oryginal czy podroba

G
luki 2007-04-29 00:00

oryginal czy podroba

Mam pytanie czy sa podrabiane mloty Boscha GBH 2-26 DFR z wymienna koncowka na zwykle wiertla?Prosze o odpowiedz

G
Marcin 2007-05-01 00:00

Re:oryginal czy podroba

Osobiście się jeszcze nie spotkałem. Ale prędzej czy później gdy naiwni ludzie przestaną kupować nagminnie podrabiany (i wycofany ze sprzedaży) model GBH 2-24 DSR, pewnie zaczną podrabiać i to, ale na razie możesz spać spokojnie. ;)
Mogę doradzić, ze jeśli masz wątpliwości czy to co kupujesz/kupiłeś jest oryginalne lub nie, udaj się z tym narzędziem do pierwszego napotkanego sklepu oferującego elektronarzędzia BOSCHa. Sprzedawca bankowo zweryfikuje z czym masz do czynienia.
pozdro

G
radosław giza 2007-05-01 00:00

Re:oryginal czy podroba

Witam, osobiscie widziałem podróbki tych Boschów, na giełdzie samochodowej w moim miescie. Kosztował 300zl. Ja za mojego dawałem 1050zl i jeżeli widziałes orginał to bez problemu powinnienes odróżnic (drętwe plastiki, sztywny kabel, jakość napisów itp.)Jak powiedziałem handlażowi za ile mam swój to mnie skwitował ze przepłaciłem :) . Pozdro

G
Marcin 2007-05-02 00:00

Re:oryginal czy podroba

jesteś absolutnie pewien, że widziałeś podróbkę 2-24/26 DFR? u mnie też sprzedają takie wynalazki, nawet łażą po budowach, ale dotąd oferowali wyłącznie model 2-24 DSR

G
tyson 2007-05-03 00:00

Re:oryginal czy podroba

Siem, jestem pewien, jeszcze zapomniałem dodac że uchwyt wiertarski był w jakim plastikowym pojemniku a nie w kartonie !

G
Marcin 2007-05-03 00:00

Re:oryginal czy podroba

kurcze, ale się porobiło. ciekawe kiedy w końcu producenci tych narzędzi zjednoczą się na tym froncie i podejmą jakieś bardziej zdecydowane kroki. To przecież przynosi poza wymiernymi stratami ze sprzedaży ogromną ujmę na wizerunku marki. Ktoś kupuje coś takiego, to mu się szybko psuje ale wyrabia sobie odpowiednią markę o producencie. Bosch nawet wynajął kancelarię prawniczą w tym celu i monitoruje aukcje internetowe. Ale skutek jest marny bo skupiają się raczej na wylapywaniu płotek z kilkoma walizkami w bagażniku, a nie walczą z importerami i warsztatami gdzie ten syf składają.

G
Michał 2007-05-07 00:00

Re:oryginal czy podroba

i nic to nie da. doputy jestesmy naiwni tak ddlugo bedzie kwit handel podrob. widziaem sporo tego badziewia i najczesciej sa to niebieski i makita. handel na bazarkach gieldach i nawet pod marketami budowlanymi.
pozdro

G
KOlarz 2008-12-18 00:00

Re:oryginal czy podroba

Cóż - sprzęt trzeba kupować tylko w sprawdzonych i renomowanych sklepach. Sklepy internetowe, ok, ale tylko sprawdzone. Cena czyni cuda - Ceneo i Allegro

G
WITUUS 2008-12-19 00:00

Re:oryginal czy podroba

GBH 2-26 DFR jeszcze nie spotkalem ale GBH 2-26 DRE przynosza ludzie kilka razy w tygodniu, oczywiscie tego sie nie naprawia wiec musza szukac nowej maszynki. Jak sprawdzic czy oryginal? Prosta sprawa bierzesz kawalek szmatki nasaczonej denaturatem i pocierasz boczna naklejke, jezeli farba sie sciera no to podroba.
Acha w 2-26 napis BOSCH w oryginale jest tloczony, w podrobie naklejka.

1