JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

G
BMW 325i 2014-02-04 22:53

JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

witam zastanawiam sie nad wyborem zestawu kluczy takiego do 460zl bo mialem klucze pewnej firmy krzak i popekaly teraz mysle nad zestawem nie wiem ktory wybrac podam 4 nazwy i prosze o pomoc 1-MICHELIN MSS-94-1/2-1/4 , 2-MANNESMANN 215 , 3-BETA 93cz. 903A/C93 ,4-NEO 08-667 myslalem nad MICHELIN MSS-94-1/2-1/4 i MANNESMANN 215

Zdjęcia

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-02-05 12:57

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Mam taki zestaw Neo. W stosunku do innych, którymi pracowałem, sprawia bardzo dobre wrażenie. Grzechotki są zdecydowanie cięższe i bardziej masywne. Do nasadek nie można się przyczepić. Jedyna wada tej marki jest taka, że bardzo szybko zmywa się z nich nadruk. W zestawie, który pokazałeś, najsłabszym elementem są końcówki w tej plastikowej, pomarańczowej oprawce (bity 1/4 cala).

Jeśli nie chcesz kolejny raz kupić czegoś firmy "krzak", to po co bierzesz pod uwagę pierwsze dwa zestawy? Na Neo masz 25 lat gwarancji (nie jestem pewien jaką gwarancję ma Beta).

G
BMW 325i 2014-02-05 16:15

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

dzieki ale ja tak wstawilem i tylko czekam na opinie z tego co sie dowiedzialem od paru mechanikow to w becie siadaja grzechotki. jeden mial takiego michelina i dawal rade a teraz jedzie na MANNESMANN tylko tyle ze na mniejszym zestawie niz ja pokazalem i tez neo jest dobry powiedzial

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-02-06 15:15

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób używasz grzechotek. Pomimo gwarancji posypać może się także SATA. Jak dla mnie kluczowe nawet przy zastosowaniu domowym jest to, czy marka ma swojego przedstawiciela w Polsce i solidny serwis. Nie chciałbym czekać na zestaw naprawczy do grzechotki, który trzeba sprowadzać z Chin. Mannesmann jest popularny na Allegro, ale nie mogłem znaleźć oficjalnego przedstawiciela w Polsce. Podobnie z drugą marką na literę "M". Neo to oczywiście także narzędzia produkowane poza Polską, ale z doświadczenia wiem, że z serwisem nie ma kłopotów. Pytanie, czy możesz sobie pozwolić na wydatek rzędu 600 PLN za zestaw. Ja wybrałbym do domu coś z grzechotkami 1/4 i 1/2 cala, a zestaw kluczy płasko-oczkowych dokupiłbym osobno. Za różnicę (około 200 PLN) kupisz coś naprawdę porządnego. Znajdziesz również w tej cenie klucze płasko-oczkowe z grzechotką.

G
ronitoni 2014-02-15 14:50

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Może coś firmy Yato dobry stosunek ceny do jakości.

G
czester 2014-02-25 22:40

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Powiem tak. Z bardzo niskiej półki masz toya, topex itp
Ze średniej mannesmann neo, yato, coval( osobiście używam i sobie chwalę)
Z wyższej Beta, Honiton, jonnesway

G
alfredTT 2014-03-12 10:08

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Ja bym jeszcze dodał do tej listy ze średniej półki Proline i wyższej Proline HD z gwarancją na 10 lat.

G
sodemann 2015-01-18 11:20

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

MANNESMANN to sprzedawany w dawnym PLUSIE (Niemieckim) odpowiednik dzisiejszego Parksaid (Lidl).
Kolega "czester" napisał: Z wyższej Beta, Honiton, jonnesway

dla mnie klasa średnia (produkowane w Chinach)

Wyższa półka to klasyk Gedor (carolus), Knipex, SATA, FACOM i tańsze PROXXON

G
karol 2015-04-13 18:07

Re: Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Ja bym jeszcze dodał do tej listy ze średniej półki Proline i wyższej Proline HD z gwarancją na 10 lat.


Mało kto daje na narzędzia w tej cenie 10 lat gwarancji.

G
brat 2015-05-28 16:01

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
werta 2015-05-28 16:02

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Crasssy 2016-03-05 04:24

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Ja bym dodał jeszcze do wyższej półki Hazet

G
JANMO 2017-01-10 13:20

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Właśnie podobno Hazet wcale nie jest jakiś wspaniały. Ktoś ma i używa?

G
Dzikua08 2020-05-31 20:37

Re: JAKI ZESTAW KLUCZY WYBRAC WYBRAC

Z firmy Hazet używam narzędzi pneumatycznych, jakość jest dobra.

1