Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Do ostatniej strony »
G
serwisant 2014-12-04 17:39

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Czasy pilarki Husqvarny 254XP już dawno minęły i o tym zapominaja użytkownicy pilarek najnowszych serii ,niezależnie której marki.Wydaje mi się,że klienci którym zalecam olej do paliwa Husqvarny nie wierzą w to i eksperymentuja na swoim portfelu.
Wcześniejszy głos na ten temat dotyczący właściwego oleju to oczywiście nieprawda.Bo zadaniem każdego dealera jest naciagnąć klienta na setkę oryginalnego oleju.Tak więc klienci leją olejowe wynalazki, tylko aby miały tylko kolor odpowiedni dla danej marki.Tylko ,że potem jak następuje zatarcie to winę przypisuje się sprzętowi a nikt nie ma odwagi spojrzeć w lustro i przyznać się do zaniedbań ze swojej strony.Do smarowania układu tnącego klienci leją przepracowany olej samochodowy albo hydrauliczny.Prowadzę serwis Husqvarny od 13 lat.O tym jak nie należy postępować ze sprzętem napisałbym grubą ksiażkę.Sam widok przynoszonych pilarek ,kosiarek świadczy o tym jak są traktowane.Na 10 dostarczonych maszyn znajdzie się 1-dna której widok wskazuje na zabiegi konserwatorskie ze strony klienta.Reszta wyglada jakby się nad nimi znęcano.Jeżeli znęcania nie wytrzyma Husqvarna to kupuje się Stihla odżegnując od czci i wiary Husqvarnę.Gdy odmówi Stihl zmienia sie na kolejną marke plując na poprzednie.Podpowiadam ,że jest jeszcze Shindaiwa, Echo ,Dolmar-Makita i życzę powodzenia w eksperymentach na własnej skórze.

G
Polak przed szkodą 2014-12-05 12:48

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

A czy przypadkiem olej nie powinien być dobierany w/g klasy, a nie wg producenta ???
I mówisz że producenci nas klientów nie robią w bambuko z tym swoim firmowym olejem ? Po benzynę też mam jeździć do autoryzowanych salonów ?? Nawet jeżeli producenci dodają jakieś tylko sobie znane uszlachetniacze do swoich olejów bez których silnik nie jest w stanie prawidłowo pracować, to ta tendencja nie będzie trwała wiecznie, bo rynek nie znosi pustki i głupoty. I dotkliwie ich ukarze za krótkowzroczność i stawianie na doraźne korzyści. Jeżeli klient będzie miał wybór kupić jednorazową huskv i jednorazowego chińczyka, to wybierze to drugie, bo jest kilkakrotnie tańsze. Z czasem Chińczycy zaczną robić coraz lepsze, na koniec kupią Huskvarnę i tak w ten sposób już wielu producentów przepadło

G
użytkownik 2015-04-29 14:50

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Tutaj popieram serwisanta jeśli chodzi o olej.
2 lata temu w serwisie kosiarek- ale nie autoryzowanym kupiłem setkę oleju Windsor bo tak mi wcisnął sprzedawca, chociaż obok stał olej Stihla o 1 zł droższy.
Kosa pracowała na nim wyśmienicie ,ale po kilku godzinach pracy jak zgasła to nie dała się ponownie uruchomić -zatarła się i kilkaset zł na remont chociaż wymieszałem go więcej niż zalecenia dla oleju Stihla.
Stosować się do uwag producenta. Stihl zaleca np. proporcje 1:50 dla ich oleju i 1:25 dla innych marek, ale też marek a nie firm „krzak”. Polak i Chińczyk wszystko potrafią.
Zresztą co innego kosa spalinowa -gdzie obroty dochodzą do 10-12 tys , a co innego np. zwykła kosiarka na kółkach.
To samo z dobrym i świeżym paliwem (z tym trudniej ) i świeżą mieszanką.
Stosowanie przepracowanego oleju do łańcucha pilarek to czysty debilizm, proponuję takim praktykantom kupować przepracowany olej z frytkownic np. i karmić się takim, będzie taniej.
Jeśli chodzi o ustawienia gaźnika „na słuch „ to jest to metoda praktykowana, , sprawa często poruszana na specjalistycznych forach, i o tyle dobra, że jeśli ktoś ma dobry słuch to wie czy silnik pracuje dobrze czy nie, ?

G
janusz 2015-06-12 03:09

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

brawo

G
mały 2016-12-15 21:28

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

husqvarna to niezła firma i ceny części też ma ok . Dopiero jak sprzęt przejdzie przez serwis i do cen zakupu w husqvarnie serwis (dealer) doliczy swoje 150 % to wychodzi drogo. No cóż trzeba zarabiać na kliencie ,skoro go stać na HQ. o hondzie nie wspomnę ,bo tam to dopiero armagedon cenowy i zasada jak cię stać na HONDĘ to stać na serwis.

