Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

G
eron 2013-04-17 17:55

Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Czy do pilarki sztila mogę wlać olej 4t garden sae 30 (do smarowania łańcucha) jest do kosiarek czy coś takiego, a we wcześniejszych postach czytałem, że to w sumie obojętnie jaki wlejemy może być nawet kujawski...

G
HDR222full 2013-04-25 12:44

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Teraz to się nazywa "Preparat do smarowania łańcucha" można go dostać w hipermarketach na stoiskach z pilarkami, 13zł za litr, nieszkodliwy dla otoczenia i nie brudzi piły. Ze względu na cenę polecam dla tych, którzy używają piły sporadycznie i dbają o środowisko.

G
Marek 2013-06-25 16:01

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Polecałbym kupić preparat do smarowania łańcucha lepszej jakości. Szkoda ryzykować smarując czymś niesprawdzonym i w dodatku tanim.

w
walter_white 2013-08-29 09:54

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Teoretycznie wszystko jedno jaki olej, ale jak bym dał kupę kasy za sprzęt to chyba bym bał się lać byle co :P

G
koleś 2013-09-17 19:19

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Powiem wam że lepiej stosować oleje do łańcucha polecane przez producentów,ze względu na to że posiadają dodatki antykorozyjne,a nie zapominajmy że przeważnie drzewo przecinane jest świeże i ma dużą zawartość wody.Więc możliwość występowania korozji na łańcuchu i prowadnicy zwiększy się przy stosowaniu nieodpowiedniego oleju.

G
Narzedziowyblogg 2013-09-19 10:35

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Kolega koleś ma zdecydowaną rację. Najlepiej stosować oleje rekomendowane przez producentów pilarek. Zarówno do łańcucha jak i mieszanki paliwowej. Wtedy zupełnie inaczej producent patrzy na przykład na tematy reklamacyjne przy ewentualnej awarii. Ale tak na prawdę większość olei wyjeżdża z jednej fabryki, tylko pod różnym brandem, stąd też różnica w cenie. Najważniejszym jest to, aby przez cały okres użytkowania urządzenia stosować jeden i ten sam olej, gdyż nasz sprzęt niejako "układa się" pod dane smarowanie.

Pozdrawiam

G
dupek 2013-09-26 07:54

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

sprzęt układa się pod olej buhaha-znawcy sprzętu śmiech na sali kupuje się olej taki jak producent zaleca

G
Maariusz 2013-10-30 18:01

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Najrzadszy maszynowy olej np. AN 15 lub AN 22

G
harry 2014-01-07 20:04

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

każdy czysty olej się nadaje trzeba tylko sprawdzić czy nie jest za gęsty. jak jest za gęsty można go rozżadzić . oczywiście jak ktoś używa sporadycznie piły i dba o środowisko to można użyc specjalnego oleju do smarowania łańcucha

G
Kielich 2014-02-05 13:55

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

Ja używam oleju frux. Bardzo dobrze smaruje nawet w niskich temperaturach. Oczywiście można lać jakąś taniochę ale czy nie szkoda maszyny? Widziałem jak wygląda pompka po używaniu taniego oleju. Szkoda gadać.

G
Mark 2014-07-18 19:17

Re: Jaki olej do smarowania łańcucha w pilarce?

A ja mam pytanie czy olej silnikowy 10w40 nowy nadaje się do smarowania prowadnicy piły.Zawsze po wymianie oleju zostaję mi trochę

1