Makita HR2470 vs AEG KH24IXE vs DeWALT D25133K

G
helmut.. 2019-04-05 22:45

Makita HR2470 vs AEG KH24IXE vs DeWALT D25133K

witam,

poszukuje młotowiertarki do 500-600 zł

1. sprzęt ma byc nowy
2. do generalnego remontu mieszkania (blok wielka płyta , więc beton albo żelbeton) - skucie 20 m2 kafelków ze ścian, nawiercanie otworów , byc może (nic pewnego) kucie pod przewody , po remoncie do okazyjnego nawiercania otworów , czyli pewno kilka otworów na rok. Pewno bedzie procentowo - 20 % skuwanie/70% beton-żelbeton/10% drewno i metal
3. wiem,ze są tańsze sprzęty ale wole kupić raz i mieć na wiele lat dobry bezpieczny sprzęt nawet jak ma byc używany później okazjonalnie , wiec prosze nie proponować w sumie nic innego tańszego za 150 czy 250 zł
4. Bosch - odrzuciłem , troche poczytałem a poza tym zawsze chodzę swoimi drogami , wszyscy maja boscha , wiec ja bede miał cos innego :)

co nieco poczytałem i wzialem pod uwagę modele wraz z obecnym cenami jakie znalazłem w marketach budowlanych na promocjach :

Makita HR2470 500 zł
DeWALT D25133K 575 zł
AEG KH24IXE 570 zł
CELMA PRWG 26 GEO 350 zł
METABO KHE 2444 500 zł

po kolei moje wrażenia stwierdzone organoleptycznie

Celmę skreśliłem - ciężka , mało poręczna , pokrętło do przełaczania trybów pracy , udar, młot, wiercenie całe mokre od jakiego smaru i do tego ciężko chodzi,trudno sie tryby przełącza, jakosc wykonania oceniam na 4-

Metabo skreśliłem - wykonanie obudowy lepsze ale podobnie jak z Celmą przełaczanie trybów chodzi bardzo cieżko, do tego takze troche mokre te pokrętło od jakiegos smaru..- jakos wykonania dałbym 4

na placu boju pozostały (wszystkie made in China) :

DeWALT D25133K

Uchwyt- SDS-Plus
Moc pobierana - 800 W
Energia udaru (pomiar wg EPTA 05/2009) - 2.6 J
Prędkość bez obciążenia 0-1500 obr/min
Częstość udarów 0-5500 ud/min
Maks. śr. wiercenia w betonie - 26 mm
Maks. śr. wiercenia wiertłem koronowym - 50 mm
Maks. średnica wiercenia [Drewno] - 30 mm
Maks. średnica wiercenia [Metal] - 13 mm
Masa - 2.6 kg
- wykonanie perfect, plastik wysokiej jakosci, waga ok,przełacznik trybów pracy działa jak trzeba idealnie wskakuje w swoje miejsce, 3 tryby pracy (brak zmiany położenia dłuta). Sprzęt nie posiada blokady przycisku załączania.
Spośród pozostałych sprzetów ma chyba najwieksze otwory w obudowie do odprowadzania ciepła- lepsza wentylacja.W walizce tylko maszyna. Gwarancja 3 lata po zarejestrowaniu.

Makita HR2470

Moc 780,00 W
Max. energia udaru 2,7 J
Liczba udarów 0-4500 uderzeń/min
Prędkość obr. na biegu jał. 1 bieg 0-1100 obr./min
zdolność wiercenia w betonie (wiertła pełne SDS-plus): 24 mm
zdolność wiercenia w drewnie: 32 mm
zdolność wiercenia w stali: 13 mm
Max. rozmiar mocowania wiertła 32,00 mm
Max. średnica koronek 65,00 mm
Masa 2,90 kg

wykonanie bdb. chyba minimalnie gorsze niż DeWALT ale może mi sie wydawać,bo różnica wizualnie wykonania prawie żadna,waga ok,przełacznik trybów pracy działa jak trzeba idealnie wskakuje w swoj miejsce, 4 tryby pracy - czyli dodatkowo zmiana położenia dłuta, tylko nie wiem czemu 3 tryby pracy zaskakują na blokadę a zmiana połozenia dłuta nie zaskakuje - no ale tak jest to rozwiazane ,bo nie ma tam rowka na bolec blokujący w pokrętle zmiany trybów pracy.Blokada przycisku załączania jest.Gwarancja 3 lata po zarejestrowaniu.
W walizce tylko maszyna