G
edek 2017-02-22 15:27

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
działkowicz 2017-06-19 01:01

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Posiadam kosę McCulloch Cabrio 345 10 lat i nie chcę innej, jest super, a jak coś trzeba zrobić to udaję się do jakiegoś od tych spraw warsztatu i naprawiają, nie ma problemu. Serwisu H-ny nie znam, więc się nie wypowiadam.

G
Leszek p 2017-07-20 12:20

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Gabor serwisant 2018-02-22 11:50

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Gościu bzdury piszesz jak wszyscy ludzie pracujący w husqvarnie.O ile wiem to firma oregon produkuje oleje do mieszanek w rumuni pod swoim logo, natomiast na odwrocie butelki można przeczytać,że pochodzi on z koncernu husqvarna

G
adam 2019-03-28 21:19

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

omijajcie dyżym łukiem produkty stihla i husqvarny, dawne modele były wytrzymałe, obecne to szajs

G
MrdD 2019-04-11 22:47

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

A czy ktoś przeczytał instrukcję obsługi? Łatwo jest oskarżać, że producent nadciąga na olej. Ale wystarczy sprawdzić w instrukcji obsługi co tak naprawdę wymaga Husqvarna od stosowanego oleju w maszynach tej firmy. Owszem, jest zalecany olej Husqvarna ale jest możliwość zastosowania innego, spełniającego odpowiednie normy JASO.

I zgodzę się z poprzednikiem, większość użytkowników na własne życzenie uszkadza maszyny przez swoja niewiedzę - bo po co czytać instrukcję, zaniedbania w konserwacji, ktora należy do użytkownika i z "rad szwagra" typu: chcą cie naciągnąć na olej, kup ten tańszy, też zielony nada się.

G
Profesjonalista 2019-08-07 22:15

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Leon 2021-04-17 00:24

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Co do serwisu to wiadomo wszystko zależy od ludzi, którzy tam pracują. Gdy muszę skorzystać, jadę do sprawdzonego, nawet dalszego serwisu. Tak samo z samochodami. Mimo, że dużo potrafię sam, np. wolę sam ostrzyć łańcuchy na chińskiej, taniej ostrzałce za 120 zł. Łańcuch wówczas tnie 2 x więcej i dłużej niż ostrzony (dobrze!) w serwisie, gdzie po 3, góra 4 ostrzeniach łańcucha już nie ma - nawet nie zdąży się dobrze rozciągnąć.
Olej? Obecnie używam do wszystkiego co ma 2-suw, oleju Stihl ale tylko ten zielony, bezdymny, droższy. Nie żre po oczach i nie drapie w gardło. Co najistotniejsze nie zaciera sprzętu, nawet ten roczny od otwarcia. Jest w dobrej cenie w porównaniu do HQV. Czasem używałem oleju Makita i zielony HQV (nie żrą w oczy i gardło) ale do czasu, gdyż już po pół roku (nawet nie otwierane!) są już do bani. Makita i HQV zatarły mi silniki, mimo że zawsze leję ciut więcej oleju do paliwa niż miarka. Ten czerwony, tani Stihl też jest niezły ale dymi, a dym jest żrący.
Paliwo staram się używać tylko świeże. Stare, gdy stoi dłużej w kanistrze (bez oleju) zużywam mieszając ze świeżym w proporcjach 1:3 lub 1:4 - zależy jak długo stało.
Używam sprzętów Stihl (wszystkie kosy i małe piły Top Hand, np. MS 201T i MS 193T) oraz cięższe piły HQV - nowsze modele. Sprzęty HQV są niezłe ale tu problemy z elektroniką - sterowaniem. To norma(!)?.
Leon

G
ssgienek 2021-05-14 19:54

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Uważam że serwis mają kiepski i drogi. Oddałem kosę do pełnego przeglądu i wymiany łożyska przekładni głowicy. Czekałem też długo, po kilku telefonach też powiedzieli że części nie ma. Po przeglądzie nawet śrub nie pouzupełniali. A co do sprzętu to każdy się psuje niezależnie od modelu i firmy. Miałem kosę dziwnego nieznanego pochodzenia i przepracowałem na niej 15 lat

G
Darek 2021-06-27 16:32

Re: Omijajcie serwis Husqvarna i ich wyroby wielkim łukiem, bo to co oni wyprawiają

Mam to samo z pilarką a poszło o głupie szczotki. 3 miesiące czekania. Działała 2 godziny. Ciekawe co wymyślą?

1 2 3