Jaka młotowiertarka SDS plus

Do ostatniej strony »
G
M 2009-05-15 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

AEG nie posiada młotka tej klasy co PH28 cz PH30.
Posiada
KH 26 E
KH 28 Super XE
Co do przekładni to nie ma to większego znaczenia czy ma 3 czy 5 satelit, w tych młotkach jest sprzęgło.
JK gratuluję wiedzy technicznej.

G
JK 2009-05-16 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Jednak KH 24(2,7J) i KH 26(2,9J) czy KH 28(3,1J)super, są odpowiednio słabsze od PH 26(2,9J), PH 28(3,3J) i PH 30(3,5J) power. Więc "bliźniak" z Milwuakee jest troche mocniejszy. To przekładnia jednak ma znaczenie, prawdopodobnie odpowiada to mocniejszej sile udaru. Ponieważ moce są niemal identyczne, a ciężar i wiekości bijaków(tłok) są te same. Mocniejsza siła momentu obrotowego daje lepszy rezultat w uderzeniu bijaka wytwarzającego udar.

G
M 2009-05-18 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

KH 28 Super XE to inaczej PH 30 Power X
Na stronie AEG nie ma jeszcze schematu tego młotka ale zapewniam cię, że są to identyczne konstrukcje, podobnie analogiczne młotki AEG/Milwaukee. Zróżnicowane dane są wprowadzone celowo.

G
JK 2009-05-28 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Niezupełnie, bo jeśli chodzi o te młotki akurat, to o różnicach powiedział mi przedstawiciel A&M. Więc nie jest to tylko bezcelowe zmiany danych, bo wcześniejsze wersje młotów PN i PPH miały identyczne dane. Teraz są różice.

G
M 2009-05-29 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

http://www.aeg-pt.pl/internet/aegexplo2003.nsf/wwwPLAEG/KH5E!OpenDocument
http://www.milwaukeetools.pl/int%5Cpl%5Cpl_opmanual.nsf/0/378BEBA13398B9B1C12575C4004B796C?OpenDocument&nav1=ps
To linki do mlotów SDS-Max 5kg. Te same bebechy (armature - wirnik, electric field - stojan) a moc podawana w katalogu różni się o 100W. JK przedstawicieli uczą jednego a prawda wygląda inaczej. Poszperaj sobie w numerach katalogowych bebechów, będziesz miał lepszą odpowiedź :)

G
JK 2009-05-29 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Ale mowa była o młotkach 2 i 3 kg a ty wyskakuejsz z młotami Max:P a to akurat KH5E Kango 545 i Metabo KHE56 to te same konstrukcje, z tym że jak sam zauważyłeś zarówno Kango jak i KHE56 ma 100 wat więcej. Stąd te 1J energi więcej.
Konstrukcujnie tylko Ph26 i KH 24 są podobne. Jednak PH28 i Ph30 to już inna konstrukcja niż KH 26 i Kh28. Poza tym diabeł tkwi w szczegółach, o których więdzą również przedstawiciele. Więc to twoja i tylko "twoja prawda", która mija się z rzeczywistością.

G
M 2009-06-01 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Pokazałem ci młoty 5kg bo do nich są schematy w sieci, do nowych młotów PH też są ale już do KH ich nie ma, będą z pewnością wkrótce to wtedy porównasz sobie.
Jest jeszcze inny sposób: zadzwoń do serwisu.

G
JK 2009-06-01 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Nie musze dzwonić by wiedzieć, to co widać. I nie trzeba być fachowcem by rozróżnić że coś się rózni.
Ty raczej tego nie dostrzegasz;] szkoda

G
M 2009-06-02 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

JK jestes kolejnym "ślepym typem" zapatrzonym w jedną markę i bardzo się z nią identyfikujesz.
Niech ci będzie, młotki się różnią, ja twierdzę, że są identyczne poza paroma rozwiązaniami konstrukcyjnymi typu brak zabezpieczenia na szczotkotrzymaczu, takie pierdoły w żaden sposób nie wpływają na parametry narzędzia. Twierdzę, że w wielu przypadkach parametry podawane w katalogu są różne a czasami nawet bardzo różne od rzeczywistości.
Przykład? Proszę bardzo: AGVM 26-230 GEX - 5,8kg(katalog)
W rzeczywistości - 8,2kg a z tarczą 230x6mm 8,7kg (osobiście ważyłem)
Jak jesteś taki cwaniak to mi to wytłumacz (2,5kg różnicy).

