Gość: Bob Budowniczy
2009-12-23 14:12

Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Proszę o opinie posiadaczy modeli młotowiertarek, które wymienię poniżej :
GBH 2-26 DFR Bosch
HR2470T Makita
DH24PC3 Hitachi
D25113K Dewalt
PFH 26 Milwaukee
700 PEC Kress
KH26E AEG
KHE 24 SP Metabo
Co jest godne uwagi a co odrzuić.
Chcę zakupić 10 szt młotowiertarek sds plus.
Wcześniej miałem mieszankę narzędzi różnych marek.
Czy kupić 10 szt jednego rodzaju czy kilka modeli ?
Jednego producenta czy kilku ? (chyba lepiej jednego wrazie serwisu)
Młotowiertarki będą używane do prac budowlanych typu docieplenia, ale podkuwanie musi być !! Nie będzie tylko wiercenie, Chcę mieć młotowiertarki uniwersalne.
Nie wiadomo jaka roboty będą się trafiać.
Raczej odrzuciłem młotowiertarki z silnikiem pionowym ze względów gabarytowych
Pozdrawiam
Gość: Kamil
2009-12-23 15:37

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Ja bym stawiał wśród tych modeli na boscha i kressa, weź pod uwage jeszcze kressa z pionowym silnikiem o wadze 2,9kg i 3,2J czyli 800pse
Gość: JK.
2009-12-23 21:05

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Wszystkie młotki ok, Tylko z Milwauke podałeś młotek bez podkuwania. PH26 - to właściwy model.
Większość z nich w cenach 650-850pln.
Bosch, Metabo, AEG/Milwaukee oraz Kress oferują 3 lata gwarancji.
Do tych młotków dodałbym jeszcze
Kress 700PSE - 599pln
AEG KH26E - ok 750-800.
Jeśli mam być szczery odrzuciłbym Hitachi i Metabo, ale to tylko moje osobiste odczucia.
Na pewno postawiłbym na góra 2 modele(dwie marki)
Itamati - warsztat
Gość: JK.
2009-12-26 15:33

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Ah Kamil ten młotek z kressa 800 Pse waży ciut więcej;) bo 700 PSE waży 3kg.
Gość: R2D2
2009-12-28 11:34

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Kontakt miałem tylko z DeWaltem, Makitą i Hitachi.
Hitachi nie polecam, DeWalt i Makita w porządku - na Twoim miejscu sprawdził bym ew. kwestię serwisu, bo jakościowo będą porównywalne.
Ciekawe, że w Europie Zachodniej Hitachi to sprzęt uznawany za amatorski...
Gość: budowlaniec
2009-12-29 20:50

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

@Bob - dla mnie Kress, AEG i Milwuakee odpada z miejsca: 3 lata gwarancji, ale brak gwarantowanego terminu naprawy, co przy pracy zawodowej jest szalenie istotne - przynajmniej dla mnie...
Makita - rok gwarancji na fakturę.
Dewalt - rok gwarancji na fakturę, ale darmowy przegląd.
Bosch i Metabo - korzystna gwarancja, w przypadku Boscha baaardzo rozbudowana sieć serwisowa. Metabo gwarantuje naprawę w 24h, przy okazji przeglądu wymieniają bezpłatnie części do określonej wartości. Serwis w Stargardzie, wysyłka w obie strony na koszt Metabo (z serwisu Boscha nie korzystałem).
Nie ukrywam, że ja będę polecał Metabo, bo sam używam i jestem bardzo zadowolony. Ceny przy takich zamówieniach jak Twoje nie powinny decydować o wyborze marki, bo pewnie dostaniesz jakiś atrakcyjny rabat. Model KH24 jest najsłabszy z całej oferty - zastanów się nad 26 lub 28 (KHE 26 na bank ma elektronikę). Gdybym był na Twoim miejscu wybrałbym Boscha i/lub Metabo, ale zamiast 10 identycznych wziąłbym coś (2-3 sztuki) na SDS Max, skoro zamierzasz tym także kuć. KHE 24 od Metabo (podobnie zresztą jak inne tej klasy) służą do niezbyt intensywnego podkuwania.
Pozdrawiam,
Robert
Gość: JK.
2009-12-29 22:56

