gwarancją. W dodatku nie polemizuję z ludzi, którzy twierdzą, że coś jest lepsze od drugiego, skoro mieli tylko jedną lub dwie marki w rękach. W dodatku nie pracowali na tyle długo, by dać obiektywną opinię.
Obiektywna opinia to taka że np: właściciel firmy w jednym czasie kupił kilka narzędzi(młotów) z dwóch marek i korzystał z nich przez kilka lat. Taki człowiek może wtedy wydać opinię co jest lepsze lub gorsze.

G
Paw-Therm 2012-05-30 22:33

Re: piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

mam młotowiertarke i mlotek klasy 6kg dewalta młotek przeżył naprawdę wiele mydaje mi sie nieco solidniejszy w budowie od metabo 76 i tyle

G
JK. 2012-05-31 00:32

Re: piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

Z tym że w czym jest solidniejszy? Czy metabo ci się bez przerwy psuje? Wiesz ja mam klienta który w życiu nie kupi już żadnego młota z Dewalta, korzysta z hilti a do drobnych prac ma makitę. Ale temat jest o pile szablastej;)

G
Celmax 2012-09-10 09:48

Re: piła szablasta Metabo PSE 1200 czy to dobry wybór

Ja osobiście polecam lisicę Milwaukee.
http://www.youtube.com/watch?v=ttQCY9lqEAI

z dobrym brzeszczotem tnie jak żyleta, dodatkowo ten system szybkiego demontażu kabla jest bardzo przydatny. Mam ten typ, używam na działce i do cięcia palet - dla mnie rewelacja.

1

Producenci :

Kategorie :