Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

Do ostatniej strony »
G
Karol 2007-07-08 00:00

Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

Zastanawiam sie nad zakupem miniwkrętarki akumulatorowej, Głownie potrzebna mi będzie do montażu płyt g-k oraz profili metalowych w miejscach trudno dostępnych. Nie miałem jeszcze do czynienia z takimi wkrętarkami, więc proszę o pomoc w wyborze sprzętu.
Z wyglądu przypadła mi wkrętak akumulatorowy BLACK&DECKER KC9039, ale jest napisane, że czas ładowania wynosi 12 godzi, wiec trochę długo....
Czekam na rady prawdziwych fachowców..

G
Marcin 2007-07-08 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

pierwsze pytanie: potrzebujesz śrubokręta elektrycznego, bo tym jest wskazane przez Ciebie narzędzie, czy wkrętarki?
takie maleństwa jak ten B&D są fajne do skręcania komputerów i innych pierdółek, ale do wkręcania czegoś większego, szczególnie blachowkrętów maja zbyt mały moment obrotowy i irytowały by Cię niskie obroty urządzonka.
Jeśli mogę polecić coś z prawdziwego zdarzenia, stawiam na Metabo Power Maxa, lub Boscha GSR 10,8 VLI, albo wkrętarkę kątową GWI 10,8 VLI również boscha. Są odpowiednio mocne i małe ;) do tego posiadają w przypadku boscha 2 aku litowo jonowe i szybką pół godzinną ładowarkę. Niestety za takie wygody w sklepie musisz wyłożyć za GSRa 730 zł, za GWI 914 zł. Metabo ma niklowo cadmowe aku, ale również sztuk dwie. Jest co prawda nieco słabsza ale nadrabia to korzystniejsza ceną na poziomie 500 zł.
a tu kilka linków:
http://www.allegro.pl/item212228759_wiertarko_wkretarka_metabo_powermaxx_gratisy_.html
http://www.allegro.pl/item213307811_nowa_wkretarka_gsr_10_8_v_li_2_x_aku_bosch_torba.html
http://www.allegro.pl/item212598925_bosch_wkretarka_gwi_10_8v_2xaku_torba_nowosc.html
pozdro

G
Michał 2007-07-08 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

witam
zgadzam sie z kolegą Marcinem odnośnie B&D.
bardzo ciekwy jest model METABO POWER MAXX. jest mały 2-biegowy i ma dodatkowo tradycyjny uchwyt wiertarski do 6,5mm. to powinno Cie zaciekawić
http://www.metabo.pl/metabo/handgefuehrte/pl/pl/produkte/wiertarkowkretarkiakumulatorowe/
ma niezłe wyposarzenie i możesz go kupić za ok 350zł
pozdro

G
Karol 2007-07-10 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

dziękuje za podpowiedz, jeśli jeszcze ktoś ma ciekawe propozycje to zapraszam do dyskusji

G
rumcajs 2007-08-04 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

Witam
Jestem nowy i tez własnie stoje prze d wyborem jaki wkretak wiertarke kupic do takich malych lub niezbyt duzych prac w domu
Nadmienie ze mam juz wiertarke Bosch gsr 36v ale chcialbym cos mniejszego i znalazlem taki sprzet DRILL GUN model 2972 firmy SKILL
Oczywiscie model Bosch agwi tez jest cool no ale cena robi swoje to raz a dwa mysle ze poczekam az taki np. bosch stanieje troche a na razie wystarczyl by mi taki skill ale nie chcialbym miec aku tego starego typu tylko li-jo i nie wiem czy ta ma
Dziekuje z góry za odp i ewentualne pomysły
Pozdrawiam Adam

G
Marcin 2007-08-05 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

hmm powiem szczerze nie pakowałbym się w tego drillguna z kilku powodów.
raz jest wyposażony seryjnie w jedno aku i slimaczo wolną ładowarkę
dwa, aku jest napięcia 7,2 V NiCD, więc jeśli chodzi żywotność i ilość wkręceń na jednym cyklu wypada raczej blado
trzy, jest spora gabarytowo i dość słaba
zalecałbym metabo power maxa2 lub maxgripa2. wymiary lepsze, można kupić wersję z 2 aku i jest podobnej lub wyższej mocy, pomimo napięcia aku bodaj 4,8 V
pozdro

G
Marcin 2007-08-05 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

P.S. w najbliższym okresie 2-3 lat nie nastawiałbym się że narzędzia w technologii li-ion stanieją. miną lata nim nakłady finansowe wydane na tę technologię się zwrócą i ceny zaczną spadać.
P.S. po prawie trzech latach obecności na rynku wkrętarki GSR 10,8 Vli, zauważyłem że pojawiają się pierwsze reklamacje i pady dołączonych do tej maszyny aku. 3 lata jak na takie maleństwo o pojemności 1 Ah to i tak sporo, ale powiem tak.
Jeszcze nikt nie udowodnił że aku litowo jonowe nie mają efektu pamięci i nie niszczą się. fakt mają o niebo lepsze parametry, nie trzeba ich formatować, nie tracą mocy przy leżakowaniu 9traca ale powoli) Przykład? popatrzcie na akumulatory w swoich komórkach.
ja bym się mocno zastanowił nim wydam kupę kasy na maszynę li-ion do domowych zastosowań. Mowa o nowej serii PSRów boscha z aku li-ion
pozdro

