Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

G
89marcin 2014-06-29 18:25

Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Witam. Zastanawiam się nad wyborem szlifierki kątowej o średnicy tarczy 125 mm do użytku domowego.Cena do 250 zł. Zastanawiam się pomiędzy tymi: bosh, makita, AEG, black decker, maktec, graphite, bestcraft Ponizej linki:
Makita GA5030
szlifierka katowa ws 6-125 aeg
maktec szlifierka katowa mt963
graphite szlifierka katowa 860w
szlifierka-katowa 1450wat 125mm bestcraft ec522
Którą byście mi polecili ? zależy mi żeby długo wytrzymała i się nie psuła. Jednak nie chce wydawać na szlifierkę zbyt dużej sumy.

G
Mike 2014-06-29 21:02

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Bosch, Makita, AEG to maszyny klasy profesjonalnej. Reszta to chiński szmelc dla amatorów. Wybierz którąkolwiek z tych trzech PRO, tą która ci lepiej leży w dłoni. Wszystkie trzy nadają się i tak tylko do mało-wymagających prac.

G
Bel-ami 2014-06-29 22:13

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Z Bosch'a będziesz zadowolony. Ja jakieś 4 miesiące temu kupiłem GWS7-115E(z regulacją i na 115, ale silnik i obudowa te same co w GWS7-125), bo Metabo była w serwisie a potrzebowałem na szybko czegoś z regulacją obrotów. Przetestowałem ją osobiście (bardzo wąska obudowa, bardzo wygonie się nią pracuje), pokatowali ją już trochę pracownicy (z czego z miesiąc pracy dzień w dzień na 1/2-3/4 obrotów, a wtedy jest gorsze chłodzenie i łatwiej o awarię) i jak na razie działa bez zarzutu. Co prawda ma za sobą raptem 4 miesiące pracy, ale też nie była wcale oszczędzana i korzystają z niej dosyć intensywnie pracownicy, a ci to potrafią i kowadło zepsuć. Więc myślę, że to już dużo mówi o jakości i trwałości, jak jej sam nie zamordujesz (weź poprawkę na to co napisał Mike, do pewnych zadań może się nie nadawać z racji niedoboru mocy, ale do typowego majsterkowania jak znalazł) to będziesz miał na lata.

a
adam 2014-06-30 13:31

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

MAkita i Bosch też produkuja duzy procent swoich cześci u chinczykow, wiec juz bym tak nie przesadzal z tym ze oni tacy och ach a reszta to chinszczyzna. Moim zdaniem niezly bylby wybor Metabo W 720.

G
rafal 2014-06-30 14:07

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Jak chcesz do użytku w domku to ja bym brał DeWalt D28111, ma dobry korpus i się w trudniej dostępne miejsca dostaniesz. Ja używam i jestem zadowolony, a co do boscha to też bym nie był w zachywach nad tą marką, bo różne opinie się słyszy obecnie

G
Bel-ami 2014-06-30 15:26

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

adam- nie ma chyba w świecie elektronarzędzi producenta który nie miałby ani jednego narzędzia wyprodukowanego w Chinach, lub przynajmniej opartego na częściach tam wyprodukowanych. Tylko jest różnica między narzędziami znanych marek Made in China, a chińskimi markami, sprzedającymi najtańsze i najniższe jakościowo produkty. Weźmy przykład tego Bestcrafta. Co to za firma? Kto jest dystrybutorem, kto to serwisuje, skąd gwarancja, że kupisz do tego części? Bosch, Makita, Hitachi, DeWalt, Skil, B&D i cała reszta, jakie by nie były, to firmy z ugruntowaną pozycją, kilkudziesięcioletnią historią, sieciami dystrybucji i serwisu. Przynajmniej kupujesz produkt od firmy która istnieje, a nie nabijasz kieszeń handlarzowi z Chin który zarejestrował firmę o fajnie brzmiącej nazwie gdzieś pod Zwickau i ściąga kontenery sprzętu, a po 2-3 latach zwinie mandżur i zostawi po sobie tony elektrozłomu na który mu się udało naciągnąć naiwnych klientów.

rafal- tylko problem w tym, że Marcin chce coś do 250zł, a nie do 300 czy może 350. Pytał o konkretne modele i o Bosch'u z racji posiadania jednej sztuki napisałem swoje zdanie. Ale jakbym miał polecać ze wszystkich swoich szlifierek to byłby ostatni, tyle tylko, że za cenę mojej najlepszej/ulubionej szlifierki można kupić 4 takie Bosch'e. To co, mam polecać bo taką mam? A tak prawdę powiedziawszy, jak na mój gust Bosch i DeWalt to poziom bardzo zbliżony. Nie jestem ani fanem ani przeciwnikiem obu marek. Czasem kupie coś ich produkcji bo są wciąż stosunkowo tanie jak na marki profesjonalne.

