Kocioł na miał

G
ludwik 2012-03-12 14:21

Kocioł na miał

Jaki kocioł wybrać na miał? co polecacie?
mój ledwo dociągnął, zimą same problemy
Chodzi mi o nieawaryjny i mało obsługowy, najlepiej jakiś ekstra automat
i żeby z serwisem nie było kłopotów jakby coś

G
wojtas 2012-03-12 15:43

kocioł witkowski

ja bym polecił kotły z firmy witkowski
mam od nich kocioł na uniwersalne paliwo, automatyczny
korzystam 4 lata , awarii nie uświadczyłem, zresztą dają długą gwarancję a z serwisem jak pytałem też nie ma problemów
piec porządny, najwazniejszy wg mnie to palnik- w tym moim wszystko ma z żeliwa i robią tak, że kotły mało spawów mają bo robią jakąs specjalną techniką na plazmie czy jakos tak
ja przed zakupem byłęm u nich w firmie i pozytywne wrażenia odniosłem, poświęcili mi sporo czasu żeby omówić swoje kotły i wybrac najlepszy dla mojego domu, ja wybrałem taki http://www.kotly-witkowski.pl/kmb-rp-plus
ale mają kilka typów wiec jest w czym wybierać

G
karol 2012-11-22 18:31

Re: Kocioł na miał

ja mam kocioł Piecbudu-u - KJ - MP na miał. spisuje się rewelacyjnie od 2 lat, porządnie wykonany, w firmie dobrze mi doradzili co będzie w moim wypadku najlepsze. szybko nie wygasa, z paleniem nie ma problemu.

P
Paweł Sando 2012-11-22 20:09

Re: Kocioł na miał

Sas z Buska zdroju, Defro, a masz komin do miału? min 20/15 a jeszcze lepiej 25/25 najlepiej to kamionka 200 , jak ktos ma cieniutki komin to miał sie nie nadaje

G
marek45 2013-11-24 23:08

Re: Kocioł na miał

ja też teraz myślę nad KJ MP Piecbudu, niby na miał, ale przystosowany jest do spalania też innego paliwa. może znalazłaby się ktoś, kto aktualnie użytkuje ten piec? jak z faktem, że jest on w sumie 'wszystkopalny'? bo to mnie najbardziej zastanawia.

G
PawTherm 2013-11-25 08:22

Re: Kocioł na miał

moge polecić sas eco z podajnikiem

G
piotr47 2013-12-28 16:03

Re: Kocioł na miał

@marek45 - ja ten kocioł kupowałem w sumie w ciemno, jeszcze nie było o nim prawie żadnych opinii, a jestem naprawdę zadowolony. bardzo dobrze radzi sobie ze spalaniem gorszej jakości opału, co dla mnie jest wybawieniem, bo tu gdzie mieszkam ciężko trafić na porządny.

G
marek45 2013-12-30 20:09

Re: Kocioł na miał

a jak z wykonaniem kotła? jak jest z ewentualnym wsparciem serwisowym?

G
piotr47 2013-12-31 12:49

Re: Kocioł na miał

jest bardzo dobrze wykonany, solidna, gruba blacha, także nie powinno być z nim problemów. mam nadzieję, że technicznie też długo długo tak się będzie sprawował.

G
gonzaless 2016-06-01 12:16

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1