G
tomek 2009-06-02 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Witam
Kolego JK chyba nie masz racji , to by zwiększało koszty produkcji a to jest ten sam producent.

G
JK 2009-06-05 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Kolego Tomku:) to informacje od A&M elekrtonarzędzia, więc chyba wiedzą czym handlują. A i tak koszt Milwaukee jest większy, bo to mocniejsze narzędzia po prostu. Nazywanie AEG tańszym milwaukee mija się w wielu przypadkach z celem, bo AEG rzeczywiście jest tańsze, ale tańsze przez rozwiązania techniczne, materiały oraz proces produkcyjny. TO w zasadzie inne narzędzia! To tak jak sprzedawcy często nazywają Skila tańszym boschem, co jest już jawnym kłamstwem. Krzywdzącym zarówno Boscha jak i Skila.

G
JK 2009-06-05 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Kolego M sam jesteś cwaniak lub naiwniak, ważyłeś? A na pewno ważyłeś właściwe narzędzie? Na pewno ważyłeś samo narzędzie bez osprzętu? Cwaniaku a na pewno masz właściwe dane? Bo i pomyłki zdażają się w opisach. Wejdź na allegro i poszukaj młotka Einhell RT-RH32 w opisach znajdziesz wszędzie 2J energii udaru, gdy tymczasem młotek posiada ok 3,5 J udaru:P Więc nie cwaniakuj tylko szukaj dobrych źródeł. Nie jestem zapatrzony w jedną markę, ponieważ Handluje głównie Kressem i Makitą, sporadycznie AEG i kiedyś Metabo i Dewalt, więc potrafie porównywać narzędzia. A Milwaukee nie handluje cwaniaku i jakbyś był cwańszy wiedziałbyś, że producenci typu Milwaukee podają wage narzędzi bez osprzętu(kabel, rączka, oslona tarczy, nakrętki itp.....A ty dodatkowo ważyłeś z tarczą:))) brawo!