PS. Marcinie zapomniałem dodać, że warto też zwrócić uwagę na szlifierkę Skil Masters 9425 ME. Bardzo fajne narzędzie w uczciwej cenie (coś koło 170zł) z szybkim ustawianiem osłony (rzadkość w tym przedziale cenowym a rzecz bardzo przydatna i wygodna), całkiem żwawa i porządnie wykonana. A Skil Masters robi naprawdę żywotne narzędzia, to już zupełnie inna trwałość niż tych najtańszych Skili.

G
89marcin 2014-06-30 19:11

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Wybiorę miedzy bosch metabo a skil. Najbardziej skłonny jestem do boscha. Jednak dużo ostatnio złych opinii ma ta firma. Ponoć bardzo popsuła się jakość tych narzędzi ale mam nadzieję że dotyczy to tylko tych zielonych boschów a nie tych niebieskich.

G
Bel-ami 2014-06-30 20:05

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Marcinie nie daj się zwariować. W koło pip...ą, że to już nie ten Bosch, AEG czy nie ta Makita, że się psują, że już chińszczyzna więcej warta. Ja piszę, że to gów..p prawda. Owszem, jakość większości narzędzi się obniżyła. Ale wiem jak jest z użytkownikami elektrosprzętu. Skoro zapłacił jeden z drugim zawrotne 200zł za niebieskiego Bosch'a czy inne narzędzie profesjonalnej marki to znaczy, że można je dusić do bólu.
"Co z tego, że się nagrzewa do czerwoności, co z tego, że nie można zakładać bębnów szlifierskich i szczotek powyżej 80mm. Zapłaciłem za narzędzie profesjonalne, to ma wytrzymać wszystko."
I tak niszczą narzędzia, bo kiedyś Bosch obrósł w legendę niezniszczalnych, a głąby myślą, że za parę groszy dostaną technologię NASA.
To są wciąż bardzo przyzwoite narzędzia i używane z głową nie mają prawa się psuć. Sam osobiście mam tylko cztery narzędzia Bosch'a. Ale mój brat, który prowadzi warsztat, korzysta głównie z Bosch'a, plus trochę SM i Festool. I wiesz co? Jakoś nam się te narzędzia nie psują. Ale weź poprawkę na to, że używamy ich i my i nasi pracownicy. Służą do pracy zarobkowej i niektóre z nich spokojnie wyrabiają po tysiąc godzin pracy rocznie. W domu używane z głową i nie przeciążane nagminnie, będą służyły długo. Nieważne czy Bosch, Metabo, AEG, Makita, DeWalt, wszystko podobna dobra jakość. Tylko najważniejsze, odpowiednie narzędzie do konkretnego zadania.

a
adam 2014-07-01 12:10

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Bel-ami - zgadzam się chociaz z wszystkich wymienionych nie jestem zwolennikiem Makity mam zle doswiadczenie z serwisem.

G
Mike 2014-07-01 15:43

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Zgadzam się z Bel-ami, chociaż dodał bym jeszcze ze dzisiejsze narzędzia są dużo bardziej skomplikowane konstrukcyjnie, więcej jest rzeczy które mogą się popsuć. Kontrola wibracji, sprzęgła, systemy elektroniczne...
Szmaciarze budowlani którzy robią za grosze byle by tylko wyżywić rodzinę o chlebie i wodzie ( i psują rynek zaniżając ceny do granic absurdu ) pianę z pyska toczą w psychopatycznym widzie, gdy tylko słyszą o "bajerach" w narzędziach argumentując iż przez te "bajery" im się narzędzie szybciej zużyje.
Ano szybciej się coś popsuje ale narzędzie będzie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe w użyciu. Ale chałturnikom chodzi tylko o to żeby przeżyć o chlebie i wodzie. Dlatego rozpowiadają wszystkim te bajki o tym że narzędzia dzisiaj bardziej się psują. Bo ich na nie nie stać.

G
89marcin 2014-07-01 17:45

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

Kupiłem tego niebieskiego boscha. Powinien dobrze się sprawować. Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)

G
Bel-ami 2014-07-01 23:44

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

No i dobrze zrobiłeś. Mam nadzieje, że będziesz zadowolony i posłuży długo.

G
jacek 2014-07-11 22:09

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Artur93 2019-12-20 11:42

Re: Jaką szlifierkę do użytku domowego wybrać ?

A ja słyszałem, że Metabo ma dobre szlifierki? Znajomy bardzo sobie chwali i podobno można nawet samemu skomponować swój zestaw potrzebnych elektronarzędzi. Ktoś kupował?

1