narzędzia firmy graphite

Do ostatniej strony »
G
grzegorzw 2009-08-26 00:00

narzędzia firmy graphite

Witam! panowie interesuje mnie sprzęt firmy graphite , konkretnie wiertarka i piła tarczowa. dla użytku domowego. czy wiecie coś o tej firmie??? podobno graphite to firma córka TOPEXA. prosze o opinie... pozrawiam

G
N76 2009-08-27 00:00

Re:narzędzia firmy graphite

Graphite to jedna z marek elektronarzędzi firmy Topex (pozostałe to Pegasus i Verto). Według Topexa ma być to sprzęt profesjonalny, ale to raczej narzędzia amatorskie. Co do opinii. Jeśli potrzebujesz sprzętu do domu to nie najgorszy wybór.

G
sławek 2009-09-01 00:00

Re:narzędzia firmy graphite

a po co chcesz przeplacac jeżeli mozesz kupic takie samo narzędzie ale w innym kolorze np jako Eurotec.
Ja widziałem w sklepie mlotu udarowy na SDS max z graphite za 470zł a kupilem to samo z euroteca za 250! Nich sprzedawcy ci nie czaruja To i to wypuszcza ta sama fabryka w srodku są te same części z .... Chin.
Teraz tak mądruję ale sam dalem sie nabrac na dwie szlifierki z graphite i wiem ,że przeplacilem
pozdarwiam slawek

G
Adam 2009-09-02 00:00

Re:narzędzia firmy graphite

Chodzi o tego Euroteca co moc swoich elektronarzedzi niedługo w megawatach będzie podawał? Ja bym odradzał. Miałem jeden z "wyrobów" tej marki. Graphite to może nie pierwsza liga, ale od szajsu marki Eurotec zdecydowanie się różni (na plus oczywiście). A że jedno i drugie klepane w Chinach. Takie czasy, trudno znaleźć produkt bez chińskich części w środku.

G
Maariusz 2009-09-03 00:00

Re:narzędzia firmy graphite

Niewiele drożej kosztują elektronarzędzia Skil w sklepach internetowych. Produkowane co prawda w Chinach, ale przynajmniej firmowe.

G
Gość 2009-09-03 00:00

Re:narzędzia firmy graphite

Graphite to może nie pierwsza liga, ale od szajsu marki Eurotec zdecydowanie się różni (na plus oczywiście).

Poproszę Kolegę o wskazanie 5 różnic (kolor się nie liczy). Może jednak Kolega kiedyś uwierzy, że większość sprzętu wypuszcza jedna fabryka, która na pierwszej zmianie przykleja nalepki Graphite, a na drugiej Euroteca. Reszta to marketing, jak widać niekiedy bardzo skuteczny.

G
N76 2009-09-04 00:00

Re:narzędzia firmy graphite

Na zdjęciu trudno sprzęt rozebrać. A łożysko za 1,5 zł i za 10 zł na początku działa podobnie. Podobnie na zdjęciu trudno ocenić jakość tworzywa obudowy, czy precyzje działania przełączników. Poza tym skoro te frezarki są identyczne to czemu jedna ma moc 1500, a druga 2450 W? Ja miałem w ręku to cudo:
Jak mi kumpel powiedział że kupił młotowiertarkę o mocy 1700 W to się zdziwiłem po co mu taki wielki potwór. Potwór okazał się nie taki wielki, za to żył aż pięć tygodni. po czym spalił się silnik. Gwarancja podobnie jak w przypadku tej frezarki 30 dniowa była wiec prawie 200 zł poszło na śmietnik. W przypadku tych frezarek tez wybrałbym Graphita. 116 zł więcej, ale mam dwa lata, a nie 30 dni gwarancji.

