Parkside - podkaszarka

G
alladyn-solar-batt 2019-06-23 14:35

Parkside - podkaszarka

Kupiłem w lidlu ich podkaszarkę z silnikiem 65W z głowicą wirującą na podczepiane nożyki z tworzywa. Kilka kwestii - po pierwsze ładunek energii zawarty w sprzedawanych wespół z narzędziem akumulatorach o pojemności 2Ah jest totalnie nazbyt skromny by dało się tym narzędziem pracować. Dostępne są w Lidlu za odrębnym zakupem (dodatkowy wydatek) pasujące akumulatory 4Ah a ostatnio nawet 5Ah i dopiero te pierwsze mają na tyle energii by 6-7 minut kosić. Sprzedaż w komplecie najmniejszych 2Ah to nieporozumienie. Po drugie- dołączone do narzędzia plastikowe nożyki wykonano z kiepskiego tworzywa - ścierają się po góra kwadransie pracy lub odpryskuje końcówka (pękają). Wyżej opisane nożyki z tworzywa wsuwa się/zaczepia w głowicy na grzybki (metalowe) mocujące zatopione w plastikowej
głowicy wirującej na wale silnika, jednak wadliwy sposób osadzenia grzybków mocujących we wtrysku tworzywa głowicy powoduje, ż e po miesiącu użycia elementy mocujące nożyki,, wypadły" z wirującej głowicy podczas pracy-razem z podczepionymi do nich nożykami.... Z kolei w/w silnik po miesiącu momentami wpada w rezonans i wibracje (podobne do uszkodzenia łożysk) wydając przy tym głośne dźwięki,, protestu" przed (chyba) bylejakością wytwarzania tego produktu. Z powyższego względu- silnik ma na wrzecionie widoczne zwiększone opory, a tym samym szybko zużywa energię zasilania nadmiernie się przy tym nagrzewając. Ładowarka sprzedana w komplecie to najlepsza część zestawu, bezbłędnie ładuje aku 2 i 4 Ah (5Ah nie nabyłem więc nie mam wiedzy jak ładuje taki aku). Generalnie by swobodnie podkaszać musiałem wykorzystywać jednocześnie aż pięć aku z czego 3 miały po 2 Ah (praca 4-5 minut) oraz dwa 4Ah - ładując w/w naprzemiennie dwiema ładowarkami (drugą ładowarkę kupiłem w komplecie z wkrętarką). Teraz po miesiącu eksploatacji - narzędzie pójdzie do serwisu, bo przy szwankującym silniku za moment byłby dym.

G
Jasiek77 2023-08-20 16:42

Re: Parkside - podkaszarka

Witam posiadam podkaszarke: Parkside PRTA 20-LiA1 na czerwone nożyki. Czy da radę zmienić/wykręcić system mocowania nożyków na szpulę z żyłką w moim modelu ?

1