Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Do ostatniej strony »
G
ogrodnik 2012-11-20 08:03

Re: Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam. panowie potrzebuje kupic pilarke i natrafilem na gazetke z obi.
Sprzedaja teraz po promocji NACa 3km 50cm za 299zl.
Pytanie czy dla robot przydomowych oplaca sie kupic ta maszyne?
prosze o odpowiedz bo na dniach mam 10m3 do pociecia.
pozdrawiam
Taki zakup to dla ludzi o stalowych nerwach.Sąsiad ma NAC i 4-ty raz piła do naprawy na gwarancji,wozi do Castoramy.A to urywa się linka rozrusznika,bo kółko plastikowe pęka,to znów ułamują się w rękach plastikowe korki do paliwa i oleju.Silnik pracuje na razie normalnie ale te plastiki to chińska tandeta.Olej do smarowania łańcucha wycieka,trzeba podkładać szmatę.Na tym forum jeden z serwisantów napisał,że piły NAC z literami YD na naklejce mają silniki zbudowane z gorszych materiałów niż bez tych literek.

G
DRWAL 2012-11-20 17:53

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

MIESZANKA 1:25 !! Ja leje PB 98 - niewiele droższa, ale lepsza dynamika pilarki.

G
DRWAL 2012-11-20 17:55

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Jeżeli NAC to tylko najwyższy model za 550zł i nie z marketu.

G
koniu 2012-11-24 12:02

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

ja tez mam problem z olejem..a nie wiem gdzie znajduje sie sruba do regulacji smarowania..prosze o pomoc

G
Posiadacz 2013-04-16 12:00

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

No to powiem coś o tej gorszej YD 40/45. Obecnie widuję takie o mocy 2.45KM za 399 ?!? ja kupiłem prawie dwa lata temu w Castoramie za 245. To moja pierwsza piła. No cóż - docieranie, praktycznie go nie było. Regulacje hmmm no łańcuch napinałem. Ryła w ziemi - korzenie wierzby wycinałem. Awarie - wylazł metalowy element z korka zamykający pokrywę filtra. Serwis wymienił. Przyszła zima - piła nakarmiona przeolejoną mieszanką i stała. Lato wiosna 2013 heh naostrzony łańcuch, regulacje fuck bo gasła na wolnych obrotach. Za tę 250zł warto kupić. Drożej hmm. Obecnie walczę z obrotami - albo żre paliwo jak szalona albo gaśnie na wolnych. Gaźnik rozbierałem i Welbner tam siedzi. No to tej jeden minus - gasnąca na wolnych obrotach i nie pobiera paliwa do końca - 100 ml to minimum by pracowała Jak jest jakieś 30-40 ml to gaśnie przy poruszeniu.

G
M 2013-04-29 20:17

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

W łeb się walnąć, może pomioże

G
nac 2013-06-30 09:40

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

zwroc sie z tym do serwisu jak nie mozesz nic z ttym zrobic albo do znajomego ktory sie na tym zna

G
drzewiarz 2013-07-03 22:48

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Mam ten wynalazek --- w ciągu około 15 miesięcy więcej razy był w naprawie niż godzin pracował.Ostatnia naprawa --- koszt 180 złotych, bo wysiadło wszystko - i będzie złom.Nie wiem dlaczego niektórzy zachwalają to g..... .Przecież łańcuch wyciąga się po kilkunastu minutach cięcia i trzeba go skracać, nagminnie psuje się pompka olejowa, wyrabia się zębatka / 35 złotych/, plastyki i korki do paliwa oraz oleju to szajs.Szkoda pieniędzy i czasu. A swoją oddaję na złom chociaż do końca okresu gwarancyjnego jeszcze pozostało ponad 3 m-=ce.

G
Mariusz 2013-08-12 20:50

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Wita, ja miałem dzis podobny problem ciołem drewno dałem pile troszke popalic po garze :)., w zbiorniku miałem stare paliwo i dolałem nowego ciołem no i piła po 10 min sie zagrzała i wyłączyła sama dałem jej ostygnac i juz po robocie iskra jest sprawdzałem swieca nie zalana gaznika nie ruszałem a to wogole moj pierwszy problem od 4 lat z ta piła co robic ????

G
Pol 2013-10-02 22:11

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Killer kup sobie słownik .

G
Loxley 2013-10-24 11:00

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Ja mam model SPS 02-45. 01-45 podobno ma jakiś chiński gaźnik. Ja postawiłem na Walbro z SPS 02-45. Tnę dużo już sporo lat. Teraz zaczyna mieć swoje animozje, bo "wcięło" iskrę. To co tnie i ile, to ma prawo. Myślę, że uda mi się szybko rozwiązać problem. Nie wiem czy jest jakaś ogromna różnica między 01-45 a 02-45. Uznałem, że bezpieczniej zakupić 02-45. Ale to moje subiektywne podejście. Nie mówię, że 01-45 będzie zła, bo nią nie ciałem, nie rozbierałem, więc nie jestem w pełni kompetentny w tej materii.

G
Loxley 2013-10-24 11:04

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Wybaczcie, że piszę post pod postem. Kolega pisał o SPS 01-52. Chodziło mi oto, że może w tym modelu też jest podział na 01 i 02, i warto to zbadać.

G
Loxley 2013-10-24 11:05

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

To się zgadza.

G
Loxley 2013-10-24 11:08

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Gaźnik Walbro można po omacku rozebrać i złożyć. Ustawić śruby regulacyjne wg instrukcji. Potem doregulować i hula.

G
Loxley 2013-10-24 11:13

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Ja jest dobrze wyregulowana, to NAC elegancko odpala. Wadą jest brak pompki (mam na myśli model SPS 02-45 - nie wiem czy w innych seriach też jest taki mankament). Na zimnym silniku ssanie do końca. Jak załapie ssanie do połowy przymknąć i już. Czasem można podlać parę kropel mieszanki pod filtr powietrza, jak nie chce zaskoczyć (latem raczej nie będzie to potrzebne). Myślę, że za takie pieniądze nie ma co za dużo narzekać.

1 ... 16 17 18

Kategorie :