Makita HP1640

G
John Doe 2012-07-12 14:01

Makita HP1640

Witam,
chciałbym poznać Wasze opinie na wiertarki Makita HP1640. Piszcie o awaryjności, trwałości, niezawodności. Zastanawiam się nad jej zakupem. Mam też na oku inną wiertarkę: metabo SBE 550, ale ma ona 130W mniej.

Zajmuję się wykańczaniem mieszkań, potrzebuję wiertarkę udarową. Wiertarki z udarem preumatycznym raczej nie potrzebuje, więc skupiam się na udarze mechanicznym.

Czekam na Wasze opinie.

G
Maras 2012-07-20 09:31

Re: Makita HP1640

Kupiłem ten model 3 miesiące temu i jak do tej pory spisuje się całkiem dobrze. Wykorzystałem wiertarkę przy remoncie w kuchni i przedpokoju i mogę tylko polecić. Wahałem się trochę nad tym uchwytem na kluczyk ale doszedłem do wniosku, że będzie trwalszy - zobaczymy ;)

G
Adamus 2012-07-20 09:35

Re: Makita HP1640

Wiertarka jak najbardziej godna polecenia i relatywnie nie droga 265 zł (bez boksa). Jedyne czym się różni od wspomnianej metabo to tym, że w makita delikatnie rusza się główka uchwytu na boki (sprawdzałem kilka egzemplarzy w castorama) czego nie ma w metabo. Nie wiem czy to feler czy nie, ale tak jest (proste wiertło jednak nie bije na boki). Ja wybrałem makitę, wykańczałem mieszkanie, więc wierciła głównie dziury w betonie pod kołki do średnicy 10mm. Dałą radę bez problemu. Brat również remontował mieszkanie u siebie (ta sama robota, dziury pod kołki), ale miał sprzęt marketowy za 40 zł, też prawie dała radę, ale główka od wiertarki zaczęła latać na boki, udar już słabo działał, zaciął się przełącznik lewo prawo i wiertarka wylądowała na śmietniku. Robotę kończył moją makitą.
Tyle w temacie. Chętnie poznam inne opinie.

G
Adamus 2012-07-20 11:34

Re: Makita HP1640

Maras, czy u Ciebie też ta główka lekko (ale bardzo lekko) rusza się na boki? W matabo osadzona jest sztywno.

G
Tomek 2012-07-23 12:33

Re: Makita HP1640

Zarówno jedna jak i druga wiertarka to dobry wybór. Co do ruchów główki nie mam pojęcia, ale w mojej makicie też bardzo bardzo delikatnie się rusza, ale w niczym to nie przeszkadza i ma tak od nowości. Co do matabo, to jest to tylko marka a pod nią kryją się produkty innych dobrych marek, np takich jak AEG. Makita to firma, która sama robi swój sprzęt i to na plus. Ceny wiertarek porównywalne, ale makita jest cięższa o 200g i ma 130W mocy więcej. Obie mają kufry transportowe, ale ten w makicie jest gorszej jakości, ten z metabo bardzo fajny. Matabo 3 lata gwarancji makita 2 lata. Ceny ewentualnych napraw są tańsze dla makity niż metabo. Ja rok temu kupiłem makitę, trochę już popracowała, przy metalu i dziurach pod kołki i nie ma problemu.

G
Jaro 2012-07-25 18:36

Re: Makita HP1640

Miałem tą wiertarkę i jest nic nie warta. Przełącznik wiercenie-udar się zacina. Ten delikatny luz na główce o którym piszecie to feler, u mnie (a używam jej często) już się powiększył i główka lata na boki. Nowe wiertło irwin fi-7mm wiercę dziurę fi-8mm.

Nie polecam, wybierz metabo.

G
mr A 2012-07-27 22:03

Re: Makita HP1640

Ja również nie polecam Makity HP 1640. Nie zaglądałem do środka ale wiertarka wygląda plastikowo. Jest bardzo lekka. Jutro sprawdzę czy mam luzy na glówce i dam znać. Kupiona w castoramie za 278 pln. Do minusów zaliczę bardzo krótki kabel. Wiertarkę używałem do zdzierania starej farby nie używałem udaru ale po tym jak pracowała wygłada tandetnie i źle. Nie wiem czy da radę wywiercić dziury w wielkiej płycie to moje pierwsze spostrzeżenia. Należy się zastanowić czy nie lepiej kupić hitachi w podobnej cenie. pozdrawiam

G
mr. T 2012-07-30 00:50

Re: Makita HP1640

ile ma ten kabel ? dokładnie co do centymetra !!!

