Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

G
Mariusz 2008-04-09 00:00

Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Mam pytanie odnośnie myjki Bosch Aquatak 100. Nie wiem, czy mam uszkodzoną dyszę do wytwarzania piany aktywnej, czy używam złego środka? Kupiłem taką myjkę, a do tego w Castoramie kupiłem środek "Piana aktywna" marki "Casto". Napełniłem nim zbiornik (0,5 l) w dyszy do wytwarzania piany aktywnej w Aquatak 100 i co się okazuje: piana nie jest wytwarzana, wylatuje w zasadzie coś jak woda (z płynem). Zużycie środka jest za to kolosalne! 0,5 l zbiornik nie wystarcza na pokrycie Fiata Punto! Wysłałem dyszę do serwisu gwarancyjnego Bosch, ale odesłali z adnotacją, że sprzęt sprawdzony i ...sprawny. Sam już nie wiem, czy ten środek jest do kitu (sprzedawca w Castoramie bardzo go polecał), czy też serwis Boscha "olał" sprawę i mam uszkodzoną dyszę. Czy ktoś ma doświadczenie w pracy z tym typem myjki?

G
Mirek 2008-04-09 00:00

Re:Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Mam to samo ,to nie wina piany, taka dysza. Ja używam piany Karchera, a do nakładania spryskiwacza ręcznego na pompkę zakupionego w sklepie ogrodniczym. Koszt 80 zł. Nie kupuj tanich w cenie 10 do 20 bo strzelają na zgrzewach. Może być Master za 30 /Allegro/ zł ponieważ ma zawór bezpieczeństwa.

G
Mariusz 2008-04-10 00:00

Re:Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Właśnie dzisiaj odbyłem dość nieprzyjemną rozmowę z firmą Bosch. Oni twierdzą, że ta dysza, która na zdrowy rozum powinna być do piany, to... zbiornik do mieszania środka chemicznego z wodą... O mało z krzesła nie spadłem, jak to usłyszałem... generalnie podejście Boscha jest takie - jak już kupiłeś nasz bubel to martw się sam. Na moje pytanie, co musiałbym dokupić, żeby mieć tą pianę aktywną - odpowiedzieli, że Bosch nie produkuje żadnych dysz do piany aktywnej i że urządzenia ich firmy nie wytwarzają piany, a tak w ogóle to piana aktywna to wcale nie piana... Jestem załamany. Zaczyna się zastanawiać, czy nie dokupić lancy do piany Karcher i popróbować dorobić złącze pod Boscha... Może ktoś już tak próbował i ma pozytywne doświadczenie w tej kwestii?

G
Mariusz 2008-04-23 00:00

Re:Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Sprawę piany w końcu rozwiązałem! Bosch oferuje specjalną przejściówkę do stosowania osprzętu firmy Karcher. Koszt ok. 25,- PLN. Do tego kupiłem oryginalną dyszę do piany aktywnej firmy Karcher (koszt ok. 60,- PLN) i teraz za pomocą Aquataka 100 mogę wytwarzać pianę aktywną do mycia samochodu! :-))))

G
Łukasz 2008-07-06 00:00

Re:Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Witam!
Mam myjkę Aquatak 110Plus i ten sam problem z wytwarzaniem piany, po przeczytaniu tutejszych postów już wiem dlaczego;/ I czuję się nabity w butelke- niewiedza kupującego… a w instrukcji jest napisane: "żeby wytworzyć pianę"
Mariusz możesz podać namiar na sklep gdzie kupiłeś przejściówkę i dokładnie jaką dysze Karchera kupiłes?? Nie chce po raz kolejny kupować w ciemno.

G
Darek 2008-08-07 00:00

Re:Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Gdzie można dostać taka przejściówkę bosch karcher ?????????????

G
frangetta@wp.pl 2008-12-23 00:00

Re:Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Moi drodzy, ja poszukuję instrukcji do aquataka 100/110 Plus po polsku. Kupiłam myjkę na allegro i oczywiście okazało się, że jest sprowadzana.. czy ktoś z Was mógłby mi pomoc?

G
Ona 2012-04-22 14:49

Re: Piana aktywna za pomocą Aquatak 100

Witam wszystkich. Do wytworzenia sztywnej piany niezbędne są trzy elementy: preparat do mycia (szampon lub aktywna piana), woda i ... powietrze. Tak działają pianownice Karchera, po prostu jest dostarczane powietrze do pianownicy i w efekcie mamy pianę usztywnioną pęcherzykami powietrza.
Inne firmy, np. Bosch czy Nilfisk nie mają opcji dostarczania powietrza do pianownicy i w efekcie mamy pianę w postaci mleczka, a stosunkowo sztyną pianę można uzyskać tylko stosując profesjonalny środek myjący mocno skoncentrowany.
Niezależnie czy to będzie sztywna piana czy w postaci mleczka, bez gąbki lub rękawicy, auta dobrze nie umyjecie :)

1

Kategorie :