MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Do ostatniej strony »
G
zawiedziony alegrowicz 2010-04-20 20:56

MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Nie kupujcie tego modelu to jakaś podróba Boscha GBH2-26 DFR.

Rozwalił mi się po kilku godzinach pracy i teraz mam problem bo mi remont stoi.

G
snake 2010-04-20 21:29

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

To nie jet podrób ale gówniana młotowiertarka Boscha który daje to w gratisach lub promocji. Nie znam się ale pewnie środek to ma pewnie od skila albo boscha zielonego. Strasznie z tym teraz mieszają. Bosch zielony skil, skil master. co jeszcze wymyśla?

G
Slawek1 2010-04-21 20:25

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Czy jest możliwe aby Bosch produkował badziewie na kilka godzin pracy?
pozdrawiam Slawek

G
Rysz 2010-04-25 21:51

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Dajcie zdjęcie tego

G
Wituus 2010-04-26 09:35

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

GBH 2600 to jest to samo co GBH 2-26 DFR dokładnie posiadają te same bebechy. Nie ma to nic wspólnego z zielonym boschem skilem itd.... Maszyna padła ok nawet Mercedesy się psują.

Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych młotkowiertarek w klasie 2kg opinie na forum raczej to potwierdzają oraz moje osobiste informacje w temacie reklamacji GBH 2.... vs HR24....

G
JK. 2010-04-27 02:05

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

To nie ten sam młotek;) GBH 2-26 jest cięższy, GBH 2600 to lżejsza wersja(z wymienną głowicą) z mniejszym ciut udarem i mocą, bardzo podobny ale nie to samo. Taka odpowiedź boscha na AEG KH 24E.

G
Wituus 2010-04-27 08:40

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Proponuje zerknąć do dokumentacji technicznej i porównać numery katalogowe części wirnik, stojan cylinder, łożysko napędowe cylindra, tuleja sds bijak, korpus przekładni itd posiadają te same numery katalogowe inny numer posiada tylko obudowa przekładni ze względu na kolor niebieski a nie czarny.
Jeżeli się mylę to może ktoś wytłumaczy jak obniżono wagę, moc i energie udaru skoro maszyna jest zbudowana z tych samych części.
Były już takie przypadki nie raz i nie zawsze cena szybowała w dół w/g mnie zależało to od popytu.
PBH 160R vs SKIL 1745
PST 52 vs PST 2000
GBH 2-24DFR vs GBH 2000
GBH 2-26DRE vs GBH 2400
GWS 14-125CI vs GWS 1400

Sporo też jest bliźniaczych modeli w SKIL vs SKIL MASTERS tylko MASTERS ma wyższą cenę sprzedaży ze względu na koszty serwisowania ( sprzęt firmowy częściej wraca do naprawy)

Papier wszystko przyjmie tylko nie bardzo opłaca się zmieniać podzespoły urządzenia ze względu na wysokie koszty (nowe urządzenia do produkcji, zapewnienie dostępności części w magazynach, powierzchnia magazynowa, opakowania do nowych części)łatwiej zmienić kolor obudowy obniżyć cenę i sprzedać więcej. Zaraz wybuchłby szum jakby cena GBH2-26DFR poszybowała w dół o kilkadziesiąt procent lepiej podreperować budżet zwiększając sprzedaż.

G
JK. 2010-04-27 19:32

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Przepraszam ale z całym szacunkiem do ciebie, mylisz się. Ktoś tu kiedyś twierdził że nie opłaca się kupować młotka X bo może kupić młot Y bo jest taki sam a tańszy pod inną nazwą. Wnioskował to po częściach i podzespołach że mają takie same numery.
Niestety to jest mylne, bo numery podzespołów producent zawsze stara się w miare możliwości dawać te same, tak aby łatwej katalogować częsci. Więc jeśli Wituus nie rozbierasz i nie naprawiasz codziennie takich narzędzi to się mylisz, Wystarczy porównać wagę i średnicę silnika, rozebrać przekładnie itp... To co wydaje się takie samo, po dokładnym zbadaniu jest inne.
Więc mi wystarczy że silnik jest ciut inny, to można powiedzieć że to inne narzędzie, inny model. Bo często i gęsto mase narzędzi różni się tylko kilkoma szczegółami.
A po informacji z pierwszej ręki(Bosch) - to się potwierdza, że ten model ma uzupełnić przestrzeń między GBH 2-23 a GBH 2-26, gdzie bosch do tej pory miał lukę. I mimo podobieństw z 2-26 jest troche inny.