G
slawek 2009-09-04 00:00

Re:narzędzia firmy graphite

Pamietacie te dyskusje o wyszszości Świat Wielkanocnych nad Świetami bozego narodzenia...?
Ja przychylam się do zdania wypowiedzianego powyżej przez kolege:
I zmiana - robimy boscha,
II zmiana robimy euroteca,
III zmaina robimy graphite, lub jakiegos Mnnesmanaa, lub Topcrafta, lub Blaucrafta,,,, ,
tak robi wiele firm de Walt, BTI, Berner,Elu, Wurth, Aeg, atlas -copco, makita, dolmar.....
Pewne jest,ze wydając duzo za narzędzie ( kilka ts PLN0) spodziewamy się dlugotrwałego i pewnego dzialania. Czy tak jest to moga ocenic tylko Ci , ktorzy to wydali. W decyzji o zakupie bedzie więc decydowała chę posiadania niezawodnego sprzętu, co jest ważne dla zawodowca. Można by tutaj wymyślijakis współczynnik dla porównań :
np: cena podzielona przez liczbę lat niezawodnego działania. Ciekawe jak wypadłyby te euroteki?
Kupujac sprzęt tańszy nawet tych firm uznanych dla potrzeb domowych nie spodziewajmy się jkichs rewelacji. Sprzęt ten jest obliczony na przepracowanie okreslonej ilosci godzin i nic ponad to. Sthil wypuscil z powaodzeniem modele 017, 018 ( pilarek), tanie kompakty naprawiane w naszych warunkach. nikt tego na zachodzie nie naprawia. Tak samo jest z wiertarkami, strugami tanimi mlotowiertarkami itd....
Wolę więc kupic taniego euroteca, jakiegoś crafta, bo wiem ze nie przeplaciłem. Jeśli chodzi o gwarancje ( roczna) to sprzedajacy mi ja daje i raz była porzeba z niej skorzystania i nie bylo klopotow z egzekucja.
Do euroteca dostaniesz każdą częsc ( tanio) , a do boscha/ Skila?
pozdrawiam Sławek

G
Majster 2010-10-04 13:14

Re: narzędzia firmy graphite

a jak nie chcecie chińskiego to polska firma Celma się kłania swego nie znacie cudze chwalicie całość wykonywana w polsce a nie składana pozdrawiam

G
Pomysłowy_Dobromir 2010-10-04 14:08

Re: narzędzia firmy graphite

Małe OT ale sprzęt Graphite kiedyś widywałem w wielu miejscach. Ostatnio szukałem otwornic i w kilku miejscach już Graphite nie ma wcale lub zostały jakieś resztki. Może to też o czymś świadczy ?

G
Pomysłowy_Dobromir 2010-10-04 14:14

Re: narzędzia firmy graphite

Zgrozo !! NARZĘDZIA się piszę !!!

Rozumiem że można byka walnąć w poście przy dłuższej wypowiedzi, ale w temacie ?
Drugi taki byk zaraz po PRAKSIDE

moderatorzy poprawcie to na litość....

G
Moderator 2010-10-04 15:53

Re: narzędzia firmy graphite

Witam wszystkich,

Narzędzia pisane przez " ż " to już przesada.

Błąd poprawiony.

Pozdrawiam

G
Maariusz 2010-10-04 19:55

Re: narzędzia firmy graphite

W jakiejś gazecie czytałem, że elektronarzędzia Graphite są wyrywkowo testowane w Polsce. Ciekawe jak jest z serwisem i częściami zamienymi.

G
PanFleks 2010-10-05 00:16

Re: narzędzia firmy graphite

Topex ma swoje laboratorium, więc faktycznie - masz rację - testują sprzęt na miejscu. W którejś z gazet dla majsterkowiczów był swego czasu artykuł na temat parametrów narzędzi i sposobów ich sprawdzania.

Pozdrawiam,
Pan Fleks

G
Maariusz 2010-10-05 18:20

Re: narzędzia firmy graphite

Właśnie sobie przypomniałem. Artykuł był w miesięczniku "Majster" a gwarancja to "door to door". Jak narazie nie mam w swojej kolekcji żadnego elektronarzędzia marki Graphite. Nie wiem też jak jest z ich trwałością.

1 2