Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Do ostatniej strony »
G
Rafik 2013-02-17 14:26

Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Proszę mi napisać co podlega naprawie bo z tego co czytam to nic.Wirnik i stojan napiszecie że przeciążyłem zębatki że się wytarły szczotki też , kabel że żle zwijałem to co niby zoztaje w ramach gwarancji. Sam tego doświadczyłem i moi koledzy też. A na wkrętarkę za 1800 zł mam 3 lata gwarancji, urzytkowałem sporadycznie i to w przeważnie w drewnie a udarem może zrobiłem ze 20 otworów i to w maxie ,a jakieś zębatki się uszkodziły po 2 latach to chyba były chińskie jaszcze w dodatku z beznadziejnego platiku;) Mam jeszcze wkrętarke dużo niższej klasy pracuję nią 6 lat prawie codziennie poza słabnącymi bateriami wszystko chodzi bez zarzutów.
Niby taka klasa a jakość na poziomie Powera z super marketu.

prosze urzytkowników o swoje spostrzeżenia.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-02-18 12:39

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Proszę mi napisać co podlega naprawie bo z tego co czytam to nic.


Warunki gwarancji masz zawsze opisane w karcie gwarancyjnej. Są one ogólnodostępne, więc jeśli masz wątpliwości, warto sprawdzić zakres ochrony przed zakupem.

Wirnik i stojan napiszecie że przeciążyłem zębatki że się wytarły szczotki też , kabel że żle zwijałem to co niby zoztaje w ramach gwarancji. Sam tego doświadczyłem i moi koledzy też.


Elementy eksploatacyjne prawie zawsze są wyłączone z zakresu napraw gwarancyjnych. Niektórzy producenci oferują naprawę bezpłatnie, ale to także należy skonsultować z dilerem przed zakupem.

A na wkrętarkę za 1800 zł mam 3 lata gwarancji, urzytkowałem sporadycznie i to w przeważnie w drewnie a udarem może zrobiłem ze 20 otworów i to w maxie
,

Jedna rzecz nie daje mi spokoju: kupiłeś wkrętarkę za niemal 2 000 PLN, żeby używać jej sporadycznie? Do lekkich prac kupuje się tanie narzędzia, profesjonalne są dla tych, którzy rozliczają je w ramach działalności i pracują nimi zawodowo. Oczywiście nikt nie zabrania majsterkowiczom kupna drogiego sprzętu, więc to tylko taka moja refleksja.

a jakieś zębatki się uszkodziły po 2 latach to chyba były chińskie jaszcze w dodatku z beznadziejnego platiku;)


Nie chce mi się wierzyć w ten plastik. Możesz wrzucić zdjęcia? Narzędzie było oryginalne, zakupione u autoryzowanego przedstawiciela? Może się oczywiście zdarzyć, że narzędzie ulegnie awarii. Zazwyczaj przyczynę awarii diagnozuje serwis. Jeśli uznał, że wina jest po Twojej stronie, to musisz się z tym zgodzić, a w przyszłości wybierać inną markę, jeśli czujesz się oszukany. Możesz także powołać niezależnego rzeczoznawcę i z jego opinią udać się do serwisu.

Mam jeszcze wkrętarke dużo niższej klasy pracuję nią 6 lat prawie codziennie poza słabnącymi bateriami wszystko chodzi bez zarzutów.
Niby taka klasa a jakość na poziomie Powera z super marketu.


Ludziom się wydaje, że jak kupią wkrętarkę za 2 tysiące, to wszystko powinno być na cacy. A niestety narzędzie, jak każde urządzenie, ma prawo się popsuć. Teoretycznie lepsza marka gwarantuje bezawaryjną pracę, ale różnie z tym bywa. Znowu piszesz, że tanie jest ok, a drogie nie - po co inwestowałeś tyle w sprzęt, skoro marketowy się sprawdzał? ;-)

prosze urzytkowników o swoje spostrzeżenia.


Mam młotek Milwaukee, złego słowa nie powiem. Miałem ostatnio dwie wkrętarki AEG na testach - wydajnościowo biją na głowę konkurencję. Jest pewien problem z wkrętarką AEG, a konkretnie z akumulatorem, który ulega samorozładowaniu w ciągu kilku dni. Obserwuję, żeby sprawdzić, czy to wina ładowania, czy ogniw. Ogólnie to są całkiem dobre narzędzia, ale tak jak piszę - zdarzają się wyjątki, bo to tylko mechanika i podejście użytkownika. Nic więcej.

G
JK. 2013-02-18 14:44

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Panie Fleksie a jakie modele wkrętarek AEG masz?

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-02-18 15:58

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

AEG BS12, AEG BS14G Li PRO.
Problem z akumulatorem dotyczy wersji Li-Ion.

G
JK. 2013-02-18 20:47

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Niestety chińska elektronika robi swoje;/

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-02-18 22:17

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Czy Ty także dostajesz podobne sygnały od klientów?

