Oryginał czy podróba Boscha

G
Bird 4 2018-10-11 22:43

Oryginał czy podróba Boscha

Witam,
kupiłem dzisiaj na Allegro opalarkę Boscha PHG 630 DCE. Chciałem ją zarejestrować na stronach Boscha aby uzyskać 3-letnią gwarancję. Niestety przy wpisaniu numeru katalogowego jest komunikat, że numer katalogowy jest nieprawidłowy. Poza tym na narzędziu nie ma naklejki z danymi producenta, jest pole, na którym wypukłym tekstem są dane narzędzia (zamieszczam zdjęcia). Brak jest numeru seryjnego, który jest wymagany przy rejestracji. Jeszcze jedną nieprawidłowość zauważyłem. Numer katalogowy na opalarce i na opakowaniu jest różny. Na opalarce ostatnim znakiem jest 3 a na opakowaniu 8. Pozostała część numeru jest taka sama. Opakowanie oryginalnie było zaklejone nieuszkodzoną naklejką"original bosch", czyli prawdopodobnie nie było otwierane. Producent: Made in Romania.
Czy to oryginał czy podróbka?

B
Bird 4 2018-10-12 22:41

Re: Oryginał czy podróba Boscha

Przesyłam jeszcze zdjęcia tabliczki znamionowej i naklejki na pudełku.

Zdjęcia

B
Neko 2018-10-15 21:19

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Neko 2018-10-15 21:19

Re: Oryginał czy podróba Boscha

Hej, wydaje mi się, że tylko narzędzia bosch z lini niebieskiej można rejestrować.

B
Bird 4 2018-10-17 21:11

Re: Oryginał czy podróba Boscha

Problem rozwiązany. Jest strona do rejestracji zielonych narzędzi. Numer seryjny znalazł się na rączce. Podpowiedziano mi o tym w serwisie BOSCHa. Numery katalogowe na opalarce i opakowaniu mogą być inne: "Co do numerów katalogowych to jest to jak najbardziej prawidłowe, ponieważ jeden dotyczy samego narzędzia a drugi całego zestawu (opakowanie+zawartość)". Produkt udało mi się zarejestrować. Mam certyfikat z 3-letnią gwarancją. Pozdrawiam użytkowników.

G
Ted 2018-10-18 08:43

Re: Oryginał czy podróba Boscha

Narzedzia, ogrodowke i pomiarówke z zielonej linii Boscha tez się rejestruje, żeby mieć 3 lata gwarancji. Sam mam kilka zielonych i rejestrowałem.

G
Mareks 2019-02-20 13:22

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1