Piła Szablasta

G
Sobek 2011-01-09 12:15

Piła Szablasta

Witajcie, stoję przed zakupem piły szablastej i nie wiem co wybrać bo nie posiadałem jeszcze takowej. Piła będzie mi głównie służyć do cięcia w metalu i blachach (praca w warsztacie) więc potrzeba aby była wytrzymała. Szukałem trochę opinii w internecie i głównie chwalą DeWalta i Hitachi. Myślę nad modelami: DeWalt DW304PK i Hitachi CR13V. Co o nich sądzicie? Może polecacie jeszcze inne firmy? Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam.

G
JK. 2011-01-11 00:09

Re: Piła Szablasta

Zdecydowanie polciłbym cos innego... Jeśli chcesz cos lekkiego w podobnej cenie, to kup sobie AEG US 900XE - jest lżejsza oraz ma nowy mechanizm wytwarzania ruchu posuwisto-zwrotnego, dzięki temu piła ma znacznie mniejsze wibracje i skuteczniej przenosi moc z silnika, ten mechanizm jest dostepny tylko w Tej pile oraz Milwaukee SSD 1100x - której sam od paru tygodni uzywam. Jesli masz kasy ponad 1200zł nie zawracaj sobie głowy takimi piłami jak DEwalt, Hitachi czy Bosch. Tutaj od dawna liderem jest Milwaukee, z czystym sumieniem moge polecić także Piłę Z Kressa(SPE 1200), Metabo(PSE 1200) czy Flexa, jest jeszcze Rems ale to już zdecydowanie za drogie piły.

1