niebieski czy zielony bosch???

G
grzegorzw 2009-08-27 00:00

niebieski czy zielony bosch???

panowie jaka jest rużnica pomiędzy zielonym a niebieskim boschem????! że niby niebieski jest profesjonalny a zielony nie???? nich mi to ktoś wyklaruje

G
Tomek 2009-08-28 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

A co tu klarować? Tak jak piszesz niebieski jest profesjonalny, zielony amatorski. To znaczy że pierwszy jest przystosowany do pracy ciągłej (może pracować kilka godzin bez przerw), drugi powinien być używany z przerwami. Drugą różnicą jest trwałość narzędzia. Niebieski pracując codziennie przez cały okres gwarancji powinien dotrwać do jej końca, zielony, z założenia używany okazyjnie, kilka-kilkanaście razy w roku ma ta trwałość dużo mniejszą.

G
frugon 2009-08-28 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Zielony to chiński shit, tak samo dobry jak topexy, pegasusy,einhalle itp., niebieski dużo lepszy, ale niektóre modele (te tańsze) też robią w PRC, generalnie dla mnie Bosch złazi na psy, Makita, Metabo, Dewalt biją Boscha jakością ,fakt cena wysoka ale niebieski Bosch (pracowałem młoto-wierarkami, często padał udar, we flexie za 700 zł zapylała się elektronika) kosztuje również nie mało.

G
sebo 2009-08-28 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Mam kilka narzędzi boscha 2 kontówki zielona ledwo żipie a niebieska GWS 14 125 CE z regulacją obrotów zrobila 50 razy tyle zmieniałem tylko szczotki tryby oraz łożyska.Wynik prosty.Ale wyobrażćie sobie że w pracy dostaje niebieskiego dodam ze ze sklepu a na nim made in CHRL aż zaniemówiłem.Z własnego doświadczenia wolę używki made in Swizerland kupione na giełdach albo na A.Nawet zielone.Teraz takich już sie nie robi. Bosch jedzie na opini szkoda.

G
marcin 2009-09-05 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

do sebo - to znaczy ze wg ciebie bosch jest kiepski?slyszalem raczej pozytywe opinie i kupilem boscha a teraz sie zastanawiam czy dokonalem trafnego wyboru?

G
Tomek 2009-09-06 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Zależy jaki Bosch. Jeśli zielony to przepłaciłeś ;) Jeśli niebieski to nie masz się co przejmować, akurat profesjonalne kątówki Bosha należą do najlepszych.

G
sebo 2009-09-06 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Zgadzam sie z Tomkiem jak niebieski to spoko,zielonego odradzam chyba ze urzywasz sporadycznie.Bosch zielony byl super gdy produkowano go w szwajcari.Panowie zakupilem nowa wkretarke elektryczna RYOBI za grosze,urzywam malo wiec zaryzykowalem jestem zaskoczony jej osiagami i jakoscia.Smialo twierdze ze jeszcze nie jedno o tej firmie uslyszymy wysoki wskaznik jakosc cena.Wiem ze to tez chinczyk ale nie drogi.Nie jestem sprzedawca tylko budowlancem z zamilowania i maniakiem elektronarzedzi niestety z niewielkim budzetem.

G
JK 2009-09-06 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Bo narzędzia Ryobi produkuje ta sama korporacja co Milwaukee i AEG. Więc jakiś poziom sobą reprezentują. W Usa jest to jedna z najpopularnieszych marek do domu obok Skila.
A co do boscha jest kilka zielonych narzędzi które są dobrej bardzo jakości np: pilarka PKS54, wiertarki PSB 700-2RE i PSB 1000RFE, Młotek PBH 3000 ale już bardzo drogi.

G
kibic28 2009-09-07 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Frezarka ręczna Bosch POF 1400 ACE bardzo dobra, jakość zdecydowanie lepsza od tanich badziewi typu Einhell (wiem bo uzywałem) czy innych Topexów. Nie wiem skąd bierze się opinia, że zielony Bosch to to samo co inna chińszczyzna bo po uzytkowaniu tej właśnie frezareczki i urządzenia wielofunkcyjnego z pełnym przekonaniem twierdzę, że zielony Bosch to sprzęt o klasę lepszy od najtańszych amatorskich urządzeń.

G
JK 2009-09-08 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Fakt frezarka też niezła jest choć już chińska. A co do wspomnianych przez ciebie einhellów, to mam klienta który ma stolarnię i pracuje na dwóch frezarkach jedna Boscha i druga właśnie einhell w dodatku bawaria i obie frezarki chodzą 5 lat już. I sam mówi że nie widzi zbytnio róznicy, jedynie ze szczotkami ma większy problem przy einhellu.

G
maciej nieznajomy 2009-09-08 00:00

Re:niebieski czy zielony bosch???

Heh, czyli nie tylko ja mam zestaw frezarek: Bosch i Einhell żółty:), z tym że tego drugiego zdecydowanie nie polecam. Facet ma albo bardzo udany egzemplarz albo robi nim raz na miesiąc w miękkim drewnie ale i w takim przypadku widać różnice, choćby w kulturze pracy.
I jeszcze zdanie co do podziału na narzędzi na amatorskie i profi. Otóż ja bym jeszcze dodał katerogie: sprzęt półprofesjonalny. Przykładowa zielona frezarka doskonale zdaje egzamin w warsztacie stolarskim przy nieseryjnej produkcji. Tanie amatorskie chinole mogą służyć w warsztacie jako dodatkowy sprzęt, używany sporadycznie a i to często zawodzą.

G
Domis 2020-05-21 19:16

Re: niebieski czy zielony bosch???

Mam zieloną pile kątowa Bosch PCM 8 S 12 lat ; dwie poważne budowy za sobą, działa bez zarzutu, żadnych serwisów !!!
Niebieską wiertarkę SDS GBH 18V-20 boscha na baterie; genialny
Niebieską pilarke boscha z listwa GKS 55 ; genialna
Ale wkrętarkę mam Makita DDF343 14.4V, 1.3Ah Li-ion i to jest ,
mój ukochany sprzęt który polecił bym nawet wrogowi !!!!::))

1