Jakie wiertła sds+

Do ostatniej strony »
G
Robal 2009-02-19 00:00

Jakie wiertła sds+

Witam jestem nowy w sprawie narzedzi... Kupilem wiertarke BOSCH GBH 36 V-LI i chcial bym dokupic do niej kilka pozadnych wiertel. jakiej firmy byscie mi polecali? Zalezy mi na dobrej jakosci.

G
ryś 2009-02-19 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

Bosch, Makita
Polecam zestaw wierteł i dłut 17 szt Makity

G
Robal 2009-02-19 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

a co sadzicie o wiertłach Hilti? Czy sa warte ceny?

G
Rufus 2009-02-19 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

Bosch, Makita
Polecam zestaw wierteł i dłut 17 szt Makity
Większosć wierteł Makity jest produkowanych przez Bosha-na dolnej części jest wyraźnie widoczny znak "nit" a czasem i napis "Bosch"
Kupuje wiertła Boscha lae najczęściej pracuję wiertłami "LUX-Prof"
Kupuję je w "OBI" bo akurat mam najbliżej-jakosciowo nie odbiegają od tych z Boscha-tyle że są dosyć drogie ,zwłaszcza te długi.

G
Robal 2009-02-19 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

w Obi itp z reguly wszystko jest drogie:)
Mial ktos stycznosc wiertlami Hilti?

G
WITUUS 2009-02-20 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

Rufus wiertla makity nie sa produkowane prze z BOSCHa. Makita w swojej ofercie ma dwa rodzaje wiertel, lepszej jakosci produkowane przez niemiecka firme DREBO oraz gorszej jakosci produkowane w chinach ich indeks zaczyna sie od "D-xxxxx" i wlasnie ten zestaw o ktorym piszesz pochodzi z PRC.

G
Rufus 2009-02-25 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

Dzięki za podpowiedź -być może jest tak jak twierdzisz .
Mam dwa komplety wierteł Makity -jeden dostałem jako gratis z młotowiertarką a drugi sam kupiłem i na jednych i drugich jest w dolnej części znak Boscha ,a na tych gratisowych jest nawet napis Bosch.
Pudełka są niebieskie z napisem Makita.
Wynika z tego że Makita to nie zawsze Makita.
W ogóle Makita schodzi na psy-do niedawna byłem przekonany ze nie produkują nic w Chinach ale ostatnio kolega kupił pilarkę z katalogu i jak ją przysłali to nie była w orginalnym opakowaniu takim jak jest w sklepach tylko w białym transportowym pudle -opis na kartonie się zgadzał ale ku mojemu zdziwieniu malutkiemi literkami było napisane Made in PRC.
Doszliśmy do wniosku że pewnie przed wysłaniem do sklepów maszynki są przepakowywane.
Powoli odchodzę od Makity bo cena zaczyna być mało adekwatna do jakości.

G
Porsa 2009-07-23 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

Hilti to najlepszy sprzęt na świecie w tej materii i nie tylko. Jak potrzebujesz wiertła do bardzo ciężkich prac to tylko Hilti, jest drogie ale warte ceny.
Ja używam wierteł Hitachi i Irwin to również wiertła profesjonalne ale tańsze. Użycie markowych wierteł i osprzętu skraca czas pracy co najmniej o połowę.
Polecam wszystkim używanie markowego osprzętu. Same elektronarzędzia nie muszą być najwyższych lotów ale wiertła itp. powinny być.

G
k.k 2009-08-09 00:00

Re:Jakie wiertła sds+

Hilti to marka handlowa -sami wierteł nie produkują tylko zamawiają je u innych wiodących producentów i markują swoim logo.
Podobnie jest z przereklamowanymi elektronarzędziami-takie np młoty i młotowiertarki w znacznym stopniu składają sie z elemntów zakupionych u Kressa.
Ze względu na cenę wolałbym kupic wiertła np Bosch albo innego markowego producenta-często są to te same wirtła co Hilti tylko że tańsze !

G
yoyo 2010-07-02 13:22

Re: Jakie wiertła sds+

Pomyśl jeszcze o IRWINIE albo HAWERZE. To dobry jakościowo osprzęt. Używam ich zamiennie

G
majster 2010-07-29 10:27

Re: Jakie wiertła sds+

Dla Bosch'a wiertła robi HAWERA a więc są to identyczne wiertła. Dla pozostałych firm (m.in. Makita, Hitachi) robi DREBO. A wiertła Irwin moim zdaniem ostatnio mocno podupadły.

G
JK. 2010-07-29 17:48

Re: Jakie wiertła sds+

I tak i nie, Makita ma wiertła produkowane zarówno przez Hawerę jak i przez Drebo, prawdopodobnie w zalezności o daty produkcji. Taką politykę ma sporo firm, wspomniany tutaj Lux czy osprzęt z Obi.

G
elektryk 2012-03-08 19:26

Re: Jakie wiertła sds+

Panowie jeżeli ktoś pisz o Hilti ze to marka handlowa i wiertła robi im ktoś tam, to nie wie o czym mówi. Na ogół pracuje sprzętem z najwyższej pułki, Festool, Protool , Spit, i hilti. Musze powiedzieć że te 4 marki nie mają sobie równych, ale i tak Hilti jest bez kompromisowe i najlepsze w wielu kwestiach, co prawda cześć narzędzi ma lepszych protool, czy festool, ale co do wierteł SDS, spitborów, czy wiertnic to hilti nie ma sobie równych. Bosch i Makita to zabawki dla dzieci, ( co prawda makita ma niezłe wkretarki w bardzo dobrej cenie), jak ktos naprawde pracuje to wybiera to co napisałem powyżej. dlaczego?? Bo czas to pieniądz.

1 2