jakiej firmy sprzet dla malej firmy remontowo budowlanej

G
seniorkristof 2008-03-21 00:00

jakiej firmy sprzet dla malej firmy remontowo budowlanej

sprzet ma byc do miedzy innymi kucie dzwi okna czasem burzenie scian wiec cos duzego aby bylo szybko,do montazu i wiercenia przy sufitach,kafelki,podlogi,panele ogolnie do przerobek domow i mieszkan .co proponujecie

G
marcin 2008-03-23 00:00

Re:jakiej firmy sprzet dla malej firmy remontowo budowlanej

to zalezy jaką kwota dysponujesz ja sam mam kilkuosobowa firme budowlana i do kazdej roboty mam inny sprzet np: do kucia i podkuwania - makita HM 1100C,dobry sprzet, 2 lata temu zapłacilem za niego troche ale zadnych awarii, przestojów w pracy no i oczywiscie konserwacja i odpowiedni ludzie do tego robie nim ja badz mój wspolnik reszta przecinaczki, mam tez w zapasie ferma 1100w ale to tylko w razie w, musze jednak powiedziec ze do malych robótek jak okna czy drzwi jest ok no i 3 lata gwarancji mam go moze 1,5 roku i daje rade.Do wiercenia mam boscha 18 RE młotowiartareczka tylko 550w ale nawet w zelbeton wchodzi jak w masło 3 lata i nic 0 problemow dobry do wiercenia w sufitach i trudno dostępnych miejscach(kupilem go na allegro za 250zl 2 lata temu)jak trafisz na dobra aukcje to sie oplaca.Do regipsów uzywam TKD 3000,szybki bezproblemowy montaz plyt, choc raz byl w serwisie bo przelacznik szwankowal i mialem problem kupilem wtedy za chyba 130zl einhell BTBS 710 tez sieciowke i o dziwo ze 100 plyt wkrecila bez problemu, teraz uzywamy jej sporadycznie ale nadal chodzi, fakt jest nieporeczna i ciezka ale zarobila na siebie wielokrotnie jest bardzo silna trzeba ja wyczuc ale tobie polecal bym cos z lepszych wkretarek - makita jest chyba najlepsza- jak zalezy ci na czasie to tylko sieciowki z aku to dobre dla elektrykow.Panele- wyrzynareczka, ja mam najprostsza blackdeckera CD301, i nie narzekam 1 rok tylko fakt ale jeszcze mnie nie zawiodła wczesniej mialem boscha z bajerami i ten b&d jest od niej lepszy, mam jeszcze pilarke reczna chyba 1200w makity swietna sprawa do podcinania drzwi niekiedy paneli na zapasie mam tez mniejsza stayera 700w i tez rowno tnie choc ma bodaj z 8lat.Mam tez pare celm i smalcade do zaprawy, a co do kafelek to tylko przecinarke elektryczna ewentualnie mechaniczna ale z tych lepszych najlepiej niemiecka z drewniana podstawa.Co jeszcze kątowki?-mam DeWalt 1200w 125mm,swietny sprzet,cos kolo niewiem jak teraz ja 2 lata temu dalem 450zl i to po znajomosci, mam tez b&d 710w i działa calkiem calkiem.Jak myslisz o wydajnosci i szybkosci pracy zainwestuj w markowy sprzet albo nowy ale tez mozesz poszukac na aukcjach z tym ze czesto to ryzyko.Jak masz jakies pytania to pisz. p ozdrawiam

G
Andrzej 2008-03-24 00:00

Re:jakiej firmy sprzet dla malej firmy remontowo budowlanej

Sieciowki z ogranicznikiem sa dobre jedynie jak masz duzo m2 plaskie powierzchnie, bo jak wkreta masz wkrecic troche pod katem, albo nie trafisz w stel. to juz lipa, dlatego uzywam zwyklych wkretarek na aku. makita rewelacja, zadne hilti i dewalt, nie chodzi o koszt, ale o wygode i awaryjnosc

1