Młot dla elektryka...

Do ostatniej strony »
G
Michał 2007-01-17 00:00

Młot dla elektryka...

Witam,
Mam zamiar kupić młot (kucie oraz wiercenie) do montażu instalacji elektrycznych, centralnego odkurzacza. Gdy zaczynałem działalność, kupiłem młot kinzo sds+ za 300 pare złotych, na początek był dobry chociaż wytrzymywał max. 3 domki jednorodzinne (to co było dobre, że dostawałem nowy, gdy się zepsuł). Teraz firma się rozrasta i przydałoby się narzędzie bardziej niezawodne, co do około 3000zł - nowe lub używane. Co byście Państwo polecali? Myślałem o używanym Hilti TE76. Z góry dziękuje za odpowiedź.

G
jerzy 2007-01-17 00:00

Re:Młot dla elektryka...

narzędzia hilti są drogie w naprawach,chociaż nie sugeruje że są złe
optymalne rozwiązanie to Makita ,czyli cena x jakość

G
Michał 2007-01-17 00:00

Re:Młot dla elektryka...

a jakie dokładnie modele i w jakich granicach cenowych one oscylują? (nowe lub używane)

G
Terror 2007-01-18 00:00

Re:Młot dla elektryka...

Witam. Na Kinzo trzeba uważać nie jest to typowy sprzęt made in china i napewno lepszy niz wspominany ale też nie jest to profesjonalka. Z tego co mi wiadomo krążyły widmo serwisowania Kinzo. A co do młota to prosił bym o sprostowanie czy chodzi o młotowiertarke czy młot udarowy. Makita to dobre rozwiązanie ... ale oczywiście dla każdego co innego teraz jest moda na Hilti :)

G
Michał 2007-01-18 00:00

Re:Młot dla elektryka...

Myślałem o Makicie HR4011C, czy byłby to dobry wybór? Chyba lepsza nowa Makita niż używane Hilti.
Pozdrawiam

G
Terror 2007-01-19 00:00

Re:Młot dla elektryka...

Witam. Widzę, że jest pan zdecydowany na konkretny model. I wydaje mi się ten wybór trafny:) Gdybym dysponował taką kwotą tez bym się zdecydował na HR4011C. Cena tego urządzenia jest nie mała ale napewno warta! Pozdrawiam.

G
Maciej 2007-01-19 00:00

Re:Młot dla elektryka...

witam
Też jestem elektrykiem i kupiłem coprawda tylko do kucia młot udarowy makita HM0860C i jestem bardzo zadowolony.
Lekki mocny i za rosądną cene.
Narazie do wiercenia mam Celme na wieloklin ale jak bym miał kupić coś nowego to wybrałbym chyba też Makite HR4011C. Jeśli jakieś wieksze kucie to tylko SDS Max!

G
Terror 2007-01-19 00:00

Re:Młot dla elektryka...

Witam. Ja też jestem elektrykiem niestety pracuje jako sprzedawca elektronarzędzi. Makita HR4011C to przedewszystkim jak już wyżej pisałem Dobra jakość, za rozsądną cenę (2700 zł +/-)jest przecież wyposażona w system tłumienia drgań, diody kontrolne, regulacje prędkości silnika, gumową (jak dla mnie wygodną) rękojeść. Energia poj. udaru klasuje się w okolicach 8J (jeżeli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi). Jeżeli zaistnieje potrzeba dokupienia podstawowych rzeczy typu np. smar do dłut & wierteł, szczotek, nie wiem czego jeszcze chodźby rękojeści bocznej (mowa o rzeczach firmowych) ... można skoczyć do pobliskiego marketu budowlanego i napewno zamówią. Serwisowanie tańsze niż Hilti. Pozdrawiam ... jeżeli kupi pan ten młotek - prosił bym o opinie jak się sprawuje - gg:6629754

G
Michał 2007-01-21 00:00

Re:Młot dla elektryka...

O.K. Nie ma sprawy, jak kupie to dam znać jak się sprawuje. A tymczasem dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Michał

G
Bronek 2007-01-27 00:00

Re:Młot dla elektryka...

niepolecam hilti ani makity ja bym kupił AEG , Metabo lub bardzo dobrą naszą polską Celme

G
bronek 2007-01-27 00:00

Re:Młot dla elektryka...

ja na twoim miejscu bym sie nie zastanawiał tylko kupoł bardzo dobrą nową Celme sto razy lepsza od makity czy hilta a i cena bardzo zadawalająca

G
CZesiek 2007-01-28 00:00

Re:Młot dla elektryka...

no ja to ci powiem że kurna moim zdaniem to byś se morze kópił topeksa albo budżeta albo toye ja mam tako wiertarke i je dobra chodzi jurz 4 lata ja niewierze w te głupawe powiedzenia rzę hińskie je niedobre moim zdaniem to so bobre wiertarki !!

G
Mrox 2007-01-29 00:00

Re:Młot dla elektryka...

kinzo ma juz serwis i nie ma juz wymiany sztuka za sztuke. do 3000zl spokojnie pan cos kupi. ja bym zaproponowal DeWALT-a model D25600K, wiercenie lekkie wyburzanie, max srednica wiercenia to 45mm (65mm wiertlem przebiciowym, 100mm wiertlem koronowym) z plynna regulacja obrotow sprzeglem przeciazeniowym, sila uderenia od 1 do 10 J. mlotowiertarka w klasie 6kg. DeWALT przeprowadza tez pokazy, ale trzeba do nich zadzwonic, sie umowic i powiedziec co Pana interesuje za urzadzenie. pokazy darmowe:) najlepiej na placu budowy, aby przetestowac narzedzia.

G
Terror 2007-01-30 00:00

Re:Młot dla elektryka...

Panowie HR 4011C to dobry młot.Celme uważam za firme dobrą ale niestety tego młotka nie przebije! Wiem co potrafi.Dewalt oczywiście ... ale jak dla mnie tylko szlifierki kątowe...!Jeżeli chodzi o Kinzo to dobrze, że wprowadzili serwis...to chyba działa jakoś tak, że kurier odbiera i dostarcza narzędzie! Pozdrawiam!

G
Mrox 2007-01-30 00:00

Re:Młot dla elektryka...

wiem jeszcze ze w DeWALT-cie po 100h pracy mozna wyslac mlot do serwisu na wymiane szczotek uszczelniaczy, smarowanie. jest to bezplatne obiete w rocznej gwarancji tzw roczne serwisowane. jeszcze jest 30 dni gwarantowanej satyswakcji

1 2

Kategorie :