Nowy akumulator. Pomocy

G
Marek 2007-11-28 00:00

Nowy akumulator. Pomocy

Mam do was prośbę. Skierował mnie tu kolega, który uzyskał tu pomoc, więc i ja na to liczę.
Mam starą , ale jeszcze dobrą, wkrętarkę VERTO. Na moje potrzeby jest wystarczająca. Niestety akumulator już się kończy. W związku z tym faktem , na allegro kupiłem nowy akumulator od wkrętarki Einhel. Akumulator pasuje ale w mojej wkrętarce jest ładowarka na 5-7H , a razem z tym nowym akumulatorem dostałem ładowarkę 1h.I teraz moje pytanie. Którą ładowarką lepiej ładować ten akumulator? Czy ten stary akumulator można ładować ładowarką 1h? I czy nowy można ładować ładowarką 5-7h?
Z góry dziękuję Wam za pomoc.

G
Piotr Karbownik 2007-11-29 00:00

Re:Nowy akumulator. Pomocy

A jakie są napięcia na ładowarkach? Ja mam doświadczenie tylko z bateriami w telefonach komórkowych i mam wrażenie, że im wolniej bateria się ładuje tym lepiej trzyma.
Mysle jednak, że o ile ten nowy akumulator można by ładować przy pomocy starej ładowarki (podejrzewam że ma nizsze napiecie ta stara), to ładowanie starego akumulatora przy pomocy nowej ładowarki może byc ryzykowne. A tak w ogóle to najlepeij używać łądowarek do konkretnych baterii, tak jak w Twoim przypadku, starej do starej a nowej do nowej. Nie wiem czy to zdrowsze dla baterii, ale jak sie coś sp.... to przynajmniej bedziesz miał czyste sumienie
Pozdrowionka

G
goły 2007-11-30 00:00

Re:Nowy akumulator. Pomocy

a ja mam doświadczenie z aku do wkrętarek i mam wrażenie, że te które są ładowane szybko dłużej trzymają - najważniejsze żeby nie "doładowywać" :]

G
Terror 2007-11-30 00:00

Re:Nowy akumulator. Pomocy

Możesz używać szybkiej ładowarki - domyslam się, że to aku NiCd o takim samym napięciu. Goły - pierwszyraz słyszę aby aku lepiej trzymał po wolniejszym czy szybszym ładowaniu. To nie są akumulatory samochodowe...ale co fakt to fakt poczytaj o ładowarce:) Nie przeładuj akumulatorów ...

G
goły 2007-12-01 00:00

Re:Nowy akumulator. Pomocy

To moje wrażenie :] . Dla przykładu: u mnie akumulatory B&D z ładowarką 3-5h strasznie się grzały podczas ładowania i wg. mnie padły duużo wcześniej niż Dewalty z ładowarką 1h - które mają już koło 8 lat i jeszcze potrafią pod 100 wkrętów 35x4 w dębową dechę bez nawiercania.
Myślę, że temperatura która jest znacznie wyższa przy ładowaniu liniowym, niż przy impulsowym ( tabela: http://www.elektronikab2b.pl/content/view/1544/108/lang,pl/)
, ma spory wpływ na żywotność akumulatorów.

G
Terror 2007-12-02 00:00

Re:Nowy akumulator. Pomocy

Temperatura ma znaczenie. Jeżeli aku przy ładowaniu nadmiernie się przegrzewa to jest tylko jeden powód dupiata ładowarka. A co do profi narzedzi one maja wysokiej jakości ogniwa oraz ładowarki, których raczej nie spotyka się w narzędziach klasy amatorskiej (w tym wypadku Topex).

1

Kategorie :