Piła Łańcuchowa . black & becker - jaki olej ?

G
marcin 2007-05-01 00:00

Piła Łańcuchowa . black & becker - jaki olej ?

witam...
mam taką piłę jak w temacie napisałem jest to piła elektryczna. I mam takie pytanko .... jeki tam się leje olej do tego zbiornicka ? Czy jest jakiś specjalny do tego olej czy zwykły olej silnikowy ( do disla) moze być?

G
bartosz 2007-05-01 00:00

Re:Piła Łańcuchowa . black & becker - jaki olej ?

Inny olej niż do smarowania łańcucha tam raczej nie przychodzi a lać możesz nawet silnikowy byle był czysty i nie przepalony ;]

G
marcin 2007-05-05 00:00

Re:Piła Łańcuchowa . black & becker - jaki olej ?

teraz już wiem ze są oleje od pił . Widzialem olej stila ale nie wiem po ile był . Ja leje do zbiorniczka olej silnikowy z powodu tego ze mam go kilkaset kilo a buteleczek nie będę kupował bo mam swojego dużo . po pierwszym piłowaniu kontrolowałem smarowanie łańcucha i powiem, że byl tłusty a prowadnica nie przegrzewała się wiec chyba moze być zwykły olej byle rzadki i lepki .

G
bartosz 2007-05-05 00:00

Re:Piła Łańcuchowa . black & becker - jaki olej ?

tak moze byc obojetnie jaki olej byle byl czysty, nie przepalony i odpowiedniej gestosci ;]

G
Paweł 2007-05-06 00:00

Re:Piła Łańcuchowa . black & becker - jaki olej ?

Pan (bez urazy) Kazio czy Wiesio mogą sobie lać nawet Diesla. Ale radzę zgodnie ze zdrowym rozsadkiem, dbając o środowisko i kulturę techniczną stosować typowy olej do smarowania łańcucha.

1