narzędzia marki CAT Caterpillar

G
Wojciech 2020-11-02 17:11

narzędzia marki CAT Caterpillar

Witam

Elektronarzędzia CAT dostępne w juli. Opisane jako "kultowe". Dla mnie CAT to koparki i inny sprzęt ciężki budowlany. Zupełnie nie kojarzę ich elektronarzędzi. Szlifierka mimośrodowa w cenie 399zł. Czyli tanio nie jest. Może ktoś coś już ma i zechce podzielić się opinią :-)

G
Hmmmmm 2020-11-05 11:33

Re: narzędzia marki CAT Caterpillar

CAT dopiero wchodzi na nasz rynek, a i też w elektronarzędziach dopiero raczkuje na rynku europejskim. Warto wiedzieć, że są dwie odmiany elektronarzędzi do CAT, czarne i żółte (te akurat są nieosiągalne u nas). Żółte występują jeszcze pod brandem PowerMat. W stanach chodzą opinie o czarnych, że CAT sprzedał się i udostępnił jedynie brand. Narzędzia produkują jakieś inne firmy, a nie jest to jedna firma i tylko sygnują się logiem CAT. Ile w tym prawdy, nie wiem, ale sądząc po ilości opinii to jednak może być prawda. Żółte natomiast to pełnoprawny produkt CAT.

Osobiście mam wkrętarkę, wiertarko-wkrętarkę, piłę tarczową, wyrzynarkę (kupiłem używaną żółtą), szlifierkę kątową i używałem ich od dłuższego czasu. Sprzęt kupiłem na zachodzie i jakość jest w miarę spoko jak na taką cenę. Oczywiście w Polsce cena to śmiech na sali, dlatego należy czegoś u naszych kruczych sąsiadów lub sąsiadów naszych sąsiadów. Co do jakości to jest odpowiednia, narzędzia średniej półprofesjonalnej półki. Łatwo ze mną nie miały, jedynie awaryjna była piła tarczowa oraz wiertarko-wkrętarka, a tak reszty nie trzeba było naprawiać.

Drugi raz bym ich nie kupił. Ostatnio zrobiłem odświeżenie warsztatu. Sprawiłem sobie narzędzia WORX i szczerze bardziej polecam niż te od CAT. Solidniejsze, a i też jak dla mnie półkę wyżej.

G
Arcularius 2020-11-17 22:28

Re: narzędzia marki CAT Caterpillar

Pierwsze info o tych narzedziach trafilem pare miesiecy temu chyba na toolsinaction. Tam tez nic nie wiedzieli o tym kto, gdzie i z kim to produkuje. Teraz juz chyba wiadomo trochę więcej, bo ponoć ma w tym swój udział Positec, czyli producent Worx'a. Tak wiec Hmmmmm, chyba chcą pozycjonować CAT'a wyzej od Worx'a. Bo od kiedy wycofali sie z serii seledynowej to juz nie mają żadnej marki profi. Robili wcześniej jakieś podchody z JCB, ale rynku nie zawojowali. A CAT to już jednak marka legenda i pewnie liczą na to, że poza jakością dla profesjonalisów (choć tego kompletnie nie wiem, tylko zgaduje), złowią też zajawkowiczów i różnych fanbojów marki. Bądź co bądź akurat ta marka ma swój magnetyzm.

G
Ff 2021-05-18 23:13

Re: narzędzia marki CAT Caterpillar

Ja posiadam cat wkrętarke super działa jestem bardzo zadowolony.Polecam

1