Orginał czy podróba

Do ostatniej strony »
G
henio 123 2008-02-17 00:00

Orginał czy podróba

Otrzymałem od znajomego młot udarowo-obrotowy.Na tabliczce pisze nazwa producenta Bosch typ GBH 4 DFE moc; 1600 Wat na obudowie koloru zielonego powyżej korpusu silnika napis czerwonymi literami BOSCHHAMER.Po wejściu na www.bosch.com młot o tym symbolu ma inną budowę i moc; 750W.Czy ktość z uczestników forum może mi udzielić informacji na ten temat .Młot ten nie działa na funkcji kucia.Z góry dziękuję za wyświadczoną przysługę.Pozdrawiam.

G
Andersh 2008-02-19 00:00

Re:Orginał czy podróba

i tylko popatrzcie co się dzieje
dziś trudniej kupić podrabianą bluzę czy buty NIKE niż podrabiane narzędzia?
a co robią celnicy? trzepią po jajach jakieś mrówki z dwiema reklamówkami w ręku a przepuszczają całe kontenery badziewia
gdyby mi ktoś sprzedał takiego Boscha to napisałbym do Bosch Polska co zaszło i podał namiary sprzedającego !!!

G
Andersh 2008-02-19 00:00

Re:Orginał czy podróba

dodam
jeśli sprzedaje się profesjonalne narzędzie roczne i mało używane to jego cena wynosi 70%-80% nowego;
ten młot jako nowy normalnie kosztuje od 1550zł do 1850zł
a allegrowicz nie sprzedał za 600zł to próbuje teraz za 500zł
przykład działania eknonomii na żywo

G
Andrzej 2008-02-19 00:00

Re:Orginał czy podróba

Naklejki to mozna nawet w Polsce poprzyklejac. Liczy sie kolor. Czerwone to Hilti, a niebieskie Bosch, a narzedzie wyglada tak samo. A jelenie sie lapia :)

G
henio 123 2008-02-19 00:00

Re:Orginał czy podróba

Andrzej pisze że to orginał popierając swoje zdanie linkami Allegro.Na stronie www.bosch.pl w dziale części zamiennych można obejrzeć rysunki montażowe niektórych typów młotów.Młot GBH 4 DFE ma przełącznik wiercenie z udarem i kucie z boku a posiadany na górnej pokrywie.Po drugie posiada moc 750 W a posiadany 1600 W.Młoty o tej samym układzie przełączników widziałem w markecie budowlanym pod szyldem firmy Einhell.Temat ten poruszyłem z myślą o możliwośći nabycia części zamiennych .Mlot ten nie działa na funkcji kucia czy ktość z może mi udzielić informacji co jest przyczyną tej usterki ? Pozdrawiam.

G
Andersh 2008-02-19 00:00

Re:Orginał czy podróba

Bosch nie tylko niebieski, masz jeszcze zielony i żółty jako oznaczenie ciężkiego sprzętu.

G
Andrzej 2008-02-19 00:00

Re:Orginał czy podróba

Andrzej pisze że to orginał popierając swoje zdanie linkami Allegro.Na stronie www.bosch.pl w dziale części zamiennych można obejrzeć rysunki montażowe niektórych typów młotów.Młot GBH 4 DFE ma przełącznik wiercenie z udarem i kucie z boku a posiadany na górnej pokrywie.Po drugie posiada moc 750 W a posiadany 1600 W.Młoty o tej samym układzie przełączników widziałem w markecie budowlanym pod szyldem firmy Einhell.Temat ten poruszyłem z myślą o możliwośći nabycia części zamiennych .Mlot ten nie działa na funkcji kucia czy ktość z może mi udzielić informacji co jest przyczyną tej usterki ? Pozdrawiam. Te 2 linki co podalem to zebys sobie sprawdzil sam czy masz podrobe czy oryginal. Z tego co opisujesz ten twoj mlotek to link nr2. Ten typ mlotka wystepuje pod roznymi nazwami
ostatnio na allegro widzialem to jako Hilti TE38 :). Einhell tez pewnie to to nie jest, 1600W tez na pewno nie ma:)
Rada? Sprzedaj go na Allegro:)

G
Andersh 2008-02-20 00:00

Re:Orginał czy podróba

no jak można w tej sytuacji wyjść z propozycją
sprzedaj go na allegro
to tak jakbyś napisał
"oszukaj kogoś - wciśnij kit"
moja rada - daj go do utylizacji albo w prezencie

G
henio 123 2008-02-21 00:00

Re:Orginał czy podróba

Racja takie postępowanie to chwyt poniżej pasa,moge go wykorzystać jako wiertarkę.Na stronie Einhella w figuruje młot o podobnym wygłądzie i mocy 900 W.Do tych linków nie pasuje wcale w katalogu Boscha nie figuruje również.Pozdrawiam.

G
allo 2008-02-21 00:00

Re:Orginał czy podróba

nie chwyt ponizej pasa tylko biznes, opisujesz odpowiednio i jak ktos bedzie zainteresowany to bierze, a sprawa jakosci sprzetu to kwestia do ewentualnego zweryfikowania przez klienta

G
Andersh 2008-02-21 00:00

Re:Orginał czy podróba

raczej biznes po polsku
tylko jak w tym kraju ma być lepiej kiedy większość takie postępowanie uważa za normalne?
podkładanie świni na porządku dziennym
tylko jaki biznes kiedy na ten sprzęt nikt nie wystawi gwarancji no chyba ze drukowanej samemu w piwnicy
fałszywa forsa też jest biznesem??

G
Andrzej 2008-02-22 00:00

Re:Orginał czy podróba

Hehe alez sie uniesliscie. Na zartach sie nie znacie??? A swoja droga wiertarka to wiertarka po co ma ja utylizowac jak dziala. Sprzedajac moze zdrapac naklejki, albo w opisie napisac ze podroba:).

G
Andersh 2008-02-22 00:00

Re:Orginał czy podróba

a ja napisałem do użytkownika z allegro, który opisywany wątpliwy sprzęt sprzedaje pod nr 315069840
w mailu opisałem wątpliwość co do zgodności z oryginałem i otrzymałem odpowiedź:
Kupiłem tę wiertarkę w sklepie wiec prosze o nie zwracanie mi uwagi na takie szczegóły nie ejstem specjalistą od sprzętu budowlanego ! ! !
Uważam, że nie specjaliści specjalistycznego sprzetu z półki cenowej to nie kupują. Odpowiedź mówi sama za siebie.

G
Andersh 2008-02-22 00:00

Re:Orginał czy podróba

miało być:
Uważam, że nie specjaliści specjalistycznego sprzetu z półki cenowej 1500zł to nie kupują. Odpowiedź mówi sama za siebie.
od lutego miało być nowe forum
na tym nawet błędów poprawić nie można

1 2

Kategorie :