FERM - opinie

Do ostatniej strony »
G
Terror 2007-10-30 00:00

FERM - opinie

Kiedyś upatrzyłem sobie narzędzia firmy FERM - chciałem wypróbować jak będą sprawowały się na typowe potrzeby domowe przy czym trzeba dodać, że używam ich często i dosyć intensywnie - to też kupiłem szlifierkę kątową FDAG-750 (Power Line) & wyrzynarkę FJS-600N. Szlifierka sprawuje się bardzo przyzwoicie biorąc pod uwagę, cenę za którą można ją kupić, wyrzynarka podobnie ... przy czyn raczej nie polecił bym jej do precyzyjnego cięcia - tnę głównie deski więc nie zależy mi aż tak bardzo na precyzji ale raczej na szybkim przecinaniu. W połączeniu z brzeszczotem B&D Piranha wyrzynarka radzi sobie całkiem dobrze.
Chciałbym jednak dowiedzieć się jakie zdanie na temat Ferm-a mają inni użytkownicy lub sprzedawcy (czy np. cena jest adekwatna do jakości, do czego mozna porównać Ferma - czy np. Kinzo?)
Pozdr...

G
Marcin 2007-10-31 00:00

Re:FERM - opinie

całkiem przyzwoie i nieźle wykonane narzedzia. zdecydowanie zrobiły na mnie najlepsze wrażenie z wszystkich urządzeń amatorskich które można spotkać w halach z podobnej półki cenowej ;)

G
Terror 2007-11-27 00:00

Re:FERM - opinie

Halo, halooo czy tylko ja korzystam z Ferma? ;D

G
Hammer 2007-12-13 00:00

Re:FERM - opinie

u mnie w firmie uzywamy szlifierki Ferm FDAG-2000(POWER)
daje rade. sprawuje sie calkiem calkiem. niedawno mielismy za zadanie zdemontować stary ciąg wentylacyjny w zakładzie przemysłowym (ROZPIERDUCHA - jak ja to lubie). dwa dni cieła non stop kanały wentylacyjne (blacha d=3)i o dziwo przeżyła. warunek był jeden albo ona albo ja :)

G
Arek 2008-01-27 00:00

Re:FERM - opinie

Witam!!
Używam szlifierki kątowej ferm 125, pracuje nią dość dużo tzn. układanie płytek oraz ciąłem nią taż trochę kątowników metalowych do budowy garażu... i chodzi bez zarzutu od 3 lat.

G
BialyKiel 2010-04-02 23:33

Re:FERM - opinie

Witam forumowiczow i kieruje do was pytanko
ktora z tych multiszlifierek byscie polecili do zakupu http://www.allegro.pl/search.php?us_id=6110259&string=multiszlifierka&fb=1 ??
Ma ona sluzyc jako uzadzenjie wielofuncyjne np
1 frezowanie plyty meblowej
2 grawerowanie pleksy
3 ciecie laminatu i pleksy
4 wiercenie otworow w pcb
5 czyszczenie powieszchni pokrytej rdza i odchodzaca farba (tarcza druciana)
i ewentualnie ciecie drutow zbrojeniowych ale chyba do tej czynnnosci one beda za slaba??
ewentualnie co byscie polecili pozdrawiam czekam na odpowiedz

G
pablo13 2011-02-16 21:34

Re: FERM - opinie

Witam ja kupiłem tacker-zszywacz-gwoździarka Ferm cena87zl szczerze pisząc co do wykonania to o.k. a jednak taka sobie raczej słabo wbija zszywki 10 a 14 to pewnie nie dała by rady do końca wbić poprzednia Einhell BET 750 cena 57zl sprawował sie o wiele lepiej działa do dziś niestety spadł i ma pęknięta obudowę

G
Slawek1 2011-02-17 10:10

Re: FERM - opinie

pablo...
sklej obudowę!!! Lutownica i naprzód, miejsce klejenia zeszlifuj papierem ściernym , wodnym i będziesz dalej używał lepsze narzędzie....
slawek

G
Maariusz 2011-02-17 16:57

Re: FERM - opinie

Według mnie szkoda pieniędzy na Ferm-a. Mam szlifierkę kątową 125 z regulacją obrotów i gdybym ją po swojemu nie przerobił to by już dawno się rozleciała. Nigdy więcej takiego dziadostwa.

G
Slawek1 2011-02-18 11:10

Re: FERM - opinie

Mariusz napisz co zrobiłeś aby zwiększyć trwałość narzędzia/
Sławek

G
Maariusz 2011-02-18 18:33

Re: FERM - opinie

Dorobiłem nowy wpust czółenkowy bo koło zębate miało luz na wrzecionku. Przykręciłem także małe koło żebate bo Chińczyk nie zdążył tego zrobić.

G
Slawek1 2011-02-18 20:26

Re: FERM - opinie

Tak luzy na klinach to częsta dolegliwość kiepskich narzędzi. drugą wada jest zła jakość łożysk i panewek np zastąpienie mosiądzu "stopem klamkowym"- dotyczy to szlifierek i wiertarek. Mam jedną szlifierkę 850W ale jakoś nie mam uwag co do wykonania, nie ma luzów , nie rzuca nią i jest niezbyt hałaśliwa Wydaje się ,że jest nawet lepiej wykonana niż żółty einhell.
Slawek

G
Maariusz 2011-02-19 08:52

Re: FERM - opinie

Szlifierkę Ferm kupiłem ze względu na regulację obrotów. Firmowe tego typu szlifierki są drogie. Teraz mam jednak zrobiony sterownik i każda przez niego podłączona szlifierka ma płynną regulację. Mądry Polak po szkodzie. W tym przypadku po wydaniu pieniędzy na tandetny sprzęt.

G
JK. 2011-02-19 22:23

Re: FERM - opinie

W pewnym okresie czasu(pare lat temu) mieliśmy do wyboru Ferm i Einhell, Do wyboru mielismy Einhell Egrotools i Ferm powerline, obie linie stosunkowo dobre jakościowo, Frem miał nawet ciut lepiej z ergonomią, ale ludzie bardziej woleli einhella, bo znali markę z lini bawaria i global. Wiec po krótkiej przygodzie Ferm odpał z rywalizacji. Niestety pare miesięcy później Einhell wycofał Ergo i musieliśmy czekać aż pojawi się Blue i Red, ale były warto.

G
piter 2011-03-16 10:07

Re: FERM - opinie

nie jest to taki zły sprzęt

1 2 ... 3

Producenci :