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Widze zaś zasłyszana lub zmyślone kwestie serwisowe.
Po piersze: żaden serwis nie gwaranuje 24h oprócz Hilti, bo metabo czy bosch korzystają z takiej samej gwarancji serwisowej co każda inna firma. Czyli zaniesienie narzędzia do punktu zakupu(jeden dzień straty) wysylka na drugi dzień, czyli serwis otrzymuje narzędzie dopiero w trzecim dniu. Więc i tak większość serwisów i tak naprawia narzędzie w 24h, bo ma części na stanie. Jeśli ich brak to może się to wydłużyć o dowolny okres czasu i tu też nie ma znaczenia czy to Bosch, metabo, AEG czy Kress.
Mam dowód klient reklamował u mnie młotek PSE700, reklamacja trwała 3 dni.
Chyba że ktoś korzysta z kuriera expresowego, wtedy czas jest nieco krótszy. Ale to kosztuje. Poza tym Bosch na gwarancji, nalega na reklamację w punkcie zakupu, bo wyraźnie w gwarancji zaznacza, że kurier jest na koszt klienta i nie odpowiada za uszkodzenie towaru w trakcie transportu.
Następna sprawa, jeśli chodzi o serwis to fakt faktem że Bosch i Makita ma najlepszy dostęp do części po gwarancji, więc te narzędzia naprawisz najszybciej.
Kolejna sprawa, przegląd - niemal wszystkie firmy oferują bezpłatny przegląd na gwarancji, baa niektóre nawet wymagają co jakiś czas przeglądu. A przegląd obowiązkowy występuje zawsze gdy nastąpi wymiana szczotek węglowych. Więc w chwili gdy serwis otrzymuje narzędzie które wymaga wymiany szczotek, następuje ogólny przegląd narzędzia. Taką procedurę stosuje się nawet w amatorskich narzędziach, Einhell, Kinzo, B&D czy Skil.
Ostatnia sprawa, wszystkie te teorie, gwarancje sobie, a rzeczywistość sobie. Zawsze trafi się człowiek niezdowolny z danego serwisu, zwasze znajdzie się serwis który spartolił sprawę. Takie jest życie.
Gość: budowlaniec
2009-12-30 01:23

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Nie będę się sprzeczał, bo widzę, że nie ma to większego sensu (znowu...). Serwis Metabo sprawdziłem osobiście, naprawiałem na gwarancji akumulatorówkę.
Producent gwarantuje naprawę w ciągu 24 godzin. Nie mam pojęcia jak to robią, ale się wyrabiają - sprawdziłem. http://www.metabo.pl/Nowy-program-serwisowy-Metabo-One-day-service.29119.0.html - tutaj jest wszystko napisane, wystarczy przeczytać (czyli jednak ktoś oprócz Hilti zapewnia taki serwis).
Maszynę zabiera kurier, nie trzeba nigdzie wozić, ani oddawać do sklepu (co jeśli kupiłem przez internet???). Zakładam, że zamawiam kuriera na poniedziałek: odbiera, najpóźniej nazajutrz rano maszyna trafia do serwisu i tego samego dnia jest naprawiana i odsyłana. Metabo jest bardzo proklienckie - to także znam z autopsji - poprosiłem o wysyłkę w niestandardowych godzinach - wysłali, nie musiałem dopłacać, pomimo, że DHL liczy sobie za takie coś.
W odróżnieniu od Boscha nie ma obowiązku oddawania w punkcie zakupu (swoją drogą co to za firma wymyśla takie głupstwa...jeśli kupię maszynę w innym mieście, to muszę ją serwisować poprzez tamten sklep? - bzdura...).
Jak już wspomniałem - pracuję Metabo, korzystałem z serwisu. Polecam narzędzia, bo wiem, jak sprawują się w praktyce, pomimo, że ich nie sprzedaję i nie znam na pamięć wszystkich danych technicznych. AEG jest na rynku stosunkowo niedługo. Oprócz spektakularnej akcji ze zmianą koloru obudów nie ma nigdzie sensownych i rzetelnych informacji o konkretnych modelach. Milwauekee przyszło do nas ze Stanów, ale tutaj jest bardzo słabo znane. Ja nie zaryzykowałbym niemal 10 000 złotych na sprzęt, który jest tak "niepewny"...
Gość: Sławek1
2009-12-30 11:44

