Mieszarka do farb

G
Jarek Jacewicz 2007-11-02 00:00

Mieszarka do farb

Witam,
Zamierzam kupić mieszarkę do rozrabiania farb epoksydowych tiksotropowych, w 20 litrowych pojemnikach, ma być wykorzystywana kilka razy w ciągu dnia. Co sadzicie o mieszarce Perles CX 10 lub wiertarce Bosch GBM 13 HRE. Może ktoś ma inne sugestie. Chciałbym pozostac w zakresie cen ok. 800zł brutto lub mniej.
pozdrawiam
JJ

G
mirek 2007-11-02 00:00

Re:Mieszarka do farb

Witam.
Z wielu opinii które słyszałem na temat mieszarek perles to wszystkie są jak najbardziej pochlebne. Tak więc wydaje mi się że to dobry wybór. Co do wiertarki boscha. Uważam że jesli szykasz mieszarki to kup mieszarkę. Narzędzie przystosowane do mieszania farb ma nieco niższe obroty przy których dysponuje najlepszymi parametrami. Wiertarka może służyć jako mieszarka ale na pewno bardziej dostaje w tyłek no i nie jest tak skuteczna. Pominąłem jeszcze komfort pracy tj rodzaj uchwytu.
Tym bardziej że zaznaczyłeś Jarku że sprzęt będzie typową mieszarką a nie wiertarką sporadycznie używaną do mieszania farb. Tak więc nie wiem jak wyglądają inne propozycje w tej grupie cenowej ale polecam ci zakup mieszarki.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-02 00:00

Re:Mieszarka do farb

witam, a ja właśnie bym tą GMM 13 HRE polecił. ma stosunkowo niewielkie gabaryty a do tego jest bardzo mocna (60 Nm)
ale to specjalistyczna wiertarka bezudarowa (niestety droga), która dzięki potężnej przekładni jest zalecana do mieszania lub wiercenia wiertłami i otwornicami o bardzo dużych średnicach.
do tego zastosowania nadaje się znakomicie. sprzedaję je cieślom od lat i są bardzo zadowoleni.
pozdro

G
Terror 2007-11-04 00:00

Re:Mieszarka do farb

Witam kolegów! A ja bym polecić mieszarki firmy Collomix CX 100 albo CX 20 ... to drugie jest drozsze ale wypada lepiej dwu biegówka, przy pomocy odpowiednich mieszadeł mozna mieszać do 40L zapraw poza tym są 3 latka gwarancji :) Nie pamiętam też aby jakaś sprzedana sztuka wróciła do reklamacji.

G
mirek 2007-11-04 00:00

Re:Mieszarka do farb

Lukaszu a czy ten Collomix to nie są mieszarki Perles???

G
Terror 2007-11-07 00:00

Re:Mieszarka do farb

No witam, witam. Prawdę mówiąc chyba raczej nie :) Przynajmniej nigdzie się tego nie dopatrzyłem ... jeżeli wiesz coś więcej to nie chowaj tego dla siebie tylko dawaj tutaj :)

G
Michał 2007-11-08 00:00

Re:Mieszarka do farb

z tego co sie orienyuje to Collomix, proxxon, kress należy do łukasz Lange
pozdro

G
Marcin 2007-11-08 00:00

Re:Mieszarka do farb

ale Lange i Łukaszuk są tylko dystrybutorem

G
Terror 2007-11-09 00:00

Re:Mieszarka do farb

Mogę sprawdzić kto jest dostawcą (jednak tak daleko wcześniej nie zabrnąłem). Wydawało mi się to niekonieczne - szczególnie, że kilka z tych mieszadeł wylądowało na budowach a klika w firmach remontowych - nie wróciły jeszcze uszkodzone (dwie opcje albo ktoś uzywa ich z głową albo są naprawde dobrze wykonane).
Uwaga! Uwaga! Ogłaszam new rekord - klientowi udało się uszkodzić Makitę 9554nb w ciągu trzech dni od daty zakupu!!! Silnik wytrzymał (czyli już wiemy, że jest solidny) posypała się przekładnia (najprawdopodobniej przy pierwszym uzyciu, narzędzię było w stanie idealnym jak z regału). Klient podał następujący powód awarii: to nie jest Metaboo a jo ty firmy nie znom.
Szczęśliwy psuja wygrał 14 dniowy okres reklamacji!
Może również wygrać nagrodę dodatkową jaką będzie pokrycie kosztów naprawy z własnego portfela!!!
Pracownicy działu narzędzia gratulują szczęśliwcowi oraz życzą kolejnych sukcesów!

G
radosław giza 2007-11-09 00:00

Re:Mieszarka do farb

Jeżeli chodzi o mieszarki to osobiscie polecał bym coś z Protoola, pracowałem kiedys taką przy mieszaniu półproduktów do wyrobu kosmetyków, ale wątpie żebyś się zmieścił w tej cenie

G
3PiotrD 2012-05-03 12:23

Re: Mieszarka do farb

Witam a czy mieszadło do farb (i zapraw) z lidla można nazwać dobrym?:P w sensie czy ktoś ma i używa i może się wypowiedziec?:) bo myślałem że to tandeta ale dają na nią 3 lata gwarancji czego nie robi ani bosch ani blac&decker! A to właśnie od nich chciałem to kupić:) i teraz nie wiem.. bo cenowo jest ok.. wizualnie też, tylko pytanie jak sobie radzi w praktyce?:)
Pozdrawiam

1