G
rafik 2013-02-19 15:47

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

To po jakiego grzyba dają gwarancję na 3 lata jak sprzęt nie wytrzymuje 2 lat.Rozumiem że wszystko się zużywa , ale po to jest gwarancja żeby przynajmniej przez ten okres sprzęt działał. W takim razie kupujący nie ma żadnej gwarancji gdyż serwis zawsze może stwierdzić że się coś zużyło. Moim zdaniem jeżeli zużywają się podstawowe części w czasie gwarancji to jest wada materiału.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-02-19 17:30

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Rafik - trudno nie zgodzić się z tym, że człowiek może się wkurzyć jak dostaje z serwisu taką odpowiedź, a jest przekonany, że wada nie wynika z jego zaniedbań. Ale pamiętaj o jednym - gwarancja to dla użytkownika świętość. Jeśli są w niej opisane sytuacje, w których narzędzie zostanie naprawione, to trzeba przyjąć to do wiadomości i tyle... Wady materiałowe to zupełnie inna rzecz, niż wady wynikające ze zużycia.
Długość gwarancji nie świadczy o tym, że narzędzie będzie w tym czasie pracowało bez usterek. Traktuj ją bardziej jako zabieg marketingowy (jej długość), a nie gwarancję niezawodności narzędzia. Moja rada jest prosta - jeśli uważasz, że zostałeś oszukany przez serwis, to albo korzystaj z pomocy rzeczoznawcy, albo nie kupuj już sprzętu danej firmy...

G
JK. 2013-02-23 18:37

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Dziś przecież oszukuje każdy producent;))) - według każdego komu nie uznali gwarancji.

G
JK. 2013-02-23 18:53

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Słyszałem pewne sygnały, ale głównie takie że ktoś po roku czy dłużej ma już problemy, fakt ta technologia powinna dawać lepsze efekty wytrzymałościowe Li-ion. Ale inny fakt też jest, ta technologia jest nieco delikatniejsza i wymaga od użytkownika pewnych zabiegów, bo niewłaściwie użytkowanie i przechowywanie zniszczy szybko każdą baterię. Mam NiCd 12V z 2008r i jedna bateria jest już zużyta, aczkolwiek da się nią troch pracować zaraz po naładowaniu. Mam też 2 baterie Li-ion 10,8V(12V) o podobnym stażu, 2008r i jedna też odmówiła współpracy, choć sama bateria jest jeszcze pewnie jest niezła(11,8V), jednak elektronika nie pozwala jej już naładować. Mam też od paru miesięcy nowy akumulator Pro li-ion 12V, działa świetnie, wkrętarka osiąga lepsze efekty pracy niż na starszych wersjach. Ale z zasłyszanych opinii;) - "bosch to g..., B&D jeszcze gorsze, makita się popsuła...itp"

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2013-02-23 20:53

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Nie no, zasady "opieki nad akumulatorami" znam doskonale ;-)
Pytałem o problemy z nowymi akku - tak jak u mnie. Czytałem o tym gdzieś jeszcze, więc pytam jak Ty to widzisz.

G
placiplacz 2013-02-24 14:30

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

JK nie od dziś wiadomo,że jak nie wyszarpiesz swojego u sprzedawcy lub gwaranta nie będziesz miał. Nie od dziś wiadomo,że w momencie zakupu sprzedawca włazi ci w zad bez wazeliny a jak trzeba zareklamować to się zaczyna retoryka absurdu. Zachowaj resztki godności... nic nie jest ani białe ani czarne.

G
Greg 2019-09-30 13:05

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

A ja kupiłem 4 zestawy wkrętarek milwaukee w 2015 roku. Po ponad dwóch latach trzy wylądowały na gwarancje z drobnymi usterkami. Z naprawy wróciły jak nowe. Z nowymi obudowami i wszystkimi wadliwymi elementami.
Mamy końcówke 2019 r i wszystkie chodzą dalej i są sprawne. Wkrętarki pracują 5 dni w tygodniu przez 8 godzin dziennie.
Najlepsze wkrętarki jakie miałem. Zdecydowanie polecam.

G
Piotr 2019-11-15 23:43

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

A ja kupiłem Milwaukee M18 za ponad 2 tyś. Minęły 4 miesiące i wysyłam właśnie do serwisu. Brak mocy, trzeszczy sprzęgło, wyłącza się często bez obciążenia aż trzeba wyjąć akumulator i odczekać. Ogólnie..... Brak słów. Ostatni raz kupiłem Milwaukee. Kolega w pracy ma tani sprzęt z Lidla i... pracuję nim 2 lata bez awarii. Chyba czas napisać prawdę o Milwaukee- beznadziejna kupa złomu za ciężkie pieniądze. Nie polecam

G
Krzys 2019-12-11 21:31

Re: Milwaukee gwarancja która nic nie gwarantuje!!!

Ja mam ten sam problem klucz udarowy m18 w przeciągu roku zepsuł się 3 razy więcej spędził czasu w serwisie niż w pracy

1 2