Milwaukee, DeWalt, Makita a może Bosch?

G
Szymon 2017-12-08 16:22

Milwaukee, DeWalt, Makita a może Bosch?

Witam, chcę kupić zestaw elektronarzędzi młotowiertarka sds, wiertarko-wkrętarka, szlifierka kątowa, wyrzynarka oraz opalarka i nie mogę się zdecydować jaką markę wybrać. Zastanawiam się nad Milwaukee, DeWalt, Makita i Bosch. Chcę żeby sprzęt posłużył kilka lat, dlatego nie mam zamiaru na nim oszczędzać także cena nie gra roli. Najbardziej chodzi mi po głowie Milwaukee, ale wiem że w Polsce nie są zbytnio popularne także pewnie nie jest łatwo z serwisami, częściami itp? Co polecacie? Oczywiście mają to być narzędzia profesjonalne.
Znajomy może mi przywieść z Niemiec narzędzia firmy Worx, szczerze mówiąc nie znam tej marki i wydaje mi się że nie mają w ogóle polotu do wyżej wymienionych marek. A jakie jest Wasze zdanie?

G
Herman 2017-12-11 23:36

Re: Milwaukee, DeWalt, Makita a może Bosch?

Ja tam z Milwaukee nie mam żadnych problemów, no może poza tym, że trochę ostatnio szaleją z cenami. Serwis mają ok, ceny za części myślę, że też w miarę ludzkie. Jak kupowałem ostatnio szczotki do C18PD to zapłaciłem chyba 24zł, więc może parę złotych drożej niż szczotki do marketówek, a różnica jest delikatna:

https://www.google.pl/search?q=milwaukee+c18pd+brushes&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjE44bA94LYAhWL2xoKHfZpB08Q_AUICygC&biw=1691&bih=968

Ale czy warto za te pieniądze? Po części myślę, że tak. Narzędzia są cholernie wytrzymałe i wydajne. Z drugiej jednak strony, od pewnego pułapu wszystkie te marki które wymieniłeś produkują bardzo dobre narzędzia. A czasem nie ma sensu pompować za szlifierkę kątową czy opalarkę dwa razy tyle skoro dostaniesz taniej produkt o bardzo zbliżonej jakości. Tylko unikaj najtańszych modeli np wkrętarek. Serio, zero wynalazków typu 18V wkrętarki po 400-500zł bo to modele pod pic, niby pod banderą marek profi, ale to bazowe modele o niskich parametrach i mocno ogranicza to ich możliwości. Dla Ciebie już bardziej istotne będzie dobranie narzędzi o odpowiednich parametrach pod zadania do jakich będziesz ich używał. A marka? Wszystko wysoki poziom. Nie daj się zwariować jakimś fanboyom, jak masz możliwość to podzwoń po przedstawicielach handlowych w twojej okolicy i testuj sprzęt. Ja tak robiłem, nie robią z tym żadnych problemów. Z DeWalt'a to dostałem wkrętarkę chyba na tydzień.

G
Henry 2020-01-03 12:17

Re: Milwaukee, DeWalt, Makita a może Bosch?

A ja polecę jeszcze coś innego, czyli zestaw od Metabo. Jestem fanem majsterkowania i dostałem taki w prezencie. Możesz sobie skomponować własny zestaw elektronarzędzi, a akumulatory są kompatybilne z wszystkimi urządzeniami. Do tego gwarancja i serwis. Serio, warto rzucić okiem na ich ofertę.

G
kobo 2020-01-29 00:35

Re: Milwaukee, DeWalt, Makita a może Bosch?

do tych marek to bym jeszcze dołożył AEG, mają fajny sprzęt profesjonalny i sensowne ceny. Mam i sieciowe i akumulatorowe i są spoko, wytrzymale i działają bardzo dobrze.

G
papcio chmiel 2020-02-03 14:21

Re: Milwaukee, DeWalt, Makita a może Bosch?

stary, a to ma być elektryczne czy akumulatorowe? bo jak aku to masz jeszcze ryobi w spoko cenach i dobrej jakości

1