AEG KH24IXE

Moc wejściowa (W) 800
Energia udaru (EPTA) (J) 2,4
Częst. ud. przy pełnym obc. (ud./min) 0 - 4500
Prędkość bez obciążenia (obr/min) 0 - 1500
Maks. zdolność wiercenia w betonie (mm) 24
Maks. zdolność wiercenia w drewnie (mm) 30
Maks. zdolność wiercenia w stali (mm) 13
Waga (kg) 2,8

- wykonanie coś chyba pomiedzy DeWalt i Makitą ( tak naprawdę roznice w wykonaniu to moje odczucia, wszystkie 3 młotowiertarki sa wykonane bardzo dobrze i nie ma sie do czego doczepić do żadnej z nich)
waga ok,przełacznik trybów działa perfekcyjnie,4 tryby pracy ale tutaj z kolei zmiana położenia dłuta także jest z blokadą ( w odróżnieniu od makity).
Sprzęt ten posiada system FIXTEC-szybka wymiana uchwytu - wyciagasz cały uchwyt i montujesz uchwyt do wiercenia w metalu i drewnie, nastepuje zmiana całego uchwytu do ktorego montujemy wiertło.Blokada przycisku załączania jest. Spośród tych 3 maszynek uchwyt boczny wydał mi sie najmniej wygodny,bo wykonany jest z twardego plastiku , w Makicie i DeWalt był wygodniejszy moim zdaniem (miększy plastik)
W walizce maszyna + dodaktowy uchwyt do wierteł zwykłych (nie sds+) czyli pewno do wiercenia w drewnie i metalu. Gwarancja 3 lata po zarejestrowaniu.
System Fixtec jest tym czego pozostałe dwie młotowiertarki nie mają - na pewno jest b.wygodny . Czy sprawdzone to rozwiazanie tego nie wiem ale chyba by AEG na rynek nie wpusciło czegos nie sprawdzonego,prawda ?

wiem ,że wybór jakiejkoleiwke z nich bedzie dobrym wyborem ale mam kilka pytan do was i prosze o wasze opinie i sugestie

1. czy róznica 0,2 J miedzy tymi sprzetami bedzie odczuwalna w praktyce ?
2. do AEG jest dodatkowy uchwyt bezkluczykowy , jak sie tam wiertło mocuje ? jak ono sie trzyma ?
3. jak wyglada serwis tych sprzętów ? do którego sprzetu częsci są najdroższe ? jak z dostepnością i obsługą?
4. czy opcja indeksowania dłuta , zmiana jego połozenia (Makita i AEG) bedzie mi ułatwiała skuwanie i czy jest przydatna ?
5. czy wszystkie młotowiertarki na rynku , nawet te chinskie w marketach mają sprzegło przeciążeniowe dla bezpieczeństwa sprzetu i użytkownika ?
6. co byście z tego sprzętu wybrali ? prosze nie pisać dołóż 100 zł i wez to czy tamto..,bo ja juz dołozyłem 200 zł do tego co miałem najpierw w planach :)

wiem,ze mnóstwo ludzi ma te makitę ale chetnie poznam zdanie także na temat dwóch pozostałych

zapraszam do dyskusji,

G
helmut.. 2019-04-09 11:42

Re: Makita HR2470 vs AEG KH24IXE vs DeWALT D25133K

nikt nic .. ?

