Darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia
Sprawdź
Gość: paciu
2008-03-01 00:00

kompresor czy elektronarzedzia

Witam wszystkich chciałbym się poradzić odnośnie narzędzi
co lepsze jest przy remontach wykończeniowych kompresor z narzedziami czy może zwykłe elektronarzędzia których używa sie na co dzień co otym myślicie?
Gość: Marcin
2008-03-01 00:00

Re:kompresor czy elektronarzedzia

pneumatyka, to bardzo fajna sprawa, o koszta utrzymania i awaryjność (zużywalność i awaryjność podzespołów znacznie mniejsza w porównaniu z narzędziami sieciowymi, ale:
zakup pneumatyki ma sens tylko w tedy gdy zainwestujesz w bardzo wydajny kompresor i masz duże obłożenie pracą w dodatku na sporych obiektach.
minusem natomiast jest tarabanienie się czasem na 10 piętro z tym całym majdanem, wężami i ogromny hałas samej sprężarki, nie wspominając o jej wadze i gabarytach.
Pneumatyka sprawdza się doskonale w dużych zakładach, stolarniach, głównie tam gdzie jest praca w systemie ciągłym i narzędzia są bardzo intensywnie eksploatowane i jest już gotowa infrastruktura pod pneumatykę (przyłącza, sieć pneumatyczna, odciągi, osuszacze i odolejacze powietrza).
Jeśli myślisz o przemieszczaniu się z tym wszystkim od remontu do remontu, szybko się okaże że jest to męczące a zysk prawie żaden, bo odkurzacz do elektronarzędzi jakże tu konieczny i tak zasilany jest sieciowo.
pozdro
Gość: Marcin
2008-03-01 00:00

Re:kompresor czy elektronarzedzia

p.s. zapomniałem. kompresory bardzo nie lubią pracy w zapyleniu i kurzu. po pierwsze zasysają brudne powietrze, co wykańcza i kompresor i zasilane tym sprężonym powietrzem narzędzia. stąd zazwyczaj kompresor w firmach nie stoi bezpośrednio tam gdzie się pracuje ale w osobnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Strona 1 z 1