Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Do ostatniej strony »
G
Nikoś 2009-11-09 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Powiec w którym miejscu się myle jak jesteś tak obeznany w temacie.

G
Bruce 2009-11-11 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

o widzę sprzeczkę ekspertów,to może ktoś dokładnie wyjaśni np.dlaczego pilarka jak bierze lewe powietrze to reaguje na zmianę położenia???

G
Nikoś 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Niezawsze bo czasami nawet jak jest szczelna to reaguje na przechylenia. Nieszczelna np. jak masz wywalony uszcz. wału to nieodpalisz. Zależy gdzie ma być ta nieszczelność np. przewodu impulsowego to wtedy nawet jak pilarka jest w jednym połorzeniu to szajeje i gaśnie. O jaką nieszczelność chodzi?

G
Sławomir Kalinowski 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

witam....
Nie jest to wcale sprzeczka, a raczej dyskusja o wyższosci Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia.
Dlaczego moga byc w.w. objawy? W omawianym przypadku dochodzi do zmiany skladu mieszanki paliwo-powietrze i przez to zmiana obrotów silnika i powodowanie "szarpnięc". Pytanie p. Nikosia jest zasadne aby odpowiedziec szczegółowo dlaczego.
Jedno jest pewne ,ze taki stan rzeczy jest szkodliwy dla pily i w bardzo krótkim czasie może doprowadzic do jej zatarcia.
pozdrawiam Sławek

G
Nikoś 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Dokładnie jak pan Sławek napisał. Ale gdy pilarka była by szczelna to też zaczeła by wariować. Chodzi mi o szczelność całej maszyny od początku do kąca.

G
Nikoś 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

o widzę sprzeczkę ekspertów,to może ktoś dokładnie wyjaśni np.dlaczego pilarka jak bierze lewe powietrze to reaguje na zmianę położenia???
Na wysokich nie będzie tak robić, a z nieszczelnością nie zawsze będzie zauważalne zmienianie się obrotów np. dysza gaźnika od wysokich obrotów. I nie zawsze lewe powietże może szkodzić i to powie karzdy dobry mechanik i myśle że p. Sławek wie otym.

G
Sławomir Kalinowski 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Bruc- Sprawdź połaczenie gaźnika z cylindrem!
pozdrawiam Sławek

G
Bruce 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Niezawsze bo czasami nawet jak jest szczelna to reaguje na przechylenia.
i tak jest właśnie chyba w przypadku mojej piły tylko nigdzie nie mogę się dowiedzieć co to jest-zawsze po rozgrzaniu na wolnych obrotach tylko i wyłącznie w tym punkcie,jak gaźnik dokładnie znajduje się w pozycji pionowej do podłoża,od razu wyraźnie spadają obroty,ale nigdy na tyle żeby zgasła,chodzi równo,nie wariuje,zawsze dobrze pali i tnie,tak jest od dawna i nic się nie zmienia,niemniej jednak jest to wkurzające(Stihl MS 260)

G
Nikoś 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Czyli prowadnicą w dółczy do góry bo jest nato pare opcji które jusz podałem.

G
Bruce 2009-11-12 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

tak jakby postawić normalnie pilarke na ziemi i przechylić lekko na prawy bok,zresztą dziwnym przypadkiem pod takim kątem jest przykręcony gaźnik w stosunku do cylindra

G
Sławomir Kalinowski 2009-11-14 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Jeżeli już sprawdziłeś to co bylo łatwe do sprawdzenia i nic to niestety uszczelnienie układu korbowego jest uszkodzone.... .
pozdrawiam Slawek

G
Bruce 2009-11-16 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Wątpie,czy w takim przypadku po wycięciu i pocięciu ok 100mp drewna na klocki nieszczelność by się nie powiększyła?Czy takie objawy mogą być wynikiem defektu gażnika(membrany,zaworek)tylko że wtedy chyba robiłaby tak też na zimnym silniku?i co na to wszystko odpowiedziałby Nikoś???

G
Nikoś 2009-11-17 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Czasami jest tak: gdy dysza zaworowa od wysokich obrotów zaczyna się niszczyć to na zimnym silniku puki łącznik nie podgrzał się w miejscu w którym łączy się z cylindrem zaczyna skraplać się benzyna i po przechyleniu pilarki kropelka ta wpada do silnika i lekko przylewa pilarke co jest przyczyną zmiany obrotów. Takie problemy najczęściej zdarzają się w ms 270 i280 gdyrz mają długi łącznik. Sprawdz tez stan przewodu impulsowego oraz stan membrany sterującej.

G
Bruce 2009-11-17 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Dokładnie,to co piszesz wydaje mi się najbardziej pasowac do tych objawów-większa ilość skroplonego paliwa w łączniku niż normalnie,najwięcej po lewej stronie w punkcie gdzie wlot cylindra jest płaski?-jeżeli się mylę to poprawcie.Pracuje tylko zimą więc ten łącznik chyba nie prędko się nagrzewa?Przewód impulsowy jest dobry,gaźnika jeszcze nie rozkręcałem,nie wiem czy kupić zestaw naprawczy,bo ta dysza zaworowa chyba jest nie wymienialna?

G
Nikoś 2009-11-20 00:00

Re:Jaką pilarkę wybrać???POMOCY!!!!!

Dysza zaworowa jest wymienialna poprostu rozkręcasz gaźnik i wbijasz ją do wlotu powietrza. Sprawdz membrane pompującą i wymień membrane sterującą Poczym dokładnie ustaw to wachadełko co podnosi i opuszcza iglice. Jak będzie jakiś problem to pisz a napewno pomoge jak będzie nato czas.

1 2 3 ... 4