jaką wiertarkę kupić?

Do ostatniej strony »
G
Nestor 2008-01-07 00:00

jaką wiertarkę kupić?

Witam
Potrzebuję kupić wiertarkę, bo ta, którą miałem 5 lat, czyli Skil 6370(550W), to już jest kiepska, tzn. wrzeciono lata na lewo i prawo.
Mając na uwadze to, do czego był mi potrzebny ten mój stary skil, to potrzebuję wiertarki do wiercenia głównie w betonie, ale z częstotliwością około kilka otworów na miesiąc. Zależy mi też na trwałości tej wiertarki, więc chciałbym kupić coś lepszego - do wydania mam ok. do 400zł.
Przejrzałem już dużo popularnych wiertarek i zainteresowałem się tak na początek wiertarką Skil 6485(950W). Wiem, że jest dwubiegowa, więc 1 bieg napewno przydałby się do wiercenia w betonie i czasami do jakiegoś mieszania, no i nie jest też słaba.
Druga wiertarka, która jeszcze zawiera się w tej mojej kwocie to Bosch PSB-1000 RPE. Choć jednobiegówka, to też by w sumie mogła być - jej zaleta, to napewno takie dwa w jednym, bo ma w sobie i wkrętarkę. Ale chyba trochę ma za dużo elektroniki i czy na dłuższą metę nie byłaby bardziej awaryjna..?
Na końcu jeszcze zobaczyłem niebieskiego Boscha (gsb 16re - też fajna wiertareczka), który teraz jest dosyć tani, ale mimo wszystko musiałbym dołożyć tą prawie setkę.
Jednak cały czas zadaję sobie pytanie, czy się aby za bardzo nie zagalopowałem z tymi zakupami, bo przecież niebieski Bosch jak wiadomo to profesjonal i do używania dzień w dzień, a nie po to, żeby głównie leżał...
Czy ktoś posiada te wiertarki albo wie coś na ich temat - będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
pozdrawiam wszystkich

G
Andersh 2008-01-07 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

Mając na uwadze to, do czego był mi potrzebny ten mój stary skil, to potrzebuję wiertarki do wiercenia głównie w betonie(...)
dziś do takiej pracy nie wyobrażam sobie innej wiertarki jak SDS+
czas temu dostęp do nich był trudny i były drogie, dziś można coś wybrać i pracować dużo lżej; do otworów w betonie zwykły udar to mało, natrafisz kamień męczysz się TY i robot
co do tego niebieskiego Boscha to jest on tak okrojony, ze jakością i funkcjonalnością zapewne ustąpi nie jednemu z lini zielonej
Skila zaś miałeś to zmień na coś innego

G
Nestor 2008-01-07 00:00

jaką wiertarkę kupić?

tak, na początku myślałem o jakiejś młotowiertarce, ale zrezygnowałem z tego pomysłu, bo może juz teraz nie będzie tyle wierceń w betonie (wcześniej miałem remontowania dwóch mieszkań i tego cięższego wiercenia było trochę). Dlatego postanowiłem, że kupię coś z normalnym udarem, tylko żeby była bardziej trwała.
Boscha tego niebieskiego, to sobie chyba rzeczywiście podaruję. Najbardziej skłaniem się jednak do kupna tego skila, bo ten model dużo się różni od tego zwykłego, który kupiłem wcześniej

G
Terror 2008-01-08 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

Witam. Prawda jest taka, że najsłabszą młotowiertarką zrobisz dużo więcej niż zwykłą wiertarką udarową. Komfort wiercenia o niebo lepszy :) a co za tym idzie - nie tracisz czasu, aby wywiercić kilka otworków. Jeżeli jednak zdecydowałeś się na zakup potwora o mocy ok. 1000W to polecam cuś odpowiedniego Black & Decker KR 85K lub KR 110 K. Oby dwie wiertarki mają sporą moc (850 i 1100W). A jeżeli chcesz mieszać "coś" nie kupując mieszadła to najlepszą opcją są właśnie wiertarki dwu biegowe:). To, że zwykła wiertarka ma dużą moc nie znaczy, że będzie dobrze mieszała. Wszystko rozbija się o przekładnię i moment obrotowy...
Pozdr...