G
mysza 2019-04-14 14:05

Re: Makita HR2470 vs AEG KH24IXE vs DeWALT D25133K

Makita albo De Walt - poziom porównywalny . Makite mam w domu, DeWalta w pracy . Z zasłyszanych opinii DeWalt lepszy, z mojej praktyki obydwa porównywalne.

G
helmut.. 2019-04-16 21:27

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
helmut.. 2019-04-16 21:31

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Pamys 2019-04-21 23:28

Re: Makita HR2470 vs AEG KH24IXE vs DeWALT D25133K

Nie ma większego znaczenia który sprzęt wybierzesz, każdy z dużym zapasem całkowicie spełni Twoje oczekiwania, bowiem jest to sprzęt do zastosowań profesjonalnych. Jest tylko jeden warunek - żeby nie posiadały napisu made in PRC. Najlepiej, jeśli to jest De Walt to made in U.S.A ewentualnie England, DeWalt jest filią firmy Black & Decker. Unikać należy produkcji made in Italy ( w latach 90-siątych trochę się tego naprzezwajałem). Jeśli Makita to made in Japan, jeśli AEG to made in Germany a jeszcze lepiej gdyby to było made in Swiceland. AEG należy do globalnej grupy Techtronic Industries Co. Ltd. (TTI), ttigroup.com, do której należą też takie firmy jak Ryobi czy Milwaukee, dlatego też swego czasu można było w Europie spotkać AEG z napisem made in U.S.A. Pod uwagę należy tylko brać dostępnąść części zamiennych i ich cenę np. szczotek czy głowic( głowice stosunkowo szybko tracą swoje właściwości gdy używa się koronek do wiercenia otworów w tedy przepuszczają smar).
Przypuszczam, że nadal oczekujesz innej odpowiedzi, pomocnej w sposób bezpośredni, w podjęciu decyzji więc odpowiadam; wszystkie są dobre ze wskazaniem na Dewalt.
Od 32 lat pracuję w zawodzie jako technik elektryk, od 19 lat zajmuję się elektroinstalatorstwem i trochę tych elektronarzędzi przeszło przez moje ręce. Po wielu latach testów elektronarzędziami klasy heavy-duty postawiłem na Hitachi i nie żałuję, przynajmniej jeśli chodzi o młotowiertarki i młoty udarowe. Według mnie są najlepsze, jedynie Milwaukee jest w stanie im dorównać jeśli chodzi o parametry i wytrzymałość, reszta pozostaje w tyle. Za te pieniądze to kupiłbym sobie Hitachi- Hikoki DH26PC.
Uff .. Ale się nagadałem, aż mnie ręce bolą. Życzę remontu zgodnie z planem i dobrej maści na stawy łokciowe, bo bolą po dłuższym kuciu. Choroba zawodowa elektroinstalatorów.

G
wolski 2019-06-05 15:11

Re: Makita HR2470 vs AEG KH24IXE vs DeWALT D25133K

Ja mam w robocie AEG, choć trochę inny model, ale ogólnie narzędzie bardoz podobne. Myślę, że do Twoich potrzeb, które opisujesz będzie świetne. Ja pracuję na tym jakieś już może 3 lata i wiadomo, że są ślady użytkowania na sprzęcie, jak to na budowie, ale poza tym nic mu nie dolega. docenisz na pewno system akumulatorów, w których nie ma tego spadku mocy, kiedy się rozładowują. to się przydaj.e

G
Pioteer 2019-06-07 19:51

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Jorki 2019-11-26 22:01

Re: Makita HR2470 vs AEG KH24IXE vs DeWALT D25133K

ja mam parę sprzętów AEG u siebie i powiem Ci, że akumulatory mają porządne w systemie wymiennym, co czasami ratuje tyłek jak jesteś w nagłej potrzebie a tu akumulator rozładowany. Marka jest jak najbardziej godna uwagi i polecenia, przeważnie mają już system bezszczotkowy co zwiększa jeszcze bardziej moc urządzenia, waga też jest dopuszczalna a cena przystępna.

1