Kosiarka do zbierania liści

G
Lech 2014-10-09 09:23

Kosiarka do zbierania liści

Witam wszytskich! Ostatnio wszędzie cxzytam o tym jakie wybrać grabie albo jaki odkurzacz/dmuchawa do liści jest najlepsza.. Ale moj sąsiad twierdzi,że takie urządzenia są zupełnie nie potrzebne, bo przeciez mozna zbierać liscie dzieki kosiarce. Na jakiej zasadzie to dziala i moze ma ktos taka kosiarke i podpowie czy są bardzod rogie?

G
Wiki 2014-10-09 11:24

Re: Kosiarka do zbierania liści

Kolego, każda kosiarka, która zbiera trawe do kosza pozbiera Ci tez liscie podczas koszenia. Ja robie tak zawsze, mam kosiarke makity i przy koszeniu sprzatam sobie ogrodek. Wystarczy dobrze ustawic wysokosc koszenia i troche czesciej wyrzucic z kosza trawe z liscmi i po sprawie.. nigdy nie bawilam sie w grabienie czy odkurzanie :)

G
Kubik 2014-10-10 14:26

Re: Kosiarka do zbierania liści

Wiesz...ja bym nie ryzykował, kosiarka jest od koszenia a nie zbierania liści, trawa a liście to co innego, jeżeli masz dobrą kosiarkę to szkoda by było psuć mechanizmu. Są dourzacze do liści, nie są jakieś mega drogie, a ładnie wciągną tobie liscue i po kłopocie, a jak ukszkodzic kosiarkę to ani do liści ani do trawy nie będziesz mieć

G
Marek 2014-10-13 08:20

Re: Kosiarka do zbierania liści

Jak masz porządną kosiarkę, która scina nawet wysoka trawe to na spokojnie poradzi sobie z liśćmi. Ale jak wiadomo czasami lepiej nie ryzykowac i kupic odkurzacz. przynajmiej masz pewność ze do lisci jest przeznaczony :)

G
Komandos 2014-10-14 14:08

Re: Kosiarka do zbierania liści

Też wychodzę z założenie że lepiej używać sprzęt według tego do czego był przeznaczony. Może i kosiarka pozbiera liście ale też warto dodać że nie na każdej powierzchni. Odkurzacze czy dmuchawy do liści nie są drogie więc warto zakupić taki sprzęt. Ja używam dmuchawę elektryczną marki Faworyt. Wiem że mają też spalinowe w zależności co kto potrzebuje.

G
Kowal 2014-10-15 08:41

Re: Kosiarka do zbierania liści

Moim zdaniem dmuchawy spalinowe to już naprawdę duży wydatek i najelepiej jesli kupuje się ja do duzego terenu i bez dostapu do pradu. Jesli jednak ma się możliwość podlączenia do prądu sprzętu to polecałbym wlasnie elektryczny. Jest tanszy zazwyczaj leciutki i dziala jak trzeba - np Hechta :)

1