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Dyskusja jest bardzo ciekawa i wynika z niej że;
-klient niezadowolony z obsługi sklepowej, klient niezadowolony z serwisu to klient stracony dla marki i sklepu.
Dlatego tez w imię walki o klienta ( zyski firmy, reklamę firmy) warto ponieśc koszty nawet bzdurnych żądań. Wtedy uniknie się dyskusji czy warto wymienic gumę na okładzinie uchwytu wiertarki czy nie ( któryś z postów na forum), a jakaż to reklama dla firmy,ze ROBIĄ WSZYSTKO dla upierdliwego klienta. Popatrzcie ile razy w mojej wypowiedzi pada słowo klient, jest to zamierzone , bo bez tegoż nie ma sensu produkcja , funkcjonowanie sklepu , serwis... .
Pozdrawiam i życzę Kolegom dyskutantom w zbliżającym się roku 2010 samych sukcesów ....
Sławek
Gość: JK.
2009-12-30 12:22

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Kolego budowlaniec, taki "program" naprawy to ma każdy serwis centralny. Tylko nie zawsze serwis z tego się potrafi wywiązać, po drugie to jedno co pewne to jakość narzędzi metabo, ta jakość pewna nie jest, zwłaszcza sds-plus. Jeśli nigdy nie miałeś styczności z aeg czy milwaukee nie bajeruj o niepewnym serwisie i ich rzekomo niedawnym pojawieniem na rynku. Ja narzędzia AEG znałem już zanim zacząłem prace w branży. Więc bez sensu jest proponować komuś narzędzie średniej jakości, bo serwis jest 2 dni szybszy.
Gość: budowlaniec
2009-12-30 14:02

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

JK - życząc Ci samych sukcesów w uwielbieniu samego siebie i swojej wiedzy w nowym roku, napiszę tylko tyle (to już nawet bardziej do Boba, niż do Ciebie): Ja piszę tutaj jako klient sklepów, jako człowiek, który pracuje w branży budowlanej, ale także jako ten, który narzędziami pracuje, a nie tylko je ogląda. Jak dla mnie Metabo ma bardzo dobre narzędzia, a serwis ma genialny. Nie mam procentu od sprzedaży, nie pracuję na żadnej z firm produkujących narzędzia, niech zatem autor postu sam odpowie sobie na pytanie: kto jest bardziej wiarygodny? praktyk, czy sprzedawca?
PS Podpowiedz Bobowi: ile swoich narzędzi naprawiałeś w serwisach marek, które polecasz? Ile, średnio, czasu w tygodniu pracujesz maszynami? Z pewnością pomoże mu to ocenić Twoją wiarygodność.
PS II - Chyba nawet o tym pisałem: kupiłem kiedyś akumulatorówkę Boscha - wtedy nowość na rynku, nieco ponad kilogramowy GSR na Li-Ion. Przyszedłem do sklepu po poradę (nie był to market, tylko "profesjonalny" sklep). Co doradził sprzedawca po usłyszeniu do czego potrzebuję maszyny? Boscha. Dlaczego? Bo najlepiej się sprzedaje. Dałem się przekonać, kupiłem. Sprzedałem po 4 miesiącach - był za słaby, silnik iskrzył jak diabli, akumulatory ładowałem co pół godziny. Nigdy więcej nie dam się namówić na coś tylko dlatego, że wyniki sprzedaży ma dobre. I omijam szerokim łukiem sprzedawców, którzy próbują mi coś wcisnąć, "bo tak".
Pozdrawiam,
Robert.
Gość: dragsteer
2009-12-30 19:43

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Witam.
Muszę się wciąć.
Zarówno Metabo jak i AEG czy Milwaukee to narzędzia z najwyższej półki o bardzo porównywalnych parametrach jak i awaryjności. W tym przypadku nie co się przekrzykiwać , że coś jest średnie , bo nie jest. Różni producenci mają coś super w swoim asortymencie i coś nieco słabszego. Oto moje propozycje - producent - narzędzie
Bosch niebieski - rewelacyjne młotki sds+ klasy 2 kg, szlifierki kątowe (małe i duże);
Metabo - bardzo dobre, szlifierki mimośrodowe, kątowe, młotki klasy 2 kg, wyrzynarki i pilarki ukosowe
Hitachi - rewelacyjne młoty sds MAX
Celma - mieszalniki
Festool - król narzędzi do obróbki drewna, co nie kupisz - kupisz dobrze: pilarki, wyrzynarki
Makita - nadal bardzo dobre wkrętarki aku i sieciowe
Dewalt - chyba najlepsze cieżkie młoty kujące klasy sds MAX
Fein - wiertarki bezudarowe, kątówki
Flex - kątówki i słynna żyrafa (genialne urządzenie do pracy w regipsach, szpachlach)
AEG/Milwaukee - świetne młotki 2 kg, b.odporne wkrętarki choć ciężkie , super klucze udarowe.
Gość: JK.
2009-12-30 21:02

