który śilnik lepszy B&S czy HONDA

G
Student1982 2007-01-28 00:00

który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Chce kupić kosiarkę.
Rozważam kupno PARTNERA 5553 z silnik HONDY 5,5KM czy
VICTUS VSS53 B60 z silnik B&S 6 KM
Jak wygląda ich awaryjność ?
Jakość serwisu ?
(kosiarki będą musiały kosić obszar 2000m2)
Jeżeli się nie orientujecie to może wiecie gzie takie porównania znajdę.

G
Student1982 2007-02-04 00:00

Re:który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Nikt się nie orientuje, nie wieże .

G
michał plaskot 2007-04-20 00:00

Re:który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Witam
Przede wszystkim do takiej powierzchni zalecany jest juz traktor. kazdy sprzet o ile jest poprawnie uzytkowany wytrzyma min 2 lata użytkowania o ile nie bedzie miał wad konstrukcyjnech
Silniki tej mocy to obydwa sa warte polecenia
pozdrawiam

G
bartosz 2007-04-20 00:00

Re:który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Jezeli chodzi o serwis to oczywiscie lepszy jest do B&S jest o wiele wiecej czesci, co do hondy wiele nie powiem poniewaz niewiele jest kosiarek na tym silniku, Husqvarna dopiero niedawno zaczela wprowadzac Honde np. w modelu Royal 152 svh.
Jednak jezeli chodzi o kosiarke na taki areal to polecalbym Husqvarne Jet 55s jezeli nie zalezy panu na koszu tylko na bocznym wyrzucie trawy, poniewaz ma naped na przednie kola i dosc mocny 5,5 hp silnik B&S

G
waldek 2020-04-02 07:30

Re: który śilnik lepszy B&S czy HONDA

mój silnik briggs wytrzymał koszenie raz na trzy tygodnie 2000m2 przez moja przez żonę przez 12lat
raz dopuściła mnie do koszenia to pomyliłem olej pilarol z trawolam i szlag trafił kosiarkę po 12latach mówię
wam tylko briggs

G
Ww 2020-04-03 22:06

Re: który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Ja mam 18 lat BOSS z B&S. Chodzi w lecie co tydzień 1,5h i nic. Raz na rok zmieniam olej. Po koszeniu jest myta. Łożyska się zdarły w tylnych kołach to kupiłem po 20zeta i dalej chodzi. pasek pare zł sam wymieniłem i dalej chodzi. Filtry, nóż,olej sam robię i dalej chodzi. Chcesz coś więcej wiedzieć?

G
Pawelek 2020-04-07 23:11

Re: który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Briggs&Stratton ma lepiej rozwiniętą sieć serwisów. Bardziej czytelnie są zorganizowani. Jak wpiszesz w google serwis briggs stratton,to wyskakują Ci konkretne firmy,adresy itp. W przypadku Hondy najpierw musisz przebrnąc przez wszystkie odnośniki stricte samochodowe,a potem może uda Ci się znaleźc jakąs firmę ktora będzie miała info że są serwisem gwarancyjnym lub pogwarancyjnym ale zapomnij o znalezieniu info o warunkach gwarancji ;-)

G
J 2023-09-05 22:27

Re: który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Oczywiście Honda

G
Tylko honda 2024-01-10 12:16

Re: który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Briggs to silnik jednorazowy nawet wał nie jest na łożyskach

G
mick 2024-03-12 10:32

Re: który śilnik lepszy B&S czy HONDA

Silnik Honda jako silnik dobry. natomiast układ paliwowy czyli gaznik chyba chinski. Przy dłuższym postoju reaguje z paliwem i zatyka się. Kupując drogi sprzęt na gwarancji nie ma nic a rękojmii serisy praktycznie nie chca uznać.. Czyszczenie gaznika wyceniono w półrocznej kosiarce na 350zł

G
mick 2024-03-12 10:35

Re: który śilnik lepszy B&S czy HONDA

o jakiej gwarancji mówisz w przypadku Hondy zapomnij i módl się by nie było awarii albo szykuj grubą kasę

1