Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

G
zywiec515 2007-11-16 00:00

Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

Witam. Niecały rok temu kupiłem wkrętarkę Einhella E-AS 18 Evo. Była używana sporadyczne( długo leżała nieuzywana - ,z naladowanymi akumulatorami) Działało wszystko ok , do czasu. Nagle coś się stało i nie chce kręcić( kręci przez chwile max 20s i stop) Dioda w ładowarce śweci caly czas na zielono. Nie wiem czy nie powinna się przełączyć na czerwono. Na wyjsciu ładowarki jest 18V 2500mA(dane z etykirtki) natomiast jak badam miernikiem to pokazuje 9,2V (czy to normalne)? Na akumlatorze robilem pomiar to jest te 18V, natomiast natęzenie spada po chwii pomiaru do 0,5A. W specyfikacji jest podane ze akku sa 1,3Ah. Czy 2 akumulatory mogły paść w tej samej chwii? Czy to raczej wina ładowarki? Dzownilem do Sklepu to koles mowił ze gwarancja nie obejmuje akumulatorow :(

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

stawiałbym raczej na uszkodzoną ładowarkę. jeśli lampka ciągle świeci na zielono to raczej nie ładuje. ładowanie to zazwyczaj miganie lampki. i rzeczywiści na akumulatory raczej gwarancja jest bardzo skromna u wszystkich wytwórców bo łatwo można je uszkodzić.
pozdro

G
jarlatan 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

w einhelu akumulatory się rozkręca więc rozkręć i wyjmij ogniwa .Sprawdź napięcia na każdym z ogniw
Jeżeli na kilku jest 1,2V a na innych 0V to cały jest do regeneracji czyli zgrzewanie nowych ogniw
A z ładowarką też może być różnie bo od uszkodzonych akumulatorów psuje się ładowarka
Jeżeli jest to prosta ładowarka niskoprądowa ,czyli transformator i tylko mostek to raczej padło by zabezpieczenie termiczne na transformatorze
zadzwoń pod nr 509495581 to coś ci doradzę przez telefon

G
jarlatan 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

AHA akumulatory nie mogą długo leżeć nie naładowane

G
jarlatan 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

sprecyzuj jakie napięcie znamionowe jest na akumulatorze
a nie faktyczne jakie na nim mierzysz

G
Jacek 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

AHA akumulatory nie mogą długo leżeć nie naładowane
Chyba własnie nie mogą leżeć naładowane, lecz rozładowane (bodajże 0,9V ogniwo) - gdzieś tak wyczytałem. Natomiast ogniwa Li-On powinny być naładowane podczas "nieużywania". No jak się mylę to proszę poprawić.
w einhelu akumulatory się rozkręca więc rozkręć i wyjmij ogniwa .Sprawdź napięcia na każdym z ogniw
Jeżeli na kilku jest 1,2V a na innych 0V to cały jest do regeneracji czyli zgrzewanie nowych ogniw
Pewnie może tak być, ale jak zacznę rokręcać to w razie czego już mi gwarancji nie uznają(jakby to była ładowarka).
A z ładowarką też może być różnie bo od uszkodzonych akumulatorów psuje się ładowarka
Jeżeli jest to prosta ładowarka niskoprądowa ,czyli transformator i tylko mostek to raczej padło by zabezpieczenie termiczne na transformatorze

Chyba taka prosta nie jest bo ładuje akumulatory w 1h, czyli pewnie mikroprocesor jest.

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

ładowarki z mikroprocesorem zazwyczaj sygnalizują czerwoną lampką że akumulator jest uszkodzony i nawet nie podejmują ładowania takich aku. pad dwóch aku jednocześnie to prawdziwa rzadkość, dlatego stawiam jednak na ładowarkę
pozdro

G
goły 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

ja mam dewalta 1- godzinnego - mam jeden akumulator padnięty(padł ponieważ pracownik pozostawił go w ładowarce odłączonej od sieci - rozładował sie całkowicie) po włożeniu tego aku do ładowarki swieci na zielono że naładowany.

G
zywiec515 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

Dzieki za wypowiedzi i za rady. Wyśle ładowarkę z akumulatorami do serwisu i zobaczymy co panowie powiedzą na to :D
Pozdro dla wszystkich

G
goły 2007-11-17 00:00

Re:Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

chyba własnie nie mogą leżeć naładowane, lecz rozładowane (bodajże 0,9V ogniwo) - gdzieś tak wyczytałem. Natomiast ogniwa Li-On powinny być naładowane podczas nieużywania. No jak się mylę to proszę poprawić.

Cos mi sie zdaje że żle wyczytałeś. Kiedyś dorwałem akumulatorki, które przeleżały kilka lat w piwnicy -było z nimi ciężko praktycznie nie kręciły, dwa z czterech udało mi się uratować. Wkładałem do ładowarki na parę godzin (mimo że swieciła na zielono) - ładuje wtedy prądem impulsowo co jakis czas, żeby aku się nie rozładował, Po kilku włożenich i wyciagnieciach ładowarka "poznała" akumulator, zaswieciła na czerwono i naładowała. Efekt -ponad 100 wkrętów 35x4 w dębową deskę :) akumulator 12V i 1,3 Ah

G
os 2012-01-08 21:23

Re: Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

ładowarka musi świecić na czerwono, po włożeniu baterii do ładowarki naciśnij biały przyciski i już ładuje :)

G
Mariusz 2024-03-08 11:48

Re: Padła ładowarka czy akumulatory? (Einhell E-AS 18 Evo)

Witam mam pytanie u mnie w ładowarce nie świeci żadna dioda. Ładowarka się spaliła

1