Która szlifierka wielofunkcyjna dla początkującego majsterkowicza?

G
karola248 2021-03-21 12:30

Która szlifierka wielofunkcyjna dla początkującego majsterkowicza?

Cześć wszystkim,

Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc.
Potrzebuję zdania kogoś bardziej doświadczonego ponieważ sama, młoda mama, "Zosia Samosia", i wieczny dłubek-majsterkowicz, dopiero zaczynam przygodę z renowacją mebli/ odświeżeniem mieszkania przy użyciu szlifierki.
Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat wybranych przeze mnie szlifierek.(lista poniżej)
Szukam czego:
- wielofunkcyjnego - zamierzam wykorzystywać ją do szlifowania łóżeczka synka(stąd chęć posiadania przystawki elastycznej), krzesełka do jedzenia(mała delta, oscylacyjna, nożyk), odświeżenia podłogi w mieszkaniu (delta, lub prostokątna nakładka) i innych "drobiazgów"
- do pracy z drewnem (przede wszystkim) ale inne materiały też wchodzą w rachubę ;)
- budżetowego - nie oszukujmy się, specem nigdy nie zostanę więc nie chciałabym wydawać dużej kwoty na sprzęt, który może przydać mi się tylko kilka razy. ALE jeśli uznacie, że jest szlifierka wielofunkcyjna warta wyłożenia większej kwoty, jestem otwarta na propozycje

Od najciekawszej wg mnie pozycji:

allegro.pl/oferta/szlifierka-wielofunkcyjna-fox-6in1-skil-7226-ac-9835179655
allegro.pl/oferta/worx-szlifierka-wielofunkcyjna-5w1-aku-20v-wx820-9-9993357711

allegro.pl/oferta/szlifierka-wielofunkcyjna-black-decker-10491740064
allegro.pl/oferta/szlifierka-oscylacyjna-delta-4w1-160w-skil-9551762718

allegro.pl/oferta/szlifierka-oscylacyjna-do-gipsu-drewna-mocna-9811234911

Pytanie...
- Czy sensowna jest obawa przed sprzętami z akumulatorami? Dziwnym trafem, wszystkie moje sprzęty na akumulator nie wytrzymują dłużej niż 2 lata. Akumulator 'pada', konieczna jest jego wymiana a koszt wynosi połowę wartości sprzętu :/ (W sumie, czego innego można się spodziewać?) Czy powinnam szukać czegoś na kabel?
- Czy w przypadku szlifierki ważna jest możliwość regulacji prędkości obrotów?
- Czy powinnam czegoś się wystrzegać przy szukaniu wielofunkcyjnej szlifierki oscylacyjnej?

Będę bardzo wdzięczna za opinie, uwagi, sugestie.
Pozdrawiam :)

G
Krzych 2021-03-29 07:36

Re: Która szlifierka wielofunkcyjna dla początkującego majsterkowicza?

Jeśli prace wykonujesz w mieszkaniu to ja wybrał bym szlifierkę z kablem (większa moc mniejsza awaryjność). Firmy że średniej majsterkowej półki: works, skill JCB Bosh zielony.

1