Młotowiertarka Kress 550 PH

G
snoppy 2007-08-22 00:00

Młotowiertarka Kress 550 PH

Witam, mam pytanie dotyczące młotowiertarki Kress 550 PH. Jestem początkującym majsterkowiczem-amatorem, a potrzebuję tego sprzętu do wiercenia w żelbetonie (karnisze, listwy boczne). Zastanawiam się także czy tym sprzętem można by wywiercić (w żelbetonie) pod puszkę do włącznika światła - dotychczas w mieszkaniu były włączniki natynkowe.
Moc tego urządzenia to 550W - czy to nie za mało gdybym chciał go używać do wiercenia konwencjonalnego w metalu czy drewnie?
Dotychczas używałem 900W wiertarki za 50zł i mam jej szczerze dosyć dlatego planuję kupno w miarę uniwersalnego, porządnego i trwałego sprzętu. Czy w cenie <450zł Kress 550PH ma jakąś konkurencję?

G
robert 2007-08-22 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

sadzac z konstrukcji tej mlotowiertarki to wiercenie pod "puszke" raczej nie wchodzi w gre . ale sprawdz w sklepie w instrukcji co pisze o tym wytwornia ; pamietaj jednak ze jezeli wytwornia podaje max srednice np.90 mm to optimum dla zachowania jakiej takiej trwalosci narzedzia jest 50~70% podanego max wymiaru.znacznie lepszym rozwiazaniem jest zastosowanie porzadnej czyli kosztujacej powyzej 500 zl wiertarki dwugiegowej udarowej np. sparky bur 2350
ktora jest w stosunku cena/jakosc chyba najlepszym wyborem.rozumiem ograniczenia finansowe ale , jesli chcesz zrobic swoja prace szybko i dobrze to koniecznosc posiadania mlotowiertarki do szybkiego i efektywnego wiercenia otworow do ok.10~12mm i wiertarki klasycznej udarowej o duzej mocy i dwóch biegach mechanicznych ktora nie tylko wywierci otwór w murze, betonie i stali lub drewnie ,to może posłużyć jako mieszarka kleju jest nieodzowna

G
mirek 2007-08-22 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

Witam.
Niestety nie mogę zgodzić się z kolegą robertem. Jeśli chcesz wiercić w betonie ( wielka płyta) to nie ma lepszego rozwiązania niż wiertarka z udarem elektropneumatycznym. Zadna nawet najmocniejsza i najlepszej firmy wiertarka z udarem mechanicznym nie da ci komfortu pracy w tym materiale jaki daje już średniej klasy młotowiertarka. Sprzęt którym jesteś zainteresowany to już dość dobra jokość. Do domu jest aż nadto. Co do twojej wiertarki 900w za 50zł to nie masz nawet co marzyć o porównaniu jej do tych 550 wat kressa. Co do wiercenia koronkami to upewnij się u sprzedawcy ale ja śmiem zaryzykować że powinna spokojnie to wytrzymać.
Pozrawiam.

G
robert 2007-08-22 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

źle się zrozumieliśmy . niema dyskusji z tym że pneumatyk wierci lepiej niż udar zębatkowy ,ale: chcesz wiercic w betonie oczywiście ,mam właśnie przed oczami instrukcje do tego kressa przy max w betonie 20mm to fabryka zaleca optymalne wymiary wierteł na 5+14mm ,niema słowa o wierceniu koroną ,co chce robić nasz pytający. moja propozycja rozwiązuje kompleksowo problem jaki postawił pytający.zachowując rozsądną trwałość narzędzi mamy wszystko czego chcemy ."bo jeśli ktoś lub coś robi wszystko , to nic nie jest dobrze zrobione"
pozdrawiam z nadzieją na dalsze polemiki
robert

