Darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia
Sprawdź
Gość: Maciek
2008-06-01 00:00

Kompresor

Witam.
Mam pytanie dotyczące kompresorów. Przy zakupie na jakie parametry zwracać uwagę, oraz dlaczego. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Gość: szymon
2008-06-02 00:00

Re:Kompresor

No np. na ilośc litrów powietrza na minute, gdy będziesz pracował jakimiś kluczami na wielkośc zbiornika to zależy do czego będziesz ją używał.
Gość: Atlas Copco
2009-09-18 00:00

Re:Kompresor

Przede wszystkim musimy wiedzieć do czego będzie wykorzystywane powietrze ze sprężarki. Czy ma to być tzw. powietrze olejowe, czy pozbawione oleju. Później - jakie mamy zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Po określeniu ilości powietrza, jakiej potrzebujemy, charakteru pracy (ciągła, przerywana) możemy dobrać typ i wielkość sprężarki. Może to być sprężarka tłokowa, śrubowa, spiralna, z wirującym zębem. Różne są także typy chłodzenia: powietrzne, wodne, są też sprężarki, które nie posiadają wtrysku oleju, który zastąpiony jest wodą (sprcjalnie uzdatnioną). Oczywiście sprężarka może być wyposażona w zintegrowany osuszacz i/lub zestaw filtrów (w przypadku sprężarki olejowej), a całość zamontowana na zbiorniku buforowym powietrza. Temat jest naprawdę bardzo szeroki i możnaby o nim rozmawiać godzinami. Jeżeli jest Pan zainteresowany dodatkowymi informacjami proszę o kontakt mailowy [email protected]
Strona 1 z 1