Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

G
piotr87 2011-01-23 12:37

Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Niedawno natknąłem się na na narzędzia firmy BGS TECHNIC wyglądały solidnie więc postanowiłem poszukać informacji o nich. Okazało się, że są to niemieckie narzędzia, produkowane w Niemczech? (znalazłem taka informacje w internecie) i firma ta ma bardzo duży wybór narzędzi ( http://www.bgstechnic.com/category.php) w rozsądnych cenach. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi narzędziami?

G
branżowiec 2011-01-25 10:14

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Narzędzia tyle mają wspólnego z Niemcami, co czarnoskóre dziecko urodzone w Polsce ma wspólnego z Afryką. Nie można zarzucić złej jakości tym narzędziom, w miarę są solidne, zależy do jakich potrzeb są używane. Do małego warsztatu/garażu sprawdzą się w 100%. W większym serwisie sprawią już problemy, a w przemyśle nigdy nie powinny się pojawić.

G
piotr87 2011-01-25 11:51

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Czyli mają niemieckie geny :)
A co wypada korzystniej BGS czy JONNESWAY ?

G
wrocławianin 2011-05-18 10:39

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

oczywiscie ze BGS chcesz porozmawiać 502 427 666

G
vincent13 2011-06-10 15:33

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

witam,
dostałem propozycje zakupu kompletu kluczy nasadowe 1/2, 3/8 i 1/4 cala - BGS. zastanawiam sie nad zakupem, czy warto. miałem nasadowe Proxxon i grzechotki były marne ( mimo, iż często chwali się tę firmę w sieci). grzechotkami nikt nie dociągał śrub, nie stawał na nich, ani nie stosowano przedłużek 1m itp. normalna praca z stalowymi rurami do fi 200mm.
jak ma sie BGS w stosunku do Proxxona, King Tony albo i nieco lepszych Beta.
jakieś alternatywy dla BGS?

pozdro i dzięki
vincent13

G
gliwiczanin 2011-06-21 09:41

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

King Tony - w miarę spoko
Proxxon - nie wchodziłbym w to. Po sieci krąży dużo opinii, ale chyba pisane przez handlowców,
BGS - jak poprzednik pisał: mały warsztat na 100%, duży już może napotkać problemy (biorę pod uwagę jakość ale też rozpatrywanie reklamacji)
Beta - kiedyś 1. liga, teraz lipa, odcinają kupony od marki, a nawet głupia nasadka potrafi pęknąć(!), a na bity nie dają już żadnej gwarancji

Alternatywy do BGS - marek jest dużo, może Format, na pewno KS Tools (narzędzia dobrej jakości, zero problemów z gwarancją, nawet na bity)

Pozdrawiam

G
vincent13 2011-07-31 10:53

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Witam,
Dzięki za odpowiedź. Ostatecznie kupiłem okazyjnie nasadki Gedore - miałem bardzo dobrą cenę i dodatkowo grzechotkę - Garant. powinno się sprawdzić.
Dodam tylko do proxxona:
przycisk zwalniania nasadki w grzechotce 1/4 cala zacinał się i trzeba było praktycznie prawie zawsze po kilka razy przyciskać. Nowa, i używana zupełnie sporadycznie!
1/2 cala już lepiej, działała poprawnie.
Ale 1/2 cala grzechotka do nasadek przelotowych - zupełna porażka. używana przez miesiąc w laboratorium politechnicznym, bez przeciążania, tylko normalny zakres pracy grzechotki. podczas odkręcania/dokręcania sama "dobrowolnie" przełączała się w pozycję odkręc/dokręc (przy każdym ruchu).

pozdro
vincent1313

G
RobertM 2011-08-03 00:34

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Polecam narzędzia firmy Bahco. Miałem z nimi styczność i jestem bardzo zadowolony z jakości ich wykonania oraz funkcjonalności. Mam nadzieję, że i wam przypadną do gustu.

G
anty-spam 2011-08-03 14:21

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Bahco to przereklamowane gówno.

G
Artur 2012-12-12 21:00

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Witam , narzędzia BGS nie są złe i maję duże zastosowanie w warsztatach a BGS ma bardzo szeroką ofertę dziwnych narzędzi .Ja osobiście do warsztatu bym polecał Je Tech-a.

G
Kamil 2019-08-07 19:50

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Bardzo dobry sprzęt pracuje nim już z 15 lat. Wszystkie elementy całe. Polecam gorąco. Wadto

G
tedi 2019-10-23 22:40

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

Mam King Tony Heytec, Heyco BGS i nie mialem problemow tak jak z Wera Wiha

G
kptbomba 2019-10-27 02:06

Re: Narzędzia firmy BGS - proszę o opinie

kupilem zestaw narzynek i gwintowników 110 szt okolo Bgsu i oakazalo sie ,ze są z gównolitu ale to najmniejszy problem po przegwintowaniu wspolpracujących gwintóe narzynka i gintownikiem nakrętka przeleciala. znajomi slusarze potwierdzili ...gwintowniki za duże ,nazynki za male . metryczne ok ale wszystko z gówna nie ze stali narzędziowej. jesli ktos ma cos do powiedzenia w sprawie tych narzedzi czekam . czekam na oddanie pieniędzy za badziew...czekam ja i moi znajomi ślusarze którzy widzieli to coś i do dziś niedowierzają .

1