G
Wituus 2010-04-28 12:13

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Od 15 lat sprzedaje i serwisuje narzędzia w moim regionie 70% napraw to akurat BOSCH gwarantuje Ci że to te same modele, zastanów się nikt z firmy BOSCH nie przyzna że to ten sam sprzęt. Proponuje rozebrać te dwa modele i sprawdzić wszystkie podzespoły.
Zmniejszając jeden podzespół musisz zmienić pozostałe, załóżmy że zmieniono średnicę cylindra co za tym idzie zmiana tłoka, tulei sds, tulejek amortyzujących. Teraz rozsypuje się cylinder sprzęt wraca do naprawy zamawiam cylinder taki sam jak od GBH2-26 bo 2600 ma taki sam numer katalogowy i co nie pasuje bo inna tuleja itd... następna sprawa to to że podzespoły użyte do produkcji mają już tak małe przekroje (grubości ścianek) że naprawdę nie ma ich już z czego zmniejszać

Byłem kiedyś na szkoleniu w Murrhart pod Sztutgartem prowadził te szkolenia zasłużony pracownik BOSCH miał 70 lat z czego 50 przepracował w firmie. Podczas szkolenia tłumaczył jak złożyć sprzęgło w pneumatykach (jest tylko jeden sposób) jako że szkolenie mieliśmy z czechami i słowakami to sobie trochę dyskutowaliśmy szkoleniowiec dokładnie wiedział że nie bardzo go słuchamy i zaraz dostaliśmy zadanie aby to samemu poskładać. Gościowi szczęka opadła do samej ziemi jak złożyliśmy sprzęgło innym sposobem i było poprawnie złożone. Później mówił że przez wszystkie swoje lata pracy (50) nie miał takiego przypadku aby dało się coś "dość skomplikowanego" złożyć inaczej niż jest w instrukcji. Wnioski można samemu wyciągnąć.
Przy okazji zwiedzaliśmy fabrykę i widziałem jak na jednej lince leci GWS 14 oraz Hilti. :)

Jak pisałem papier wszystko przyjmie. Tak samo pracownik BOSCH który zasięga informacji o danym sprzęcie nawet od inżyniera produkcji, szef produkcji tak powiedział i tak jest, nikt nawet nie dopuszcza myśli że mogłoby być inaczej, zresztą takie informacje puszczają marketingowcy.

G
JK. 2010-04-28 16:43

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Dlatego ci mówię, nawet jeśli kilka części na kilkaset jest innych to nie jest to samo narzędzie. Skoro serwisujes-sprzedajesz sprzęt to dobrze o tym wiesz, że kupując Euroteca masz części w niemal 100% skompiowane z boscha, więc co mówisz klientowi? Kup panie euroteca bo w zasadzie to samo co bosch? Nie. Poza tym o numerach już napisałem, wielu producentów stosuje ten sam system numeracji. Gdy potrzebujesz część podajesz model i numer części a nie tylko sam numer, tak aby uniknąć pomyłki, że któś dostał łożysko o kilkanaście mikrometrów za małe. Owszem dla laika gdy ma 95% części takich samych jest to w zasadzie to samo narzędzie, ale jednak różnica jakaś istnieje i jest dość prosta - silnik.

G
Wituus 2010-04-30 10:04

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Skoro inny kolor korpusu przekładni zmieni moc oraz energie udaru to masz racje jest to inny sprzęt. Tak na marginesie zamawiając części w zamówieniu podaję tylko numer części bez symbolu narzędzia i dostaję to co trzeba. Symbol maszyny oraz nazwa części nikogo nie interesuje liczy się tylko numer katalogowy części.

G
JK. 2010-05-01 18:18

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Wituus jak mówiłem kupa częsci jest identyczna. Poza tym gdyby to było prawdą, to czemu każda narzędzie posiada podobne numer części??;)

G
JK. 2010-05-01 18:57

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Szczotkotrzymacz jest ten sam niby a numer masz inny, wałek zębaty jest inny, układ rury pneumatycznej jest inny.. poza tym jak serwisujesz boscha zapytaj się czemu jeden młotek ma 2,7j a drugi 3j, czemu jeden młotek z tym samym silnikiem według części ma moc 720W a drugi 800W.

G
Wituus 2010-05-04 15:56

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Ten kto ma serwisówke do obydwu modeli wie czy to jest to samo czy nie.
Silnik, szczotkotrzymacz, wałki napędowe, koło zębate, cylinder, łożysko napędowe cylindra są identyczne.
Co prawda znalazłem jeden element który zmniejszy energie udaru, ale napewno nie zmieni mocy sinika, ani wytrzymałości podzespołów.
Więc oczernianie GBH 2600 jako podróbie GBH 2-26DFR jest bezpodstawna.

G
JK. 2010-05-04 22:49

Re: MŁOT UDAROWO-OBROTOWY GBH 2600 NOWOŚĆ

Ja nie oczerniam niczego;] po prostu to to dwa inne mlotki dla mnie. Jeśli masz "dostęp" do obu, zważ je i tyle. Co więcej npaisałem ci numery częsci które masz rózne, skoro chciałeś trzymać się numerów, to trzymaj do końca;P Poza tym do tej pory Bosch nie miał dwóch tak podobnych młotków, więc jesli ktoś będzie potzrebował części, być może serwis będzie wymagał modelu narzędzia?

1 2 ... 3