Darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia
Sprawdź
Gość: Maciej
2007-12-08 00:00

Metabo VS Hitachi

Witam!
Jestem wiernym użytkownikiem elektronarzędzi Metabo mam min. UHE 28 Multi , W7-125 ,W20-230 i jestem super zachwycony narzędzia jak marzenie . Noszę się z zamiarem nabycia młota KHE 75 w cenie 3000zł brutto.
Lecz kolega który prowadzić sklep "wszedł" w Hitachi i mota mi w głowie młotem DH45MR HITACHI w cenie 2600zł nie chodzi mi o te 400zł.
Prosiłbym o porównanie tylko tych dwóch młoto-wiertarek ale nie chodzi mi o informacje papierowe a bardziej trwałość dostępności części w późniejszych latach (w metabo jeszcze nic nigdy mi nie padło a dbam o sprzęt wręcz pedantycznie)
i żywotność tych maszyn.
Pozdrawiam. Wszystkich i czekam z niecierpliwością na odpowiedź chciałby zakupić maszynę jak najszybciej.
Gość: Marcin
2007-12-08 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

co nie kupisz - kupisz dobrze ;)
metabo robi bardzo dobre młotki sds max
a hitachi robi JEDYNIE bardzo dobre młotki sds max, bo resztę mają do bani....
metabo daje 3 lata gwarancji i no i przez wzgląd na prestiż marki jest nieco droższe, ale z kolei hitachi jest prawie 50% mocniejszy (10J metabo - 15J hitachi)
mimo osobistej awersji do marki hitachi, ten młotek akurat mogę z czystym sumieniem polecić
pozdro
Gość: Maciej
2007-12-09 00:00

Re:Metabo VS Hitachi


Jak wygląda sprawa z trwałością ,dostępności części w późniejszych latach i żywotnością tych maszyn.
Gość: Marcin
2007-12-09 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

trwałość bez zastrzeżeń a do serwisu tez nie ma problemów z dostępem.
Gość: Maciej
2007-12-09 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Lecz jak myślisz ? Bo do końca nie wiem jak to jest z tym hitachi , porostu odkąd sięgam pamięcią to hitachi pojawiło się bynajmniej w moim regionie jakieś rok temu i teraz wszędzie można go kupić od sklepu z gwozdziami po sklep z narzedziami profi ( taka firmą znikąd ) lecz mogę się mylić. Porostu do marek : metabo, makita, bosch, hilti, dewalt mam jakąś taką wewnętrzną pewność a tu niby wszystko ok ale obawiam sie czy maszyny są już na tyle sprawdzone ,że można im zaufać.
Gość: Terror
2007-12-09 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

Witam :) Niestety nie wniosę nic nowego do rozmowy ale mogę Cię drogi Macieju zapewnić, że Marcin ma pojęcie o tych narzędziach. A jeżeli chodzi o serwis - w przypadku narzędzi profi raczej nie ma problemów ani z częściami zamiennymi ani z serwisem pogwarancyjnym...
Pozdrawiam
Gość: Marcin
2007-12-09 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

Macieju
firma Hitachi z kosmosu się nie wzięła, choć wzornictwo mają istotnie kosmiczne ;)
firma od kilkudziesięciu lat wytwarza elektronarzędzia z mniejszym lub większym powodzeniem. W europie zachodniej pfirma przechodziła ostrą ekspansję około 20 lat temu, w Polsce zaś stosunkowo niedawno, bo 7-8 lat temu.
Pomimo że raczej nadal jest wciąż słabo kojarzona w kraju nad Wisłą, wytwarza narzędzia profesjonalne nie od dziś. Według mnie to delikatna przesada, bo patrząc na osiągi i żywotność ich kątówek czy wkrętarek, albo młotków sds klasy 2 kg zaszeregowałbym ją jako sprzęt pół-profi...
Jednak nie zmienia to faktu, że ciężkie młoty na sds max robią po prostu doskonałe. Ta jedna grupa narzędzi udała im się wyśmienicie i bezspornie mogą one konkurować z innymi najlepszymi markami na świecie.
Dostęp do serwisu jest bardzo dobry, na gwarancji wystarczy im tę maszynę odesłać firmą kurierską Opek na ich koszt wprost do serwisu. Serwis pogwarancyjny co prawda jeszcze się rozwija, jednak nawet już teraz jego dostępność jest na poziomie bardzo dobrym. W zasadzie każdy serwis to naprawi.
pozdro
Gość: Maciej
2007-12-09 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

Wielkie dzięki za odpowiedź . Powiem szczerze ,że liczyłem na gorszą odpowiedź wtedy bym pobiegł i kupił metabo. A teraz mam dopiero klina.
Dziękuje bardzo za fachową i rzeczową odpowiedź. Choć nie ukrywam ,że z chęcią poczytam jeszcze wasze wypowiedzi na temat tych dwóch firm.
Pozdrawiam.
Gość: Maciej
2007-12-10 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

Witam!
Więc tak nabyłem młotek Metabo KHE 75 w jednym ze sklepów za super cenę 2475 zł . Dlatego ,że cena była tak dobra zakupiłem ten młotek i zostałem wierny Metabo :) Mam nadzieję ,że to dobry wybór.
Gość: Marcin
2007-12-10 00:00

Re:Metabo VS Hitachi

również jestem tego pewien ;)
pozdro i gratuluję udanego zakupu
Strona 1 z 1