G
Terror 2008-01-08 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

Aha...jezeli porównujecie narzedzia amatorskie i profesjonalne to porównujcie np. wiertarki o takiej samej mocy z serii zielonej i niebieskiej. Niebieski Bosch okrojony w stosunku do zielonego dobre... już ktoś na tym forum to wyjaśnił ;)

G
Marcin 2008-01-08 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

spokojnie to była pewnie klasyczna literówka...
pozdro

G
Nestor 2008-01-09 00:00

jaką wiertarkę kupić?

ten B&D, szczególnie ten słabszy, to rzeczywiscie niezła propozycja. Do tej pory przyznam się, że nie wychodziłem w swoich poszukiwaniach poza narzędzia grupy Skil-Bosch, bo jest ich najwięcej u sprzedających...

G
Nestor 2008-01-09 00:00

jaką wiertarkę kupić?

tak polecacie te młotowiertarki, że postanowiłem się jeszcze im przyjrzeć. Ale dla kogoś takiego jak ja, to widzę, że wybór jest mały - z tych lżejszych to właściwie tylko zielony Bosch PBH 2000RE (SRE). Jest coś jeszcze innego, co przeoczyłem?
pozdrawiam

G
Nestor 2008-01-23 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

...to polecam cuś odpowiedniego Black & Decker KR 85K lub KR 110 K. Oby dwie wiertarki mają sporą moc (850 i 1100W)...
Terror, jak możesz , to napisz mi coś więcej na temat tej wiertarki KR110K, bo co do firmy B&D to wiem, że jest dobra, ale z jej produktamu, to nie miałem dotychczas styczności (są lepsze od zielonego boscha i Skila w tej samej cenie?). Ciekawi mnie też sprawa, czy te kr110k , które są sprzedawane w polskim internecie, to nie są przypadkiem madeinPRC? Bo przyznam się, że takiej nie chciałbym kupić.
pozdrawiam

Re:jaką wiertarkę kupić?

co do B&D ja mam KD1001K fotka
i ten wyprodukowano w PRC, ale mój aparat cyfrowy HP też był wykonany w Chinach i nie bardzo chcę się zamienić na inny; Mercedes też ma linię w Chinach - robi tam auta z literką "A" w nazwie i dzięki temu może sprzedawać je taniej a czy są bardziej awaryjne? nie wiem!
Telewizory PANASONIC składane są w Czechach z podzespołów wyprodukowanych w Chinach.
Fakt BOSCH na jaki byś sie zdecydował pochodzi pewnie z Malezji lub np Czech - tak jak moja wkrętarka czy opalarka tej marki. Gdzie robią Skila tego nie wiem.
Pamiętajmy: w Chinach produkuje sierównież dobre rzeczy, my cierpimy bo importerzy zarzucają nas chłamem.

G
Michał 2008-01-24 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

wszyscy robią w chinach, ale duże koncerny mają tam swoje fabryki, a nie zlecenie dla chińczyka.
pozdro

G
Andersh 2008-01-24 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

dokładnie....są firmy, które mają tam swoje zakłady nie dlatego, że Chińczyk robi źle czy dobrze tylko dlatego, że w ten sposób obniża się koszty, dodajmy jednak że Hitachi ma swoją linię w Irlandii, DeWalt we Włoszech i w Słowenii - czy mają w Chinach? nie wiem - ale nie jedna część w nich może być właśnie z Chin, np. przewód zasilający :)
dziś pracowałem B&D KD1001K; wykonał kawał dobrej roboty; tymczasem jestem zadowolony, oby tak dalej

G
Arkadiusz Weiss 2008-01-27 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

Wkrętarki akku maja silniki z chin(Johnson Electric) i to chyba wszystkie, Bosch,makita,Dewalt itd. nie wiem jak Hilti i Festool.

G
Nestor 2008-01-27 00:00

jaką wiertarkę kupić?

wszyscy robią w chinach, ale duże koncerny mają tam swoje fabryki, a nie zlecenie dla chińczyka.
czyli jak na etykietce widnieje tylko napis England SL1 3YD, to też jest to produkowane w fabryce B&D w Chinach?
Nie rozumiem- to znaczy, że w Polsce już nie można dostać sprzętu wyprodukowanego np. w UK?
pozdr.

G
allo 2008-02-01 00:00

Re:jaką wiertarkę kupić?

problem w tym, ze teraz wlasciwie poza chinami/indiami to nigdzie nie ma fabryk, wiec jak moznaby cos kupic nie z Chin?

1 2

Kategorie :