G
mr T 2012-07-30 00:53

Re: Makita HP1640

i moze jescze napiszesz na tu że w parksiede jest dłuższy, lepszy i o większym przekroju ?

W listopadzie wyjdziesz na dwór coś wywiercić i zobaczysz co wart parksiedowy kabel przy +10C i na ile jest elastyczny. Od razu ci pisze lepiej nie wychodź.

G
Geniu 2012-08-06 12:01

Re: Makita HP1640

Witam,
ja pozwolę się nie zgodzić z Waszymi opiniami. Ta wiertarka do bardzo dobre urządzenie i nie jest lekkie. Proszę popatrzeć na wagę urządzenia jest taka sama jak wiertarek hitahi, kress, metabo czy bosch. Jej waga to 1,7 kg bez kabla, a np dla metabo 1,7 kg z kablem. Dodam też, że waga nie przekłada się na jakość. Wspomniana marka parkside ma w swojej ofercie wiertarkę z udarem mechanicznym, jest w podobnej wadze co makita o jakości i trwałości brak. Ja używam wiertarki sporadycznie (średnio raz, dwa w tygodniu) i mam ją od roku i szczerze jestem zadowolony. Wcześniej miałem sprzęt marketowy za 70-90 zł. Makita bije je na łeb.

Pozdrawiam.

G
Geniu 2012-09-17 12:45

Re: Makita HP1640

Ostatnio robiliśmy remont domu. Firma która to robiła miała wspomnianą makitę (oraz inne narzędzia głównie makity, ale i metabo) i koleś powiedział, że to najlepszy i najlepsza wiertarka za 300 zł z jaką ma do czynienia. Używa ją już ze dwa lata i narazie tylko szczotki wymieniał. Wiercenie pod kołki (w wielkiej płycie) bez problemu pomimo, że udar jest mechaniczny.

Tak tylko chciałem się podzielić tym co się dowiedziałem.

G
FredPostrachKotow 2012-09-17 22:22

Re: Makita HP1640

też mam makitę 1640, nie mam luzu na boki tylko delikatny góra-dół nic się z nim nie dzieje tzn nie powieksza sie. Jedynie kluczyk do uchwytu jest nietrwały.
Luzu można się łatwo pozbyć co po gwarancji zrobie.Problemem jest odlew plastikowy (obudowa) trochę niedoskonała, chodzi o 0,5mm , wystarczy nadlac kapkę żywicą epoksydową. .

Jaro rozkręć ja pewnie masz zabrudzone w środku.......jest tylko kilka wkrętów. Placilem 260 z przesylka i wiertlami za ktore w prakitkerze chcieli 30 zł.

G
nowy 2012-11-08 17:11

Re: Re: Makita HP1640

Ostatnio robiliśmy remont domu. Firma która to robiła miała wspomnianą makitę (oraz inne narzędzia głównie makity, ale i metabo) i koleś powiedział, że to najlepszy i najlepsza wiertarka za 300 zł z jaką ma do czynienia. Używa ją już ze dwa lata i narazie tylko szczotki wymieniał. Wiercenie pod kołki (w wielkiej płycie) bez problemu pomimo, że udar jest mechaniczny.

Tak tylko chciałem się podzielić tym co się dowiedziałem.



Ja tą wiertarkę dopiero kupiłem, pomimo że nie potrzebna mi jest tylko sporadycznie w gospodarce to wolę dodać parę złotych za coś dobrego, co do wymiany szczotek to świadczą o wykonanej pracy i niektóre firmy po pierwszej wymianie szczotek kończą okres gwarancyjny jako że sprzęt już zrobił swoje i wszystkie wady fabryczne powinny już dawno wyjść na światło dzienne

1

Producenci :

Kategorie :