G
Tomek Skórka 2007-08-23 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

Otwory pod gniazdka nie były dla mnie krytyczne - kupiłem wczoraj Kressa :) Drobny test bojowy przeprowadziłem montując szafkę kuchenną na ścianie z cegły, choć szczerze mówiąc wątpię czy to była cegła czy jakieś masło ;-)
Co do max i zalecanych wymiarów wierteł do bet. to faktycznie, w instrukcji nie ma wzmianki o wierceniu koroną, a sądząc po dopuszczalnych rozmiarach wierteł wiercenie koroną odpada.
Sądząc po opisie sugerowanej przez Roberta wiertarki Sparky BUR2 350 ( http://en.sparkygroup.com/pt_products.html?product=/product/762/details)
wynika że max średnica wiercenia nią w betonie to 35mm :-| Korona do puszki pod kontakt ma 80mm więc w jaki sposób ta wiertarka ma być wystarczająca?

G
Marcin 2007-08-23 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

maksymalna dopuszczalna średnica wierceń wiertłami krętymi i otwornicami puszkowymi to dwa zupełnie różne tematy. O ile przy wiertłach krętych podaje się zazwyczaj max średnicę do fi 30 mm, to już w przypadku koron ta wartość wzrasta do zakresu 65-82 mm. Wszystko rozbija się o opory w materiale. Koronka fi 65 ma zbliżone wartości oporu podczas pracy w betonie do koronki fi 65 (czynna powierzchnia styku z materiałem) dlatego śmiało można mocnym sds-em wiercić otwory pod puszki i w standardzie 65 i 82 mm.
pozdro

G
Marcin 2007-08-23 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

sorry mało maślane wyszło ;) opory koronki fi 65 mm są oczywiście zbliżone do oporów wiertła krętego fi 30 mm ;)
sorry i pozdro

G
Piotr 2008-11-14 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

a ja ma taką wiertarkę od 8lat i jest superowa zrobiłem dużo remontów i pod kontakty wierciłem i bruzdy "wywiercałem" dziwie się ze jeszcze nie odmówila posłuszeństwa - nie do zajeżdzenia, a przy tym lekka i łatwa w operowniau nawet jedną ręką
POLECAM

G
Maciek 2009-09-07 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

Wiertarka nie do zajechania... ale do zajechania okazał się włącznik... Jeden serwis w Polsce. Części zamiennych brak... Co z tego że przekładnie po 8 latach użytkowania wyglądają jak nowe skoro "poleci" bzdet typu wyłącznik i nie można go nigdzie kupić...

G
Tomek Skórka 2009-09-07 00:00

Re:Młotowiertarka Kress 550 PH

Skoro temat został odświeżony, to podzielę się wrażeniami z dwóch lat użytkowania. Wiertarka jest ekstra. Przeszła m.in. remont domu jednorodzinnego (pustak + beton) oraz generalny remont mieszkania w bloku z płyty.
Jedyna wada: brak funkcji młota, np. do zrywania płytek. Poza tym, jest to sprzęt godny polecenia.

G
grzesiek 2010-11-08 22:13

Re: Młotowiertarka Kress 550 PH

chyba nie korzystaliście z młotowiertarek hitechi

G
JK. 2010-11-08 22:46

Re: Młotowiertarka Kress 550 PH

Ja odświeże inaczej, widzę że panowie macie problemy z max średnicą wiercenia koronką. TO dość proste do obliczenia samemu jeśli producent nie podał tego w danych. Niemal zawsze producent podaje max. srednicę wiercenia wiertłem, i to jest nam potrzebne. Mnożymy tą wartość ok. 2,8 i uzykujemy mniej więcej średnicę koronki. np:

max śr. wiertła - 36mm to koronka 102mm
max śr. wiertła - 30mm to koronka 82mm
max sr. wiertła - 26mm to koronka 68mm
max sr. wiertła - 20mm to koronka 60mm
Oczywiscie to zaokrąglone sumy i lepiej wynik zaokrąglić w dół, żeby nie obciążyc maszyny.

A co do wypowiedzi powyżej - na szczęście nie musiałem pracować Hitachi;] - nie kręci mnie to pstrokate coś;)) - jedynie SDS-max i akumulatorówki są godne polecenia.

1

Producenci :

Kategorie :