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Niby tak, niby wszystkie narzędzia profi są tej samej klasy, ale jak sam zauważyłeś pewne narzędzia wychodzą niektórym firmom lepiej, niektóre gorzej.
Co do twojej tabelki, mam parę sprostowań, jako że do każdego z nas dochodza inne opinie.
Bosch - młotki nie takie rewelacyjne, chodź bardzo dobre, ale osobiście uważam za lepsze młotki AEG/Milwaukee zwłaszcza starsze modele te dwubuiegowe. Sławny Bosch 2-26 jest tak popularny że, po prostu inne młotki w polsce są słabo znane.
Metabo - wszystko ok, ale przy młotkach jedynie seria KHE28 (dwubiegowa) bardzo dobrze im wyszła. Szlifierki mimośrodowe - część z nich już chiny nie ta sama jakość co kiedyś. Poza tym 150 z metabo to koszt 800 gdy to samo z AEG ma się za niecałe 600.
Makita - z siecówkami zgadzam się w pełni. Z Akk. nie dokońca, starsze były troche lepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o same akkumulatory. Wkrętaki super bo lekkie. Bardzo dobre są też wiertarki oraz rewelacyjne młotki HR2810.
Dewalt - świetnie pomyślane małe szlifirki katowe z dwoma wentylatorami. Oraz maszyny do obróbki drewna. natomiast wkrętarki Akk uważam za przesłodzone jak u boscha.
Hitachi - o maxach nie powiedziałbym tego, chyba że wyburzeniowe to tak, ale ogólnie mało rewelacyjnych narzędzia. troche fajnych wkretarek akk. ale system akkumulatorów fatalny.
Celma - jedna wiertaka, nozyce do blach.
Festool - zapomniałeś że ma najlepsze wkretarki akkumulatorowe na świecie, oraz odkurzacze.
Protool - troche niżej niz brat Festool, ale świetne mieszadła.
Fein - jak najbardziej. Metal to ich domena.
AEG - moim zdaniem najlepsze wiertaki udarowe na rynku, Ergomax - to już legenda, oprócz tego obecnie świetne mimosrodówki i wyrzynarki.
Milwaukeee - daje osobno, bo duze katówki to to w tej chwili elita światowa obok Feina, bezkonkurencyjne wiertarki bezudarowe, klucze udarowe. A i to co powiedziałeś super wkretarki Akkumulatorowe(jak u AEG)
Kress - batrdzo dobre katówki, oraz młotki sds plus i sds max (Jeśli któś pracuje na Hilti wie o czym mówie). Bardzo praktyczne wkrętarki z nasadkami.
Ps. Do budowlaniec powodzenia w nowym roku, obys dalej był tak mądry jak w starym;] bo w polsce ciezko o dobrego fachowca.
Gość: Sławek1
2009-12-30 21:40

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

Ależ JK z tym brakiem fachowców to przesadziłeś;
- mamy w Polsce elektryka z nagrodą Nobla! Rarytas na skalę światową - doceniony przez parę uniwersytetów.
- w dziedzinie narzędzi raczej od młotków mamy Premiera i Prezydenta,
Oni to dopiero maja narzędzia.... .
pozdrawiam Slawek
Gość: JK.
2009-12-30 22:41

Re:Młotowiertarki sds opinie - która najlepsza klasy 3 Kg

No wkońcu się w pełni z tobą zgadzam sławku!;))
PS. Do budowlańca jeszcze, żebyś nie czuł się zbyt obrażony, to w sprawie twojego GSR - może trzeba było jednak iść do marketu?;) A tak szczerze to uslyszałeś niestety od sprzedawcy, to co chciałeś usłyszeć. Grono ludzi pyta się o dwie rzeczy: czy są zwroty i czy to schodzi(bo jak schodzi to dobre) - ale niestety g...no prawda. Dobry sprzedawca zawsze powien poleć coś co jest najrzadziej reklamowane stąd moje prównannie B&D do Einhella z kątówek. Niestety u nas magia marki czy ceny jest zbyt duża.
Strona 1 z 2