Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

G
marti 2008-04-04 00:00

Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

Witam!
Jestem na etapie poszukiwania dobrego młota udarowo-obrotowego w rozsądnej cenie (300-1200). Wczoraj testowałem młot MacAllistera 950W (siła pojedynczego uderzenia przy podkuwaniu 2,3J) - niestety z betonem sobie wogóle nie radzi.
Znalazłem sprzet firmy EuroTec - model RH217 (moc 2200W, moc uderzenia 7,3J; cena 265zł). Czy ktoś miał już z takim czymś do czynienia? Mam już kompresor olejowy 24l właśnie EuroTeca - ale to przecież zupełnie inny typ sprzetu.
jest takie coś: FBH-850KN firmy Ferm (850W, 4,7J; cena 375zł)
Chciałbym nadmienić że nie stronię od "chińszczyzny" bo wielokrotnie już byłem mile rozczarowywany - np. kątówka Topexa za 45zł padła dopiero po kilku latach (na kilka dni przed utratą gwarancji próbowałem ją zarżnąć - nie dała się :-), teraz mam MacAllistera 850W.
Mam również od kilku wkrętarkę aku Metabo 15,6 oraz wiertarkę udarową Metabo Impuls 850W. Wkrętarka jest rewelacyjna, wiertarka trochę gorzej, bo 2 razy rozsypał się uchwyt szybkomocujący (teraz mam tradycyjny na kluczyk). Do wiercenia w metalu, drewnie i mniejszych otworach w ścianie jest OK, ale przy większych otworach w betonie to już trochę "sapie". Nadmieniam, że używam wyłącznie najlepszych wierteł do różnego rodzaju materiału (jakie są dostępne w Castoramie). Teraz bedę miał do wykonania jeszcze trochę prac przy wykuwaniu (tynk, suporeks, poroterm) rowków pod instalacje oraz kilka wiekszych otworów w kręgach betonowych (studzienki kanalizacyjne) pod rury PVC. Niestety ta wczorajsza zakupiona i zaraz oddana MacAllistera jest zdecydowanie za słaba. Gdzieś wyczytałem na forum, że takie 2J dla pojedynczego urzerzenia to bieda. W takim razie czy 4J to już jest OK, czy może dopiero ok 8J?
Bedę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie
pozdrawiam majsterkowiczów i nie tylko

G
marti 2008-04-04 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

Znalazłem dzisiaj jeszcze coś coś takiego na www.dwtsys.de
młotowiertarka BH-1200 VS BMC (10J, 2 lata gwarancji w wielu punktach serwisowch w Polsce, płynna reg. obr.,2 funkcyjny: wiercenie z udarem lub kucie, SDS-max) za 742 zł
Jakieś opinie użytkowników?

G
szymon 2008-04-04 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

Nie wiem dokładnie co o tej firmie powiedzieć, ale tak miałem (mam) szlifierkę kątową tej firmy( kupioną na ruskim rynky) Wtedy nie pracowałem jeszcze zawodowo i używałem jej raczej amatorsko i byłem z niej zadowolony. Ukręciła się zębatka bez probleku ją dostałem (na giełdzie). Teraz posiadam hilti i nie ma co porównywać. Ona jeszcze działa, ale mi spadła i wyłącznik pękną. Naprawde nie wiem. Ale kupiłem synowi Wkrętarkę Sarky proffessional. Tą firme mógł bym polecić w tym przedziale cenoeym.

G
marcin 2008-04-04 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

marti eurotec to lipa szybko sie rozsypie szkoda nawet tych paru groszy rzucic w bloto, mam ferma uzywam go jako zastepcze elektronarzedzie czesto zastepuje mi makite jak kolega nia robi ten ferm-850 jest ok, jezeli tylko nie eksploatuje sie go non-stop,polecam ferma

G
marcin 2008-04-04 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

... aha te 7,3j to zart przy 4,7j da sie troche podkuc,

G
seniorkristof 2008-04-06 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

tez szukam ostatnio sprzetu i dolaczam sie do wypowiedzi Marcina euro.... to dobre zarty. co do metabo to nie chinszczyzna tylko pozadna firma a to ze nie wierci w betonie to normolne i nie pomogą super wiertla. do betonu mlotowiertarki.a co do wiertel to jak najbardziej pozadne Drebo Hawera ostatnio kupuje hitachi ale dla nich tez robi ktoras z tych dwoch firm.place za np fi 6 dlugosc 16 cm 12 zl,za fi 12 dlugosc 16cm 16.50
pozdrawiam

G
seniorkristof 2008-04-06 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

/www.morar.pl/index.php?act=viewProd&productId=179
tu znalazlem ciekawa wkretarke Maktec MTO63SK3 12v+3 aku 1.3 Ah.dosc ciekawe za 229zl
pozdro

G
marti 2008-04-06 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

co do metabo to nie chinszczyzna tylko pozadna firma
kolego seniorkristof - mając na myśli "chińszczyzne" opisałem przypadek szlifierki Topex, natomiast od nowej linii zacząłem opisywać posiadany profesjonalny sprzęt którym jest niewątpliwie Metabo :-)
Jeśli chodzi o wiertła, to używam Tivoly i Irwin; te pierwsze to kupowałem ok 20 zł za szt. (do kamienia, marmuru, betonu)

G
seniorkristof 2008-04-06 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

a to przepraszam marti.moj blad :]

G
Piotrek 2008-04-13 00:00

Re:Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

za 1200 to mozna juz dostac hilti te7c...
piotr84ru@interia.pl

G
ganon 2013-09-03 12:56

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mike 2013-09-05 19:14

Re: Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

ganon - no faktycznie większość sprzętu za małe pieniądze to chińszczyzna. Wiec Celma postanowiła sprzedawać koreański szajs pod nazwa Celma/Keyang PRWG-3C. I w sumie to nie wiem czyja kupa bardziej śmierdzi chińska czy koreańska.
Pozdrawiamy handlowców z celmy...

G
Zawiedziony 2013-09-19 16:28

Re: Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

Kupiłem ten młot udarowy za 150zł 2200W
Pod większym obciążeniem ząbki na zębatce się wygładziły i nie kręci się wiertło
Czy ktoś wie gdzie kupić taką zębatkę i ile ona kosztuje ?

G
Ojrotek 2013-09-20 11:32

Re: Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

Nigdzie takiej zębatki nie dostaniesz bo te narzędzia są jednorazowego użytku.

G
Artur 2016-05-03 16:30

Re: Młot udarowo-obrotowy (może EuroTec?)

U mnie w firmie używamy Makity, Celmy i Hitachi. Nie słyszałem aby ktoś narzekał na Hitachi, ale jako że tej firmy mamy tylko wkrętarki to nie będę udawał że mogę wiele na temat marki powiedzieć.
Celama (młotowiertarki, wkrętarki) wcale w niczym nie ustępują Makicie. Dla mnie nie jest ważne czy i w jakim stopniu Makita albo Celma korzystają z Chińszczyzny - ważne że obie marki znacznie przerastają Bosch'a (nie tylko pod względem trwałości baterii)....przy czym Celma jest w bardziej przystępnej cenie a pod względem jakości nie ustępuje znacznie droższej Makicie.

PS Mercedes tez korzysta z chińskich podzespołów.

1

Producenci :

Kategorie :