młotowiertarki

Do ostatniej strony »
G
piotrek 2013-09-22 23:47

młotowiertarki

W promocji na BOSCH Młot udarowo-obrotowy 800 W SDS-Plus GBH 2-26 RE w cenie545,35 zł brutto czy warto go kupić? I czy jest to oryginał. Może ktoś posiada jakąś wiedzę może mi ktoś doradzi. Szukam tego typu młota.W ogłoszeniach na różnych stronach jest wiele ofert a co za tym idzie także ceny są różne! Szukałem też używanych ale ryzyko jest zbyt wielkie. Proszę o pomoc!

G
Mike 2013-09-23 11:09

Re: młotowiertarki

Używane elektro-narzędzia profesjonalne? Człowieku to jest w 95% zużyty na max szajs. Jak ja jakiś sprzęt z firmy sprzedaje to jest już tak zużyty że nadaje się już tylko na śmietnik. A i tak jakiś frajer łyka to i kupuje. Bo chce kupić tanio... hahaha

W odpowiedzi na pytanie: ja bym tego modelu nie kupował bo to już przestarzały sprzęt. W dodatku nie ma podkuwania. Jeśli już to nowa wersja GBH 2-24 D. Wierci szybciej i tak nie wibruje. Ale fakt cena jest niska to rób jak chcesz. A czy oryginał tego ci nie powiem.

G
Mike 2013-09-23 21:23

Re: młotowiertarki

Jak chcesz coś w klasie 800 WAT i niedrogiego to masz nowego Kress 800 PPE. Jest mocniejszy niż ten stary Bosch i ma podkuwanie. No ale fakt - Kress to nie Bosch Professional...

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-10-06 00:26

Re: Re: młotowiertarki

Używane elektro-narzędzia profesjonalne? Człowieku to jest w 95% zużyty na max szajs.


W takim razie ja jestem w tej grupie 5%.
Czasami sprzedaje narzędzia, które brały udział w testach i gwarantuję Ci, że gdybyś nie wiedział, nie pomyślałbyś, że jest to używka. Oczywiście z gwarancją, fakturą, etc. ;-)

G
Mike 2013-10-06 11:10

Re: młotowiertarki

No przecież napisałem ze w 95%. Ty możesz być te 5% co sprzedaje prawie nowości, ale Ty je testujesz. Porfi-sprzęt kupują ludzie który nim chcą zarabiać - i jak sprzedają używki możesz być pewien ze już są "zmechacone" ma maxa. Szczególnie w naszej biednej Polsce gdzie jest mnóstwo chałturników.
A mi byś nie sprzedał bo nie kupuje używek. Tylko nowe rzeczy od autoryzowanych dystrybutorów w specshopach albo przez allegro też od nich.

G
Maariusz 2013-10-20 18:42

Re: młotowiertarki

Czy zakup młota udarowego Graphite 58G858 na potrzeby domowe jest dobrym wyborem?

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-10-20 23:36

Re: młotowiertarki

Maariusz, to zależy co masz na myśli mówiąc o potrzebach domowych...
Jeśli do sporadycznego wykorzystania, to polecam Ci inny, mniejszy model: 58G519. Tutaj przeczytasz dlaczego:

http://panfleks.blogspot.com/2013/08/rekomendacje-pana-fleksa-motowiertarka.html

Duży młot jest bardzo fajny, ale jest także ciężki. Do skuwania to akurat zaleta, ale do wiercenia niewielkimi średnicami może okazać się niewygodny. Tym wielkim kułem starą terakotę: https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/936494_330060740430435_1754295153_n.jpg. Jedyne, co mi się w nim nie podobało, to niezbyt precyzyjny uchwyt SDS. Czasami zdarzało się, że trzeba było ostro pokręcić wiertłem, aby wskoczyło.

G
Maariusz 2013-10-22 20:36

Re: młotowiertarki

Mam już Makitę HR2470, więc potrzebuję coś większego do podkuwania w betonie. Twój test mniejszego Graphite czytałem i jest ok.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-10-23 00:33

Re: młotowiertarki

Ok, to w takim razie sporo zmienia ;-)
Ten duży Graphite będzie ok. Do skuwania nada się znakomicie.
Zwróć uwagę (najlepiej w sklepie, przed zakupem), na to, co pisałem o uchwycie.