G
rumcajs 2007-08-05 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

Witam
Dziekuje Marcinie za odp czytając twoje poprzednie posty i porady w róznych tematachliczyłem na odzew, oczywiście opinie uzytkownikow tez są bardzo ważne a nawet częściej trzeba je brac pod uwage niestety ale żadko kiedy uzytkownicy chca sie wypowiadac, bardzo czesto pisza kilka słow
Powracajac do tematu to mi zadałeś klina bo juz bylem bliski finalizacji ale przeczytałem i poszukałem i znalazłem to co mowisz jesli mozesz rzuć okiem i czy oferta jest dobra i czy w standardzie sa dwa aku? http://www.allegro.pl/item221980459_wiertarko_wkretarka_metabo_powermaxx_gratisy_.html
Dodam ze dzisiaj byłem w castoramie i byl tam wkretak MAX czy tez MAgic cos w tym stylu nazwa za ok 78 złotych z momentem obrotowym 3nm, miły pan poinformawal mnie ze do skladania mebelkow czy kompow jest ok ale dlugie sruby czy tez kolki w scianie moga byc problemem
No i mam pytanie czy różnica 3 Nm na strone Metabo to wystarcza do takiego okazjonalnego wkrecania kolkow?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za opinie i odp
Adam

G
Michał 2007-08-07 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

ten model z linku który podałeś kolego jest z jednym aku. w castoramie możesz go też spotkać i to w podobnej cenie i bez kosztów wysyłki.
pozdro

G
Marcin 2007-08-07 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

chyba pan z marketu nie miał tego co miałem na myśli bo to nie występuje w bajońskiej cenie 78 zł ;)
powermax2 od metabo kosztuje kilka setek i jest dostępny w secie również z dwoma aku , ale jest wówczas nieco doższy i bynajmniej nie ma 3 nM, ale coś koło 10, a to znaczna różnica.
coś o momencie 3 nm, to zwykły śrubokręt elektryczny, którym co najwyżej śrubki w obudowie kompa dokręcisz ale niewiele więcej, bo o skręcaniu mebli zapomnij, do tego jest potrzebny czysty moment.
pozdro

G
rumcajs 2007-08-12 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

Witam
Dziekuje Marcinie za ukierunkowanie, efekt jest jak na obecna chwile taki ze zamiast wkretaka to kupilem dalmierz Boscha DLE50 :)
Ale zacząłem się zastanawiać nad Boschem GWI tylko jak on się sprawdza w domu i w samochodzie ewentualnie?
Na pewno nie chce nim wiercic jakis dziur w scianach mam od tego wiertarke
Te modele Metabo tez sa niezle jak piszesz wiec patrze również na nie z zainteresowaniem
Pozdrawiam Adam

G
Marcin 2007-08-12 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

Musisz być zamożny, skoro rozważasz zakup GWI10,8VLI do domu ;)
To urządzenie to rasowa wkrętarka kątowa. I nic ponadto. Moment posiada nieco skromniejszy od starszego brata GSR10,8VLI, bo tylko 15 nM, i szczerze powiedziawszy do domu to trochę przerost formy nad treścią. Akumulatory ma nieco większej pojemności bo 1,3 Ah i przestawną głowicę, ale ze względu na stosunkowo niskie obroty jako wkrętarkę do regipsów albo wiertarkę raczej jej nie użyjesz. Cena półkowa na poziomie 900 zł nieco odstrasza, a i jej praktyczność w domowych zastosowaniach też pozostawia sporo do życzenia.
pozdro

G
Marcin 2007-08-12 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

P.S.
a co do DLE 50, to urządzono jest bezkonkurencyjne pod każdym względem, i do tego posiada funkcję miarki elektronicznej. Coś jak miara zwijana lub składana, ale odczyt podaje w locie ;)
gratuluję zakupu

G
Michał 2007-08-12 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

powermaxx2 w casto 378zł. 78zł mac
pozdro

G
rumcajs 2007-08-13 00:00

Re:Jaki wybrać wkrętak akumulatorowy?

Witam
Dziekuje Marcinie za odp
Niestety ale kasy nie am zbyt wiele, choc wychodze z załozenia nie zawsze ale jak mnie cos wkurzy to mi sie zdarza:) ze lepiej wydac wiecej i miec cos fajnego i sluzącego dluzej niz bubla ale taniego
Tak bylo z moja poprzednia wiertarko-wkretarka marki krzak za 120 zł byla ok ale tylko podczas pracy i to pod warunkiem ze aku byly naladowane bo byly ni-cd i to mnie tak denerwowalo ze nie moglem nieraz czegos zrobic bo aku byly rozladowane a ja mam robote wiec je laduje a to zajmowalo od 8-10 h a na drugi dzien cos mi wypadalo i kicha i tak kilka razy:)
Wiec teraz mam gsr 36v i stwierdzam choc na pewno sa podobne sprzety ale ja poruwnuje z poprzednim moim ze nie ma co porównywac rewelacja no i ten wskaznik naladowania aku kiedy nie wlacze to zawsze jest full:)
Co do GWI to masz racje trzeba sie zastanowic , bede w castoramie to zobacze tego powermaxxa2
A co do DLE 50 to mnie sam zdziwiles bo o tej funkcji nic nie wiedzialem i nadal nie wiem bo instrukcje mam po niemiecku, czy moze wiesz skad mozna by zassac instrukcje po polsku ?
Pozdrawiam i dziekuje za odp.
Adam

1 2

Kategorie :