G
M 2009-06-05 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Kolego M sam jesteś cwaniak lub naiwniak
Po tonie i kulturze twojej wypowiedzi wnioskuję, że dłubałeś czerwone kozy w przedszkolu.
A na pewno ważyłeś właściwe narzędzie? Na pewno ważyłeś samo narzędzie bez osprzętu?
No tak, rzeczywiście. Zdaje mi się, że ważyłem szlifierkę i traktor stąd wynikła pomyłka w wynikach.
Cwaniaku a na pewno masz właściwe dane? Bo i pomyłki zdażają się w opisach.
Skoro tak to czemu w przypadku 2400W szlifierki też tak jest? Pomyłka czy jakby zbieg okoliczności.
Wejdź na allegro i poszukaj młotka Einhell RT-RH32 w opisach znajdziesz wszędzie 2J energii udaru, gdy tymczasem młotek posiada ok 3,5 J udaru:P Więc nie cwaniakuj tylko szukaj dobrych źródeł.
Skoro tak to czemu twierdzisz że młotek Milwaukee od AEG się różni? Pomyłka czy zbieg okoliczności? Dla mnie bardziej wiarygodnym źródłem jest schemat urządzenia, dla ciebie Allegro, stąd twoje blade pojęcie o pewnych parametrach. Jeszcze raz ci to napiszę dużymi literami - SCHEMAT (patrz strona AEG i Milwaukee)
Nie jestem zapatrzony w jedną markę, ponieważ Handluje głównie Kressem i Makitą, sporadycznie AEG i kiedyś Metabo i Dewalt, więc potrafie porównywać narzędzia.
No patrz a tak się składa, że ja handluję głównie Milwaukee, mniej AEG więc te narzędzia znam bardzo dobrze, posiadam chyba z 10 różnych sprzętów tzw. prezentacyjnych, rozbierałem ten sprzęt i wiem co w nim siedzi.
A Milwaukee nie handluje cwaniaku i jakbyś był cwańszy wiedziałbyś, że producenci typu Milwaukee podają wage narzędzi bez osprzętu(kabel, rączka, oslona tarczy, nakrętki itp.....A ty dodatkowo ważyłeś z tarczą:))) brawo!
Czy nie podałem ci dwóch parametrów wagi? 8,2kg i 8,7kg? Masz problem z czytaniem, czy może z myśleniem? Gdybyś był taki mądty wiedziałbyś, że w tej szlifierce jest sprzęgło przeciwprzeciążeniowe, które waży 1,5kg a producent tego nigdzie nie uwzględnia. Wiesz po co? Już ci mówię, Ten sprzęt za cholerę nie nadaje się do szlifowania, jest za ciężki. Ten sprzęt nadaje się jedynie(idealnie się nadaje) do przecinania elementów, które mogą spowodować zakleszczenie tarczy i wyrwanie narzędzia.
PODSUMOWANIE
-------------------------------------------------
Po kilku wątkach wymienionych z tobą mogę stwierdzić jedno, dużo katalogów przeczytałeś, a nie masz żadnego praktycznego pojęcia o tym co mówisz. Nie spojżysz nawet w schemat, który kładę ci przed oczami bo ci się po prostu nie chce. Twierdzisz, że przedstawiciel A&M ma większe pojęcie o bebechach w narzędziu niż serwisant, który na codzień naprawia ten sprzęt - czyli marketingowiec ma większe pojęcie od technicznego, tak? Na zakończenie pozostaje mi odesłać cię PONOWNIE do kodów serwisowych na stronie AEG i Milwaukee i porównanie sobie podzespołów. Zachęcam do odrobienia pracy domowej i zaginania mnie konkretami, a nie tym co powiedział ci przedstawiciel A&M.

G
JK 2009-06-07 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Tak tak ty nadal swoje, może nadal w przedszkolu?
Przedstawiciel na polske ma mniejszą wiedze niż jakiś pan M;) dobre.
Patrząc na twoje wypowiedzi stwierdzam, że jesteś mądrzejszy niż ustwa przewiduje. Mówisz porównać bebechy? Ok dziś miałem okazje rozkręcić KH 24 i co? ii wiedz kolego M że są pewne widoczne gołym okiem, jak pogrzebiesz większe. Wygląda to dla laika podbnie jak dziesiątki innych młotów, pewenie dle ciebie też bo nie wiesz, że bo masz problemy ze zrozumieniem najprosrzych danych producenta(analfabetyzm wtórny). Wiesz co to jest Inn-masa narzędzia?? Nie sądze, z twoich wypowiedzi wynika że nie masz pojęcia. W szlifierce AGVM jest przęgło?? niemożliwe :D aleś amerykę odkrył, kłaniam się przed twoją "mądrością".
Nie chce mi się wszystkiego komentować, nie widze już sensu;P
Gratuluje ci klientów(jakichkolwiek), jeśli handlujesz Milwaukee to musisz wściskać im kity wbrew sobie, w życiu nie kupiłbym u ciebie narzędzia Milwaukee, z takim podejściem nawet w markecie nie zrobiłbyś kariery.
A jak mnie odsyłasz do numerków, znajdź sobie dane młotków AEG, a potem pouczaj i wypowiadaj się na temat ich podzespołów. Aż opowiem o Tobie ludziom z A&M:)

G
M 2009-06-08 00:00

Re:Jaka młotowiertarka SDS plus

Czy możesz podać jakieś konkrety czy potrafisz mi tylko ubliżać?
Przekonaj mnie, że się mylę, jesteś to winny mnie i ludziom na tym forum. Pokaż czarno na białym, że się mylę. Przestań mnie bluzgać bo tym na pewno nie przekonasz nikogo.

1 2 3

Producenci :

Kategorie :