G
Maariusz 2013-10-23 19:10

Re: młotowiertarki

Brałem jeszcze pod uwagę młot Skil-a 1035. Ma jednak tylko 3,4J i obawiam się, że będzie mało skuteczny w betonie. Jest także lżejszy bo waży 3,9kg a młot Graphite ponad 5kg. Cenę mają identyczną (378zł)

G
Mike 2013-10-24 02:46

Re: młotowiertarki

Mało skuteczne w betonie będą i Graphite i Skil. Chłopie nie patrz na te z palca wyssane energie udaru podawane przez Topexa. Jakie 4,2 J gdzie? Według jakiej procedury? Na pewno nie EPTA 05/2009.
Skil ostatnio wypuścił młot 1766AK chińczyk podobny do tych "grafitów". Podają 4,5 J według pomiaru chińskiego i 2,8 J według pomiaru EPTA. I na dodatek tylko 2700 Ud/min. A ten młot ma 1500W. Graphite 900W. I ze niby on ma mieć 4,2J Nie ma szans. ma moze 2 J i 2800ud/min. Żałosne. Takim czym to można masować beton a nie go podkuwać.
Twoja Makita HR2470 ma udar 2,4 J EPTA i 4500 ud/min. Czyli po ludzku będzie podkuwała lepiej niż ten "chiński grafit" I jest znacznie lżejsza. Jak chcesz coś do podkuwania/kucia w betonie to raczej polecał bym Makite HM0870C/HM0871C. SDS-MAX musi być to takich zadań. Nie patrz nawet na tego SDS-MAX od Graphite`a: 58G876 to chińskie "cudo" produkowane przez firmę "Hengyou" jest najsłabszym młotem udarowym sds-max jakim miałem okazje kuć: te 15 J energii uderzenia to jakiś żart no chyba że jak go zrzucisz dłutem na beton to końcówka z taką energia uderzy... Makita HM1101C którą posiadam jest przy tym młotku "superciężką artylerią"
Panie Flex: co Wy tutaj koledze doradzacie? Chiński młot ponad 5 kg. który jest słabszy niż lekki młotek Makity, którą ten kolega już posiada? No bo nie mówcie mi ze Wy blogger majsterkowicz nigdy niczym innym nie kuliście niż tym Graphitem ? Przecież jakikolwiek młotek klasy profesjonalniej zmiażdży tego chińczyka w wydajności podkuwania. To jest taka różnica że nie ma nawet porównania. I nie mowie tutaj o potworach sds-plus jak np. Makita HR3200C która ma 5,1 J EPTA. Ale o zwykłych lekkich młotkach klasy np. Bosch GBH 2-24D czy właśnie ta HR2470. No chyba że polecacie mu to żeby tej małej Makity nie zniszczył. Bo jak polecacie bo ma mieć rzekomo mocniejszą silę uderzenia to jesteście niestety w WIELKIM błędzie.
I że Wy tego nie zauważyliście jakie te chińczyki są słabe? Mi się aż śmiać chciało jak to kiedyś wziąłem do reki - "masażery betonu" dobre określenie na te Graphite`y. Jak ktoś ma wątpliwości to niech sobie porówna side by side z czymś naprawdę profesjonalnym. Bo jak czytam przechwałki co niektórych jak to się Einhellami czy Graphitami sds-plus 4,5 chińskiego J. przez nadproże przekuwali to się zastanawiam ile czasu oni to robili? Dwa dni jeden otworek 10 x 10??

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-10-24 11:15

Re: młotowiertarki

Mike, odpowiedziałem na pytanie o ten konkretny model.
Kolega pytał, czy nada się do określonej czynności. Pracowałem nim, wykonywałem podobne rzeczy i się sprawdził. Odpowiedziałem zatem - zgodnie ze swoim doświadczenie - że to rozwiązanie będzie ok. Nie rozumiem, skąd to oburzenie.

Oczywistym jest, że na rynku jest cała masa lepszych i gorszych narzędzi. Ale pytanie nie dotyczyło tego, co wybrać, ale tego, czy ten konkretny model sprosta temu zadaniu. Na podstawie przekazanych informacji, uważam, że tak. Nie ma sensu bić piany, naprawdę.

G
Maariusz 2013-10-24 19:02

Re: młotowiertarki

W tym roku robiłem remont łazienki i z firmy miałem wypożyczone dwa młoty Bosch-a na SDS-Max. Były to GSB 5 i GSB 7. Mam, więc rozeznanie jak kują profesjonalne młoty. Płytki na posadzce skuwałem jednak młotowiertarką Einhel-a bo oba poprzednie do tej roboty wydawały mi się za ciężkie. Teraz jednak chcę kupić sprzęt na potrzeby domowe bo nie zawsze z firmy da się pożyczyć. Obawiam się tylko, że Graphite 58G858 będzie za ciężki a energia tak jak piszesz będzie za mała by kuć nim beton.

G
Maariusz 2013-11-04 18:10

Re: młotowiertarki

Temat umarł. Ja na razie młota nie kupiłem. Poczytałem wszystkie porady i czekam na promocje w sklepach. Obserwuję także co ludzie kupują na znanym portalu aukcyjnym. Ten młot Graphite-a o który pytałem raczej się nie sprzedaje jak świeże bułeczki.

G
P.K. 2013-11-08 09:17

Re: młotowiertarki

Zamiast wydawać kasę na śmieciowe młotki z Chin, których użyjesz przy jednej robocie a potem zagracą Ci garaż, skorzystaj z jakiejś wypożyczalni, zrób robotę, zapłać 100-150 zł za wypożyczenie i z głowy.
Tak chyba jest rozsądniej.

1 2