Per Eko KSW 24

G
Kuba 2006-10-23 00:00

Per Eko KSW 24

Witam.
Niedawno zakupilem w.w. piec. Dawniej dom ogrzewałem piecem gazowym, ale za drogo mnie to wychodzilo, a wiec postanowilem przesjsc na inna technike.
Piec mam juz zamontowany, zakupilem do niego węgiel "groszek", ale mam kilka pytan:
Jak w nim oszczędnie, ale skutecznie palić.
Ile mam dawać tego węgla, zeby wystarczyło na całą noc.
Jaka temperatura powinna byc w tym piecy, zeby wszystko bylo ok.
Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam - Kuba

G
robert 2006-10-30 00:00

Re:Per Eko KSW 24

Witam.
Niedawno zakupilem w.w. piec. Dawniej dom ogrzewałem piecem gazowym, ale za drogo mnie to wychodzilo, a wiec postanowilem przesjsc na inna technike.
Piec mam juz zamontowany, zakupilem do niego węgiel groszek, ale mam kilka pytan:
Jak w nim oszczędnie, ale skutecznie palić.
Ile mam dawać tego węgla, zeby wystarczyło na całą noc.
Jaka temperatura powinna byc w tym piecy, zeby wszystko bylo ok.
Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam - Kuba
witam mam taki sam piec i dołanczam sie do pytania
moja chałupka to 160 m^2 z izolacją seropian na zewnątrz( 15cm) i wełna na stropie 20 cm
pozdawiam
Robert

G
kaja 2006-11-16 00:00

Re:Per Eko KSW 24

Piszę tę info, dla tych którzy szukaja pieca bo niedawno byłam w podobnej sytuacji: MAM PIEC PER-EKO Z PODAJNIKIEM 25 KW ZE STEROWNIKIM TECH
moje nastawy to:
czas podawania 5s
przerwa podawania 30
czas podtrzymania 10min
siła nadmuchu 3
Po miesiącu użytkowania mogę stwierdzić,że stałopalność dla mojego budynku ( stare budownictwo, budynek ocieplony steropianem 8, powierzchnia ogrzewana na razie 160m docelowo ma byc więcej) wynosi 5 dni Z jednego zasypu jest 1 szuflada popiołu (węgiel z zakładu przetwórczego z Sosnowca) Wada jest byle jaka uszczelka w podajniku( odkleja się przy otwieraniu podajnika)i dmuchawa jest dość głośna ale ja kotłownie mam daleko od sypialni Poza tym wszystko ok Zaplaciłam za ten piec 6400zł Piec bezobsługowy ( jedyne co trzeba robić to napełniać podajnik)

G
Mandi2005 2011-08-10 23:35

Re: Per Eko KSW 24

Witam
Właśnie był u mnie serwisant z Per Eko .Doskonały kontakt z serwisem i bardzo szybka reakcja na problem .
Usterka ruchomego rusztu kotła była wynikiem eksploatacji kotła,
Naprawa szybka bezproblemowa plus przekazanie cennych rad na przyszłość pełen profesjonalizm.
Następny kocioł też będzie z Firmy Per Eko.Gorąco polecam te kotły są bardzo dobre.Ja posiadam KSW plus 30 jestem bardzo

1