Kupno pilarki!

G
cm0n 2007-09-26 00:00

Kupno pilarki!

Witam! Jestem na etapie kupna pilarki, przeznaczonej do prac w ogrodzie. Chciałbym się poradzić którą pilarkę najbardziej opłaca się kupić, w przedziale do 800zł. Rozglądałem się nieco i wyhaczyłem pare modeli:
Stihl MS180 (1,5km)
Husqvarna 137 (2,2km)
Partner (1,8km)
McCulloch Dakota 442 (2,4km)
Nie wiem czy bardziej opłaca się kupić pilarkę tańszą ale z mocniejszym silnikiem (np.McCulloch) czy droższą lepszej marki (Stihl, Husqvarna)
Jeśli ktoś miał doświadczenie z którymś z tych modeli, byłbym wdzięczny za sugestie.

G
antoni 2007-10-15 00:00

Re:Kupno pilarki!

jaka pilare kupic jesli nie uzywam jej zbyt intensywnie , najczesciej do kominka, cena do 450 zlitych?

G
rollo 2007-10-17 00:00

Re:Kupno pilarki!

mam husqvarne 137 (2005)...narazie nie narzekam na nią...jak jest ostry łańcuch to tnie dobrze...małą wadą jest to że pompa ma stały przepływ jak silnik pracuje i przez to jest troche strat na oleju :/ , lekko irytujące jest też to że cała obudowa i przedni uchwyt jest z tworzywa a nie z metalu ale wydaje mi sie jesli nie rzuca sie maszyną o ściane czy ziemię to napewno sie nie rozleci hehe ;)
ogólnie to moge zdecydowanie polecić ją do zwykłych ogrodowych prac - pilarka lekka, poręczna i w miare mocna - napewno sie idealnie sprawdzi przy drzewach owocowych o średnicy pnia +/- 25 cm
nie moge powiedzieć jaką ma żywotność (i jakość części) bo mam ją dopiero dwa lata a jak wiadomo taką piłą nie pracuje sie codziennie w lesie więc potencjalne wady czy zużycie części silnika wyjdą po dłuższym użytkowaniu ;)

G
piter 2007-10-29 00:00

Re:Kupno pilarki!

STIHL MS180 ma 2,0KM - dobra jakość i cena
Polecam

G
dziur 2007-11-13 00:00

Re:Kupno pilarki!

moja rada nie kupuj tych tanich nic nie warte

1