jaki młot udarowo- obrotowy ?

G
mettiu 2007-01-05 00:00

jaki młot udarowo- obrotowy ?

Mam problem tato poprosił mnie o zakupienie młota udarowo obrotowego , chodzi mi o tani młot ale który będzie dość dobrej jakości mógł by mi ktoś napisać na co zwracać uwage przy zakupie i ewentualnie doracić marki albo jakieś modele ? z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam

G
Rafał 2007-01-08 00:00

Re:jaki młot udarowo- obrotowy ?

Witam
Przy zakupie młota udarowego zobacz jaka jest siła udaru. Dobry młot powinien mieć od 15-25J,moc przynajmniej do 1200W.Polecam Ci młot firmy DEWALT, to są profesjonalne młoty.

G
los Sandalos 2007-01-10 00:00

Re:jaki młot udarowo- obrotowy ?

Napisz ile możesz wydac to coś doradzimy.

G
Terror 2007-01-19 00:00

Re:jaki młot udarowo- obrotowy ?

Witam. Rafał przepraszam, że się wtrancam czy Ty aby napewno miałeś na myśli "Dobry młot powinien mieć od 15-25J"? Bo z taką energią pojedyńczego udaru to są już młoty wyburzeniowe i to naprawde dobre. Jeżeli chodzi o młoto wiertarki to od 1,5 - 2,5J zgadzam się. Ale kolega pyta o młot udarowo obrotowy:) Czyli Energia poj.udaru powyżej 4J. I podstawowe pytanie do jakiej kwoty i jakiego zastosowania? Pozdrawiam....

G
ostry 2007-02-11 00:00

Re:jaki młot udarowo- obrotowy ?

Osobiscie polecam Mloto-wiertarke Hitachi DH24PB3 o mocy 800W
sila pojedynczego udaru 3,5 J , lider w tej klasie mlotkow.
Sam uzywam w firmie i polecam,jesli chodzi o wiekszy sprzet to :Bosch GBH 7-45 SDS MAX , moc udaru to 15 J.

G
mrox 2007-03-13 00:00

Re:jaki młot udarowo- obrotowy ?

a co z nowym DeWALT-em D25113??
3,4J i 800W.
i hitchi ma 3,2J
Kolego a co bedziesz robil? wiecej wiercil czy uzywal tylko udaru do kucia?
pozdro

G
Marcin 2007-05-01 00:00

Re:jaki młot udarowo- obrotowy ?

oj zdecydowanie odracam motowiertarki sds+ klasa 2 kg Hitachi. Raz kiepsko z żywotnosćią, a dwa energia udaru którą Hitachi krzykliwie podaje na poziomie 3,2 9 anie 3,5 J jak ktoś napisał) jest mierzona na poziomie futerka narzędzia a nie jak się przyjęło na końcu dłuta/wiertła.
Kup Boscha, Dewalta lub Metabo

G
Rebel 2016-05-13 09:04

Re: jaki młot udarowo- obrotowy ?

Panowie. Jeśli chodzi o miarę uderzenia to jesteście w błędzie. Po szukajcie u wujka googla jak mierzy sie uderzenie w młotkach. Według EPTA czyli po 2009 R. Uderzenie mierzy się 15 cm od futerka. Wcześniejsze metody były Nie miarodajne względem wszystkich producentów bo każdy mógł podawać co chciał. Im wartość była większa tym bardziej zachęcała do zakupu. A okazywało się że 5J u Kazika to było to samo co 2.4 J u Frania. Do tej pory spotyka się różne opisy ale ja już patrzę tylko na te gdzie pisze EPTA. W innym wypadku wiem że uderzenie jest "zawyzone" .

1

Kategorie :